PS4 Tamir Servisi

PS4 HATA KODLARI VE ANLAMLARI

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS4 Hata Kodları Ne Anlama Geliyor?

Ps4 konsolunuzda herhangi bir olumsuzlukta size hata kodu ile nerede sorun olduğunu PS4 bildirmektedir. Bu hata kodlarının anlamları ise aşağıda yazmaktadır. Ps4 hata kodlarının ne anlama geldiğini öğrenip bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ps4 hata kodları anlamları ps4 hata kodu Ps4-hata kodları

PS4 HATA KODLARI

Ön Harfler:
Ön Harfler   Açıklaması
SU                 Yazılım Güncellemesi
WB                Web Tarayıcısı
NP                 Ağ Sunucusu
NW               Ağ Kütüphanesi
WV               Web Görünümü
CE                 Diğer / Genel
E                    Harici Hata
 

 
 
PS4 Hata Kodu Listesi
PS4 Hata Kodu /Açıklaması/ Yapılması Gerekenler

 
CE-32889-0 / Daha önce bu içerik indirilmeye başlandı ve hata ile karşılaşıldı, bu yüzden indirme iptal edildi. / Adım 1: [Bildirimler] > [İndirilenler] gidin ve içeriğin olup olmadığını kontrol edin. [Ayarlar]'dan içeriği silin ve Kütüphane'den içeriği tekrar yüklemeyi deneyin.
Adım 2: İçeriği indirirken tekrar başarısız olursanız, verilerinizin yedeğini USB depolama aygıtı veya PS+ çevrimiçi depolama ile alın. Sonrasında PS'i Güvenli Mod'da çalıştırıp, [4.Veritabınını Onar] seçeneğini deneyin. [Güvenli Mod ile ilgili daha fazla bilgiyi buradan bulabilirsiniz.] Veritabanı onarımı bittikten sonra, yedeklerinizi geri yükleyin ve Kütüphane'den içeriği tekrar yüklemeyi deneyin.
Adım 3: Eğer hata ile tekrar karşılaşırsanız, [Ayarlar]’dan > [Sıfırlama] > [PS4 Sıfırlama] seçeneğini kullanınız.
 
 
CE-32928-4 / Tanım yok / Uygulamayı kapatın ve tekrar deneyin. Hatayı almaya devam ediyorsanız PS4'ü tekrar başlatın.
 
 
CE-33179-3 / Uygulama bulunamadı. / Yükleme tamamlandıktan sonra tekrar deneyin. Yükleme tamamlanana kadar, eklentilerin yüklenmesi hata verebilir.
 
 
CE-33991-5 / Internet bağlantısında sorun oluştu. / Internet bağlantı testini tekrarlayın.
 
 
CE-34788-0 / Güncelleme dosyası kullanılamaz. /  Tekrar denemek için 1.50 veya daha üstü bir yazılım içeren usb depolama aygıtı bağlayın.  USB depolama aygıtındaki Güncelleme dosyasını silin ve başka bir dosya ile tekrar deneyin.
 
 
CE-34878-0 / Uygulama çöktü. / İçerik bölümünden uygulamayı yeniden başlatın.
 
 
E-8200002E / Kredi kartı bilgisi geçerli değil. / Kredi kartı bilgilerinizi hesabınızdan silin, sonrasında tekrar bilgilerinizi girin.
 
 
E-82000102 / Sunucuya Dönüldü "Bilinmeyen Hata" / Tekrar deneyin. Eğer hata PS Store'da çıkıyorsa, mağazayı kapatıp tekrar deneyin. Eğer hata devam ediyorsa, mağazadan çıkıp, PSN oturumunuzu kapatın ve tekrar PSN'e bağlanın..
 
 
E-8200012F / Geçersiz kupon kodu / İki kere kontrol edin ve yazıldığı gibi kodu tekrar girin.
 
 
E-8F000001 / Satın Alma Başarısız – Doki Doki Universe / Oyunu PS Store içinden satın alın, oyunun demosu üzerinden değil.
 
 
E-82F001F8 – E-800085D1 – E-82E101F6 /  Sunucuya bağlantı başarısız / PS4 sunucuya bağlanamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
 
 
E-8200002E / Kredi kartı bilgileri geçersiz / Kredi kartı bilgilerinizi hesabınızdan silin, sonrasında tekrar bilgilerinizi girin.
 
 
E-82000171 / Geçersiz kredi kartı veya kredi kartı bilgileri / Kredi kartı numaranızın ve kartın son kullanma tarihin geçmediğinden ve doğru girildiğinden emin olun.
 
 
E-82000138 / PSN Kart veya kod kullanarak cüzdana para ekleme başarısız. / Para yükleme limitini aşmadığınıza emin olun. Eğer limit aşılmadığı halde hata veriyorsa daha sonra tekrar deneyin.
 
 
E-82000113 – E-82F001F7 / PSN bakıma girdi. / PSN bakımda. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
 
 
NP-32091-5 / Kupa verisi hatalı. / Adım 1: Verilerinizin yedeğini, USB depolama aygıt veya PS+ çevrimiçi depolama ile alın. Sonrasında, [Ayarlar]’dan > [Sıfırlama] > [PS4 Sıfırlama] seçeneğini kullanınız.
Adım 2: Yedeğinizi geri yükleyiniz ve kupaları tekrar senkronize etmeyi deneyin.,
 
 
NW-31484-0 / DNS sunucusu belirlenemedi. / PS4 sistemini tekrar başlatın.
 
 
NW-31367-0 / Kablosuz ağ aracı açılamadı. / PS4 sistemini tekrar başlatın.
 
 
NW-31453-6 / Gecikmiş sunucu cevabı. / [Ayarlar]> [İnternet]> [İnternet Bağlantısını Test Et] seçeneği ile internet bağlantınızı test edin. İnternetin testi geçtiğinden emin olun.
 
 
NW-31172-4 / Sunucuya bağlantı başarısız. / [Ayarlar]> [İnternet]> [İnternet Bağlantısını Test Et] seçeneği ile internet bağlantınızı test edin. İnternetin testi geçtiğinden emin olun. Eğer internetiniz testi geçiyor ancak hala hatayı alıyorsanız, sunucular yoğundur. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
 
 
NW-31194-8 / Bağlantı resetlendi / PS4 sistemini tekrar başlatın.
 
 
SU-30696-4 – SU-30645-8 / Sistem Yazılımını güncelleme başarısız oldu. Güncelleme dosyası bozuk olabilir. / Eğer sistemi internet üzerinden güncelliyorsanız, [Ayarlar] > [Sistem Yazılımını Güncelle] seçeneklerinden güncellemeyi tekrarlayın.
Eğer  USB depolama aygıtı ile günceliyorsanız, USB'deki güncelleme dosyasını siin ve playstation.com'dan tekrar indirin. Sonrasında [Ayarlar] > [Sistem Yazılımını Güncelle] seçenekleri ile tekrar deneyin.
 
 
SU-34328-0 / Bir hata oluştu. / Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
 
 
SU-30733-6 / Sistem Yazılımı güncel ve yüklü. / Yapılması gereken bir şey yok.
 
 
WV-33907-2 / Belirtilen koşullardan dolayı bağlantı zaman aşımına uğradı. / Bağlantı zaman aşımına uğradı/ veriler alınırken hata meydana geldi. Ağ stabil olmayabilir. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

11 Yorum

 • Asagida anlatildigin gore bu hataya karsi, PS4 recovery menuye girip Rebuild Database yapman oneriliyor.

  WS-37397-9    Error Code:

  Connection Error

  Step 1: ​Turn off the PlayStation 4 by pressing the power button on the front panel. The power indicator will blink for a few moments before turning off.
  Step 2: ​Once the PlayStation 4 is off, press and hold the power button. Release it after you've heard two beeps: one when you initially press, and another 7 seconds later.
  Step 3: ​Connect the DualShock 4 controller with the provided USB cable and press the PS button on the controller.
  Step 4: From the list of options select Rebuild Database and press “X”. Once the process is complete the PS4 will restart.​
  Step 5: Run the Internet connection test at [Settings] > [Network] > [Test Internet Connection] and make sure you can connect to the network.​

  • zepharoth, arkadaşımızın dediklerini yap evet bunları bir dene dediğim gibi bu sorunla karşılaşanlar hiçbir şekilde çözemediklerinde sony ile iletişime geçip sorunu halletmişlerdir.

    

   Anlatımın türkçesini kısaca yapıyım,

   Ps4’ü kapatın

   Power düğmesine basılı tutun elinizi, kapanana kadar elinizi çekmeyin, kapandıktan sonra tekrar elinizi power tuşuna basın 2. bir sesinden sonra elinizi power tuşundan çekin.

    

   Kablo ile ps4 kolunu bağlayın,

   Menü gelecektir. Bu menüden Rebuild Database yani resimdeki yeri seçin, işlemlerin bitmesini bekleyin. Sonucuda buraya yazarsanız sevinirim.

 • PS4  ws-3739-9 hatası, genellikle ip adresinden kaynanklanan bir sorun olarak görünüyor. Yurt dışında da bu sorunla karşılaşmış bir çok insan mevcut vede birçok şey deneyip yapamamışlar. Sorunu sony tarafından çözülen kişiler var, 10 gün içinde sorunu hallediyorlar. Bu konu için sony’e mail veya telefon ile bilgi verip kayıt açtırmalısın. 10 gün içinde maximum sorununuz çözülecektir. 

 • Sorun IP kaynakli ise belki kullandigin internet saglayiciyi degistirmek de cozum olabilir ama hemen degisiklige gitmeden once ps4'u bir de cep telefonunun internetinden baglayip PSN'e giris yapmayi denemeni tavsiye ederim. Eger cep telefonu mobil internet ile baglandiginda PSN erisiminde sorun yasamiyorsan sikinti buyuk ihtimal internet servis saglayicindadir.

 • Sahin bi bir sorum daha olacak internet saglayicim playstation icin  ip adresi vermedigini soyledi benim yapabilecegim bir sey var mi

 • suna bı care bulsunlar artık ya bu ne olucak boyle ps 4 ten sogudum keske ps3 te kalsaydım

  ce- 34878-0 lanet olsun suna ya. cöze bılen varsa yardımcı olun lutfen

   

Araç çubuğuna atla