Genel PS4 Kol Tamiri PS4 Tamir Servisi PS4-PS3-XBOX-NİNTENDO-TAMİR İŞLEMLERİ SON HABERLER VE GELİŞMELER

Ps4 Fan Sesi Çözümü Shn istanbul Garantili

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

 

 

Ps4 Fan Sesi Sorunu

Bu yazıyı okuyorsanız Ps4 fan sesi yapıyor ve çözüm arıyorsunuz demektir. Bu sorun sizi rahatsız eder , özellikle geceleri Ps4 Fan sesinden oyun oynayamazsınız, bu sesten oyunun sesini duyamazsınız. Peki Ps4  fan sesi neden olur?

 

 

Ps4 Fan Sesi Neden Olur?

 

Ps4 fan sesi tüm PS4 modellerinde olur, Ps5 fan sesi dahil, ama çok ama az olur. Daha doğrusu işlemcisi fan ile soğutulan tüm elektronik aletlerde olabilir. Ps4 modellerinden Ps4 kalın kasa fan sesi sorunu daha sıklıkla karşımıza gelmektedir, normal şartlarda yılda 1 defa yada 2 yılda 1 defa bu işlemi yaptırmanız gerekiyor, bir nevi bakım gibi düşünün. Ps4’ü yıllarca çalıştırdınız, ne bakım yaptınız nede yaptırdınız. Hava kanalları toz ile doluyor, termal macun bitiyor, termal pedler özelliğini kaybediyor. Bu şekilde Ps4 fan sadece dönerek soğutma işlemini yapamıyor ve Ps4 işlemcisi (APU ) çok ısındığından dolayı Ps4 fan motoru işlemciyi soğutmak için daha fazla dönmeye başlıyor bu şekilde de Ps4 fan sesi ortaya çıkıyor. Ps4 işlemcisine sürülen termal macunun da bir ömrü var diyebiliriz.

 

 

 

 

PS4 Slim fan sesi sorunu da aynı şekilde gerçekleşiyor. Ps4 kalın kasa fan sesi yapar diye birşey yok tüm Ps4 modelleri fan sesi yapar ta ki müdahale edilene kadar. Ps4 pro fan sesi 700x serisinde daha çabuk ve fazla yapar bnun da neden, Ps4 pro ilk çıkan modeli 70xx serisi içersindeki işlemci demirleri sonucu hava alıcak yerin az olması nedeni ile daha çabuk fan sesi yapar. Bu fan sesi evde uçak kalkıyor gibi ses çıkartabilir 🙂 PS4 fan gürültüsü yapabilir.

 

Tabiki çözümü mevcuttur.

 

 

Ps4 Fan Sesi Tamiri Yaptırdım Ama Sorun Düzelmedi Mi?

 

Birçok Playstation tamircisi mevcut, Ps4 fan sesi sorunu olarak belirli bir yere gittiniz, Ps4 fan temizliği yaptırdınız ama eve geldiniz ve Ps4 fan sesi sorunu devam ediyor yada 1 hafta sorna fan sesi yükselmeye başladı. Bu konu ile alakalı çok sayıda şikayet duyuyoruz, yaptırılan işlemi yanlış uygulayıp, garanti vermeden işlem yapanlari Ps4 fan sesini tamir ettiğini sanıp müşterilerine teslim edenler, sonrasında da bu iş bu kadar oluyor diyenleri çok duyuyoruz. Bazıları da extra soğutucu fan takıyor yada taktırıyor, Ps4 soğutucu fan adlı ürünler hiç bir işe yaramaz. Ps4 aşırı fan sesi yapmaya devam eder.

 

 

Bu tarz Ps4’leri bize getirildiğinde nerede yanlış yapılmış hangi termal macun hangi modele sürülmüş, işlemi ne kadar bilir bilmediğini anlıyabiliyoruz ve tüm bu hataları giderdikten sonra müşterilerimize Ps4 fan sesini garantili olarak tamir ettikten sonra teslim ediyoruz. Ps4 fan sesi sorununu öyle internete para ile reklam veren yerlere değil işini hakkı ile yapan Playstation tamircilerine veriniz.

 

 

İnternet üzerinde dolandırıcılar cirit atıyor. Bu tarz kişiler google a para vererek sitelerini yukarı taşıyorlar, buraları tercih eden müşeriler ise mağdur olmaktan başka birşey ellerinden gelmiyor. 1 YILLIK 2 YILLIK firmaları iyice araştırınız, iş yerlerine gidip kendini görünüz, garanti isteyiniz.

 

 

 

PS4 Tamir İşlemlerimiz Gözünüzün önünde gerkçekleşir.

 

Ps4 fan sesi yada tüm tamir işlemlerimizi müşterilerimizin gözü önünde yapıyoruz. Tüm tamir işlemleri yanınızda oluyor. İçinden parça mı alındı, acaba makinama bir zarar gelir mi? diye aklınızda soru işareti kalmasın.

Ps4 fan sesi sorunu, Ps4 pro 7216, Ps4 pro 7116, Ps4 pro 7016, Ps4 slim ,Ps4 mat kasa,  Ps4 kalın kasa modellerinin hepsine olur, Bazıları üretim tarihlerine göre daha önce ve daha sonra olarak değişirler ama sonuça fan sesi yaparlar.

 

 

PS4 Slim fan temizleme işlemini kendinizde yapabilirsiniz. Ps4 fan sesi sorununun dereceleri vardır. İlk hafif olarak geliyorsa kendiniz evinizde yapabilirsiniz. Ps4 pro , slim, phat kasa tüm modellerin fan sesi sorununu tamir edebilirsiniz fakat, Ps4 fan sesi sorunu şiddetli olarak ses geliyorsa, Ps4 sistem ısındı kapatılacaktır yazıyorsa artık profesyonel bir tamir servisinin bakması gerekiyor demektir. İşte burda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Ps4 Fan Sesi Çözümü

 

Ps4 fan sesi çözümü nasıl gerçekleşiyor diye sorarsanız, ilk önce arızayı tespit ediyoruz Ps4 konsolunuzu çalıştırıyoruz ve fan sesini tespit ediyoruz. Bu işlemden sonra Ps4’ün içini açıp gereken tüm işlemler yapılır Ps4 termal macun değişimi, Ps4 termal pad değişimi, soğutucu gaz, işlemleri.  Her modele aynı işlem yapılmaz aynı termal macun kullanılmaz.. Bir çok kişinin yaptığı hatalardan birisidir bu. Ps4 pro’ya yapılan fan sesi işlemini Ps4 slim modele yapamazsınız. Yada kalın kasaya yapılan işlemi Ps4 mat kasaya yapamazsınız. 

 

 

Ps4 fan sesi sonununun çözümü videolu olarak sizlerle paylaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Ps4 fan sesi işlemlerini yaptıktan sonra ps4 konsolunuz çalıştırılır, daha önceden fan sesi yapan oyun açılır ve test edilir. Test bittikten sonra garantili olarak müşerilerimize kargo ile yada elden teslim edilir.

Ps4 fan sesi sorunu kalıcı bir sorun değildir, tamiri mümkündür, yanlış ellerde müdahale ettirip sorun devam ediyor diye üzülmeyin, Ps4 fan sesi sorununu garantili olarak çözüyoruz.

20 Yılı aşkın oyun konsolları teknir servisi olarak hizmet vermekteyiz. Google üzerinden shn istanbul yazarak referanslarımıza bakabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile gönderim yapabilirsiniz.

 

 

 

 

PS5 KOL TAMİRİ /PS5 TAMİR İÇİN TIKLYINIZ

PS5 HDMI TAMİRİ-PS5 HDMI SOKET DEĞİŞİMİ-SHN ISTANBUL

 

PS5 HARD DİSK TAKIMI NASIL OLUR SSD M2 BURAYA TIKLAYINIZ

 

PS5 SİSTEM YAZILIM GÜNCELLEMELERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla