PS4 Tamir Servisi PS4-PS3-XBOX-NİNTENDO-TAMİR İŞLEMLERİ

PS4 FAN SESİ TAMİRİ

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

 

PS4 FAN SESİ TAMİR İŞLEMLERİ

PS4 YÜKSEK FAN SESİ TAMİR İŞELMLERİ

DAHA ÖNCE FAN TAMİRİ YAPTIRDINIZ ARIZAYI ÇÖZEMEDİLER Mİ?

PS4 FAN SESİ TAMİRİNİ GARANTİLİ OLARAK YAPIYORUZ

20 YILDIR OYUN KONSOLLARI TAMİR İŞLEMLERİ YAPIYORUZ

 

PS4 FAN SESİ NEDİR?

Ps4 fan sesi, konsolun içerisindeki resimde gördüğümüz soğutucu fan’ın çalışması ile çıkan ses. Bu ps4 fan sesi oyunun içinde veya Ps4 ana menüsünde iken farklılık gösterir.

Ps4’te oyun oynarken FAN sesinin yükselmesi gayet normaldir. Oyun içinde PS4 daha çabuk ve daha fazla ısınmaktadır. Bu ısıyı gidermek için ise Ps4 Fan devreye girip APU yani Ps4’ün ana kartındaki işlemciyi soğutmaya çalışır.

PS4 YÜKSEK FAN SESİ

Ps4 yüksek fan sesi olarak tabir edilen arıza veya arızaya geçme safhası, daha çok Ps4 konsolunuzun soğutma sisteminde sorun olduğunu belirtir. Ps4 içerisindeki fan konsolu soğutmaya yetmez ve yetmediği içinde Ps4 fan’ı dönme hızını arttırır. Ps4 fan sesi yükseldiğinde oyun oynanırken istenmeyen bir gürültü oluşur. Bu ses ile birlikte oyun oynamak tam bir işkence olabilir. Özellikle geceleri Ps4 fan sesi daha belirgin hale gelir. Ps4 yüksek fan sesi tamiri için yazımı okumaya devam edin.

PS4 AŞIRI FAN SESİ NASIL TESPİT EDİLİR?

Tüm Ps4’lerde FAn sesi vardır. Bazı zamanlarda daha da belirginleşir. Ps4 fan sesi, Ps4 Slim, Ps4 pro’da da vardır. Belirli bir modele ait değildir tüm PS4 modellerinde mevcuttur.

Ps4 fan sesi probleminin kendi konsolunuzda normal mi yoksa fazla mı olup olmadığınıvideoyu izleyerek anlayabilirsiniz.

Ps4 yüksek fan sesi ( PS4’ÜN UÇAK KALKAR GİBİ SES ÇIKARMASI VEYA JET MOTORU SESİ ) videodaki gib ise Ps4 soğutma sistemi veya Ps4 fan sisteminde bir sorun olduğu anlamına gelir.

 

Dediğim gibi Ps4 slim fan sesi, Ps4 pro fan sesi, Ps4 , tüm modellerde Ps4 yüksek fan sesi problemi yapabilir. Ps4 konsolunuzun fan sesi, çok sesli çalışmıyor ise bazı aralıkla ile fan sesi yükselip azalıyor ise ( rahatsız etmeyecek kadar ) Ps4 fan sesi ile ilgili bir probleminiz yok demektir. Olmayacağı anlamına gelmez yazımı okumaya devam edin.

PS4 AŞIRI FAN SESİ

Ps4 sistem aşırı ısındı kapatılması gerekiyor uyarısı alıyorsanız. Ps4 fan sesi çok fazla çıkıyor ve oyun oynarken sizi rahatsız ediyorsa müdahale edilmesi gerekiyor. Aksi taktirde Ps4 fan yüksek çalışmasına rağmen anakarttaki işlemciyi soğutamayacaktır. Ps4 fan belirli bir seviyeye kadar yüksek hızda çalışıp sonrasında işlemci yanmasın diye Ps4 kendini korumaya alıp uyarı verip kendini kapatacaktır. Bu şekilde zorlamaya devam ederseniz Ps4 mavi ışık arızasına geçicektir.

Ps4 mavi ışık arızası konsolunuzun açma kapama ışığının MAVİ renkte yanması ve öylece kalmasıdır. Görüntü veya ses alamazssınız. Ps4 mavi ışık arızası videodaki gibidir. Ps4’ü açma tuşuna bastığınızda Mavi ışık sürekli yanıp söner hiçbir tepki ve görüntü alamazssınız.

Ps4 FAN SESİ SORUNUNU GİDERME PS4 FAN SESİ TAMİRİ NASIL YAPILIR?

Ps4 konsolunuzun Fan sesi yüksek derecede ses çıkarıyorsa, hava yolları tıkanmış olabilir. Ps4 fanının içerisinde tozlanmış veya pamuksu bir tabaka kaplamış olabilir. Bunun temizlenmesi sorunu çözebilir. Çözebilir diyorum çünki farklı sebeplerden de Ps4 fan sesi yüksek hızda çalışabilir ama büyük olasılık ile sorun bundan kaynaklanmaktadır.

Yapılması gerekenler;

Ps4 konsolunuzun hdmı ve elektrik kablosunun oradaki sticker’ı sökün. Bu sticker’ı söktüğünüzde Ps4 konsolunuz ( GARANTİ DIŞI KALACAKTIR )

Yıldız tornavida veya düz tornavida malesef açmaz T-7 TORX tornavida kullanmanız gereklidir. Ps4 slim ve PS4 Pro içinde bu tornavida gereklidir.

Resimdeki gibi açma yerlerinden açabilirsiniz.

PS4 konsolumuzun alt kapağının vidalarını söktükten sonra, vidaları çıkardığınız yerden alt kapağını geriye doğru çekerek çıkartın. Çıkarttıktan sonra PS4 FAN’ı göreceksiniz. Tozlanmış ise resimdeki gibi görülebilir.

PS4 FAN TAMİRİ EVDE NASIL YAPILIR DİYE SORARSANIZ VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Ps4 fanı çok kirlenmiş ise bunu fırça yardımı ile veya hava makinası kompresör, elektrikli süpürge veya saç kurutma makinası yardımı ile temizleyin. Alttaki resim gibi görünene kadar bu işleme devam edin.

Resimdeki gibi olduktan sonra Ps4 konsolunuzu aynı şekilde geri kapatın ve çalıştırın.

Ps4 fan temizliği kolay bir işlemdir evde kendiniz de yapabilir Ps4 yüksek fan sesinden kurtulabilirsiniz. Bu işlem Ps4 konsolunuzun rahat hava almasını sağlamaktadır. Rahat hava aldığı için işlemciyi de soğutmayı başarıcak ve Ps4 fan sesi çıkmayacaktır. Bazı kişiler Ps4 fan arızası olarak FAN’ın bozulduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini sanıyorlar fakat doğru olan Ps4 fan’ı temizlemek ve Ps4 konsolunuzun rahat hava almasını sağlamaktır.

PS4 FAN TEMİZLİĞİ YAPTIM FAKAT YİNE YÜKSEK FAN SESİ DEVAM EDİYOR

Temizlikten sonra da Ps4 fan sesi yüksek derecede çıkıyor ise bunun işlemcinin hala yeteri kadar soğutulamamış olmasından kaynaklandığını unutmayın. Ps4 işlemcisinin termal macunu da yenilenmesi gerekebilir. Bu işlem biraz risklidir.

PS4 TERMAL MACUN DEĞİŞTİRİLMESİ

Bu işlemde Ps4 tam anlamı ile tüm vidalarına kadar sökülür ve anakartın üstündeki APU işlemcisine ulaşılır. Bu işlemciye ulaşmak için dediğim gibi çok dikkatli olunmalıdır ve en ufak bir zorlamada PS4 kullanılamaz duruma gelebilir bu riski göz önünde mutlaka ve mutlaka bulundurun. Ps4 anakartını açarken termal macunun APU yani işlemci ile bağlantısını ayıracağınız için riskli bir işlemdir. Sonradan keşke dememek için işi bilen birilerine yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu işlemi gerçekleştirdiğimiz için daha önceden fan tamiri yapıyorum diyen bazı kişilerin yaptıkları yanlış tamir işlemini gördüğümüz için bu uyarıları söylüyoruz.

Ps4 ana kartı söküp APU işlemcisinin üzerindeki atıkları temizledikten sonra Ps4’e uygun olan termal macunu kullanmanız gerekiyor. Herhangi bir macunu kullanmayın, her macunun belirli sıcaklıklarda etkisi ve dayanıklılığı olduğunu unutmayın. Ps4 APU işlemcisine uygun olan termal macunu sürdükten sonra tekrar kapatıp çalıştırın. Bu işlemde sorumlu olan sizsiniz herhangi bir olumsuz durumda www.ps4oyun.com sorumlu tutulamaz kendi isteğinizle yapmak yapmamak size kalmıştır.

PS4 FAN TAMİRİ YAPAN YER

PS4 yüksek fan sesinden bu problemden kurtulmak istiyorsanız ve ben risk alamam diyorsanız. Ps4 fan arızası tamirini yapıyoruz. İşlem ücreti için telefon ile bilgi alabilirsiniz. Yaptığımız işleme GARANTİ veriyoruz.

PS4 FAN SESİ TAMİRİ

Ps4 yüksek fan sesi tamirini garantili olarak yapmaktayız. İşlem süresi ortalama 1.5 saat sürmektedir yapılan işlemin garantisi verilmektedir.

PS4, PS3, XBOX ONE, XBOX 360, PSP, NİNTENDO Wİİ, PS VİTA TAMİR İŞLEMLERİNİ GARANTİLİ OLARAK YAPMAKTAYIZ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ KOL TAMİRİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ ANAKART TAMİRİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/FAN SESİ TAMİRİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ LENS OKUYUCU VE BD ROM TAMİRİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ HDMI GİRİŞİ DEĞİŞİMİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ HDMI ENTEGRESİ DEĞİŞİMİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ BGA İŞLEMCİ ( MAVİ IŞIK ) TAMİRİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ WİRELESS ENTEGRE DEĞİŞİMİ

PS4/PS3/XBOX ONE/XBOX 360/NİNTENDO SWİTCH/PS VİTA/PSP/ KOL TANIMAMA TAMİRİ

Kartaltepe Mahallesi ,Mektupçu Sokak No 4 Bakırköy İstanbul

Tel: 0212 660 75 15

Cep: 0543 329 48 82

Telefon ile arama saatleri: Sabah 10:30 Akşam 8:30
Kısa adres tarifleri:

Bakıröy Meydan’daki Taksim dolmuşlarının tam karşı sokağı.

Bakırköy Meydan’daki İETT otobus duraklarının bir arka sokağı.

Dükkan İsmi : Shn İstanbul

KARGO İLE ANLAŞMAMIZ VARDIR İSTANBUL DIŞINDANDA KARGO İLE GÖNDEREBİLİRSİNİZ


Bizi Taklit Edenlerden Uzak Durunuz SHN İSTANBUL Başka Şubesi Yoktur.

PS4 KIRMA OYUN SEÇME BÖLÜMÜ İÇİN TIKLA !!!

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

32 Yorum

 • Merhaba,

  PS3 konsolum aşırı ısınma yapıyor,fan sesinden durulmuyor,konsolum kendi kendine kapanıyordu. Başka firmalara güvenemediğim için ( Tecrübeyle sabittir : Orjinal PS3 kolunu daha yakın olduğu için farklı bir firmaya verdim tamir sonrası kol tekrar bozulunca kontrol ettiğimde içindeki batarya dahil hepsinin sahte malzeme olduğunu görmüştüm.) bu yüzden yolum uzak olmasına ( 70 km ) rağmen bildiğim yere gideyim dedim.

  Şahin Üstadım ellerine sağlık ne ısınma sorunu kaldı nede fan sesi; 3 senedir konsol ile alakalı tüm dertlerime çare olduğun,doğru bilgiler verdiğin ve dürüst olduğun için çok ama çok teşekkür ediyorum.

 • 2 kere tamir ettırdım yapamadımlar ınternetten shn istanbulu buldum yorumları okudum tamır ıcın onlara goturucektım arkadasıma sorunca tanıdı ve kendısıde baska bir  tamirini orada yptırdıgnı soyledı sonra beraber gıttık sahin abiye.sagolsun cok ılgılendı 1 yılda garantı versı ps4fan sesı dıye bısey kalmadı keske ılk ona gıtseydım.cok sagol sahın abı.

 • Abi sitede dolaşırken gördüm, yorumumu görünür yapma istersen tesadüfen gördüğüm bişey söyleyeceğim sen muhakkak biliyosundur belki ama bu garanti etiketini adamlar sıcak hava üfleyen havya benzeri makine ile biraz ısıttıklarında falçata ile hafiften dokunduklarında etiket iz bırakmadan kalkıyor. Sonra içini açıp tamiri yapıp tekrar etiketi yapıştırıyor biraz sıcak hava tutup üzerine bastırıyor. Etiket orjinali gibi aynı vaziyette kalıyor. İz bırakmıyor. Bilgine.

  • Çok değişik insanlar var. Tamir ettikten sonra garanti vericez dedikten sonra 1 hafta garantiliydi diyenler vs.. vs…
   Bize yapılan tamir işlemleri 6 ay ile 1 yıl arası garantilidir.

   • Abı affına sığınarak bu ps4 uyumlu termal macun hangisi kimse açıklamıyor devlet sırrımı bu sen muhakkak biliyorsundur bana soyleyebilirmisin

 • Merhaba iyi günler diliyorum, benim ps4’um fanindan çok ses geliyor ama herhangi bir ısınma problemi yok aksine buz gibi fakat aşırı ses var. Yeni temizlemeye vermiştim elime ulaştıktan sonra bu durumla karşılaştım içini açtığımda ise tertemizdi acaba sorun nerde olabilir?

 • slm dun ps4 oynarken sistem asiri isindi diye kapandi tekrar actim ve fan sesi yoktu 2 dakka sonra yeniden kapandi ps4 un icini actim ve fan calismiyordu tozunu falan aldim ama bi ise yaramadi sistem isindi diye kirmizi isik verip kapaniyor .. kargolasam tamiri asagi yukari ne tutar acaba

 • Merhaba ps 4 pro’m var cuh 7116 b kutulu oyun açtığımda gayet normal çalışıyor lakin dijital hesabımdan pes 2019 açtığımda uçak gibi !!! Bu sesi nasıl giderebilirim fan temizliğini yaptıgım halde ?

  • Sahin abi çok saolsun aylardır delirten fan sesini 2 dk düzeltti valla bide bana fan sesini engellemek için tatiklerde verdi çok saol abi

 • ps4 oyunda veya menüde kendiliğinden kapanıyor bu neden kaynaklanıyor exploit yaptıktan sonra olmaya başladı versiyon 5.05

 • Başka serviste 10 gün bekletilip vidası eksik verilen PS4 Pro cihazımı buraya getirdim. Şahin abi vidaları ayarladı, ısınıp kapanma sorunumu çözdü, fan sesi kurutma makinesi gibi olan alet kuzuya döndü. Gerçekten on numara bir yer, herkese tavsiye ediyorum.

 • Samimi ve işini düzgün yapan güvenilir Bi yer. Tamir ve satış konusunda en iyi fiyat diyebilirim.

 • Tam tamına kusursuz bir yer ps4 pro’mun fan temizliğini layığıyla yaptılar artık sessizlik içinde oynuyorum ps’imi teşekkürler SHN

 • Kalitenin tek adresi şahin abiye çok teşekkür ederim ps4 fan sesi için gönderdim halleti sıkılmadan cevapladı tüm sorularımı Allah razı olsun böyle iyi insanlardan herkese tavsiye ederim ps4 için tek adres

 • Şahin abiye tesekkur ederim.Konsolumu ınternettekı ılanları gorerek heryerde reklamları olan bır teknik servise gönderdim fakat makinamı yapamadılar olmaz bu dedıkten sonra bende çöpemi atıyım bunu sorusuna evet dediler. Arkadasım daha önceden Shn istanbul dıye bı yer var oraya gonderelım ben kendı konsolumu gonderdım dıyınce bende gonderıyım dedım.İnternette arastırma yaptım ve cok eskı olduklarını ve guvenılır olduklarını gordum.cok uzatmıyım. Şahin abi ps4ümü yaptı tıkır tıkır calısıyor kendısıne cok tesekkur edıyorum.

 • İyi günler. Bende PS3 Slim 2104A model bi cihaz var. Açıldıktan 2-3 dk sonra fan sesi aşırı rahatsız ediyor. Sessiz ortamlarda hiç oyun oynanmıyor çok rahatsız ediyor sesi. Daha önce kendim 2 defa içini açıp temizledim bu sorun için ama sesi hiç kesilmedi. Şimdi içi tertemiz. Boşta 75 derece de çalışıyor ama fanı da acayip sesli çalışıyor. Özel olarak ternal macun satın aldım Cooler Master MasterGel Maker diye. Piyasadaki en iyi macun ama fayda etmedi. Size göndersem kesin tamir edebilirmisiniz? Ve kargo da ücretlimi?

  • Ps3 fan sesi yada Ps4 fan sesi arızalarında, sadece işlemci macunu değiştirip temizlik yapmak yetmiyor. Bir çok yer bu şekilde tamir ettik diyip müşterilerini mağdur ediyorlar. İnternet üzerinden bizi bulup sorunu tamamem çözdürmek için bizlere ulaşıyorlar. Açıkçası işin ehli olmayan kişilere bu tarz işlemler yaptırmayın.

 • Abi bendeki sorun nedir ps4 açılırken baya ses yapıyor sonra açılınca geçiyor oyunlarda yine başlıyo garip sesler geliyor bi de sorun nedir 😢

 • merhaba bizim ps4 umuz 6.72 de kirabilirmisiniz ayrica isinma var kapiniyor yardimci olursaniz sevinirim guncelleme yaptikta surumu yukseldi oyunlar acilmio

  • Merhaba, Ps4 6.72 kırma işlemini yapıyoruz telefon ile iletişime geçebilirsiniz. Ps4 ısınma sorunu içinde Ps4 konsolunuzu getirdiğinizde test edip gerekirse müdahale ederek sorunu çözeriz.

 • Merhabalar

  Benim ps4 pro cihazım var cod mw oynarken sadece lobide kaldığında fan çalışmaya başlıyor (sadece lobi multiplayer oynarken maç aramaya başladığında) sorun nedir daha önce oynadığımda olmuyor du bu fan sesi güncelleme ile alakalı olabilir mi ? CUH 7218B modeline sahibim.

  • Merhaba, yüksek grafikli oyunlarda Ps4 fan sesi sorunu daha çok ortaya çıkar. PS4 7218B modeli diye belirtmişsiniz, Ps4 pro 72xx serileri Ps4 fan sesi bakımından en istikrarlı model olmasına rağmen yinede bakıp yapılmadığı taktirde bu sorun ortaya çıkmatadır. Çözüm için iletişime geçebilirsiniz, işlem süresi 1.5 saattir.

Araç çubuğuna atla