PS3 KIRMA İŞLEMİ REHBERLER

PS3 KIRMA SİTESİ KAPANDI İŞTE YENİ SİTE

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

Merhaba arkadaşlar, Ps3 kırma işlemi için sizlerle paylaştığımız internet adresi kapandığından dolar yeni siteyi sizlerle paylaşmak istedim.

SİTE KAPANDIĞI İÇİN ARTIK AŞAĞIDAKİ SİTEDEN GİRİŞ YAPINIZ

BU ARADA PS3 4.83 OFW GÜNCELLEMESİ YAPANLAR ŞİMDİLİK YAZILIMSAL OLARAK BU İŞLEMİ YAPAMAZSINIZ. PS3 4.82 güncellemesine kadar olan kırılabilir model Ps3’leri bu internet sitesi üzerinden kırabilirsiniz.

**BU ADRESLERİN BAŞKA SİTELERDE  PAYLAŞILMASI  YASAKTIR.**

PS3 SLİM MODEL KIRMAK İÇİN BURADAKİ ADRESİ

YAZINIZ: http://www.ps3xploit.com/writer/index_nor.html

PS3 KALIN KASA KIRMA İÇİN BU ADRESİ YAZINIZ.

http://www.ps3xploit.com/writer/index_nand.html

Ps3 300X modelleri ve Ps3 süper slim modelleri KESİNLİKLE BU İŞLEMİ DENEMEYİNİZ. AKSİ TAKTİRDE PS3’ÜNÜZ KULLANILAMAYACAK HALE GELECEKTİR.

Bu Ps3 kırma işlemini evinizde kendi başınıza yapabileceksiniz.

Ps3 kırma işlemini kendiniz evinizde kırabilirsiniz. Sadece USB flash bellek ve internet bağlantısı ile artık kendiniz evinizde kırma işlemini yapabilirsiniz.

DAHA ÖNCEDEN KIRMA İŞLEMİ YAPILMIŞ, YANLIŞLIKLA GÜNCELLEME YAPARAK MULTİMAN HATASI ALAN VEYA OYUN ÇALIŞTIRAMAYAN PS3 KONSOLLARI İÇİN GEÇERLİDİR.

Ps3’ün Hangi Model Olduğunu Öğrenmek

Ps3 konsolunuzun altında yere gelen kısmında resimdeki gibi bir etiket bulunur. Bu etikette Ps3 model no yazar burada yazan model no’lar Ps3’ün kırma işlemine uygun olup olmadığını belirler. Resimde örneklendiriyorum.

PS3 KALIN KASA ( PHAT ) MODELLERİN TÜMÜ BU İŞLEME UYGUNDUR.

RESİMDEKİ İLE AYNI PS3’E SAHİPSENİZ KIRMA İŞLEMİ İÇİN MODEL NO’YA BAKMANIZA GEREK YOKTUR.

PS3 200X SERİLERİ

Ps3 resimdeki gibi bir modele sahipseniz ps3 kırma işlemi için model no’ya bakmanız gereklidir. Ps3 Slim kasa model no aşağıdaki gibi Ps3 konsolunuzun arkasında yazmaktadır.

Resimdeki gibi MODEL NO YAZAN YERDE  200X veya 210X ile başlıyor ise Ps3 kırma işlemine uygun demektir. 250X ile başlıyor ise yanındaki DATA CODE yazan yere bakılmalıdır. Bu DATA CODE : resimdeki 0C gözükmektedir. Ps3 konsolunuzda DATA CODE: 0 ile başlayan 9 ile başlayan kodlar PS3 kırma işlemine uygundur.

PS3 DATE CODE: 1-A veya 1-B yazıyor ise Ps3’ün fabrika çıkış versiyonunu öğrenmemiz gereklidir. Ps3 kırma işlemi FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56 olması gereklidir.

Ps3 Fabrika Çıkış Versiyonu Nasıl Öğrenilir?

Ps3 kırma işlemi için fabrika çıkış versiyonunu tüm model makinalarda öğrenebilirsiniz herhangi bir zarar vermez.

PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONUNU ÖĞRENME PROGRAMI İNDİR

Rar şifresi : shnistanbul

Linkten dosyayı indirin ve winrar programı ile klasör haline çıkartın. İçerisinden çıkan PS3 klasörünü FAT 32 FORMATLI bir USB flash belleğe kopyalayın ve PS3’konsolunun USB girişine takınız. Ps3’ü çalıştırın ve sol taraftaki SİSTEM GÜNCELLEME bölümüne gelin. DEPOLAMA ortamından güncelle‘yi seçin. X’tuşuna basın. Burada PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU yazar.

PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56 ve daha düşük bir versiyon ise örn: 3.40 PS3 kırma işlemini yapabilirsiniz demektir.

PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56’NIN ÜZERİNDE İSE KESİNLİKLE PS3 KIRMA İŞLEMİNİ YAPMAYINIZ: Örn: 3.60 Bu işlemi yapmayı denerseniz Ps3’ünüz kullanılamaz hale gelebilir. Sorumluluk size aittir.

Ps3 model numaramızdan yada Ps3 fabrika çıkış versiyonumuzdan EMİNİZ. Ps3 kırma işlemini hiçbir aparat olmadan içini açmadan sadece program ile nasıl kırma işlemini yapıcaz.

KIRMA İŞLEMİ

Ps3 versiyonunuzu yanlışlıkla internet üzerinden güncelleme yapıp 4.82 versiyona çıkardırdınız ve multiman programı çalışmıyor bu hatayı eskiden kırma işlemi için ücret karşılığında düzelttirebiliyordunuz. Şimdi ise kendiniz evinizde bu işlemi yapacaksınız.

Ps3 kırma işlemini yaparken tüm sorumluluk size aittir. Ps3’te kalıcı hasarlar olabilir. Hiçbirşeyin garantisi yoktur. İşlemi bizzat test ettim ve sizlerle paylaşıyorum.

PS3 KIRMA İŞLEMİ SADECE FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56 VE DAHA DÜŞÜK OLANLAR YAPABİLİR. PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56’NIN ÜZERİNDE İSE BU İŞLEMİ KESİNLİKLE YAPMAYINIZ.

***PS3 300X SERİLERİ BU İŞLEMİ YAPMAYINIZ***

***PS3 400X SERİLERİ BU İŞLEMİ YAPMAYINIZ.***

Ps3 YENİ KIRMA İŞLEMİ PROGRAMI İNDİR TIKLA

Rar şifresi : shnistanbul

Linkten dosyayı indirdiniz. Winrar programı ile klasöre çıkarttınız. İçerisindeki flsh.hex’i FAT32 formatlı flash belleğin içerisine kopyalayınız. Kopyaladıktan sonra PS3 4.82 OFW’li ps3’e takınız. ( ORJİNAL VERSİYONA DÖNMÜŞ OLAN PS3 )

( Ps3’ün versiyonu 4.82 değil ise internete bağlayıp sistem güncelleme bölümüne gelip 4.82 OFW yazılımını indirin. Kurulum otomatik olarak yapılacaktır. İşlem bittiginde 4.82 versiyon olucaktır. )

FAT32 formatlı flash diskimize flsh.hex’i kopyaladık ve Ps3 modelimizi veya PS3 fabrika çıkış versiyonumuzdan emin olduktan sonra USB flash belleği Ps3’e takalım ve Ps3’ü çalşıtıralim. USB flash belleğimizi sağdaki usb girişine takıyoruz. Resimdeki gibi

*Ps3 menüsü açıldı, ana menüdeki AĞ bölümüne gelin. İNTERNET TARAYICISINA giriş yapın.

*Otomatik olarak playstation.com sitesine gidecektir. Üçgen tuşuna basın sağda menü gelecektir. ARAÇLAR bölümüne girip anasayfayı Boş sayfa olarak kaydedin sonra. Yuvarlak tuşuna basıp geri gelip yada tekrar üçgen tuşuna basıp sağdaki menüden Dosya yazan yere tıklayın Adres Girişi bölümüne tıklayın.

BU ARADA PS3 4.83 OFW GÜNCELLEMESİ YAPANLAR ŞİMDİLİK YAZILIMSAL OLARAK BU İŞLEMİ YAPAMAZSINIZ. PS3 4.82 güncellemesine kadar olan kırılabilir model Ps3’leri bu internet sitesi üzerinden kırabilirsiniz.

PS3 SLİM MODEL KIRMAK İÇİN BURADAKİ ADRESİ

YAZINIZ: http://www.ps3xploit.com/writer/index_nor.html

PS3 KALIN KASA KIRMA İÇİN BU ADRESİ YAZINIZ.

http://www.ps3xploit.com/writer/index_nand.html

*Yazıyı yazdıktan sonra bir sayfa belirecektir ve size java uyarısı gelicektir buna OK dedikten sonra.

( İnitialize exploitation yere tıklayınız onay aldıktan sonra Patch Nor Flash Memory Yazan yazıya tıklayınız bundan da onay aldıktan sonra Ps3’ü kapatıp açınız.

İşlem bittikten sonra Ps3 kırma işlemimizin zor kısmı bitti ve kolay kısmına devam ediyoruz.

Ps3’ten USB flash belleği çıkartalım bilgisayara takalım linkten PS3 4.83 CFW kırık PS3 yazılımı indirelim.

PS3 4.83 CFW İNDİR TIKLA

Rar şifresi :shnistanbul

Ps3 kırma işlemi için 4.83 CFW’yi indirdik. FAT32 formatlı Flash belleğimize içerisinden çıkan PS3 klasörünü kopyalayın. Kopyalama bittikten sonra PS3’ü çalıştırın ve soldaki SİSTEM GÜNCELLEME bölümüne gelip DEPOLAMA ORTAMINDAN GÜNCELLE seçeneğini seçin. PS3 4.83 FERROX CFW yazısını göreceksiniz. İşleme devam edin. Yükleme işlemi bittikten sonra Ps3’ü kırmış olucaksınız.

Ps3 ana menüsünde İNSTALL PACKAGE yazısını göreceksiniz. Alttaki linkten dosyayı indirip winrar programı ile içindeki çıkartıp FAT32 formatlı flash diskinize kopyalayınız. Ps3’e takıp İNSTALL PACKAGE bölümüne geliniz ve yükleyiniz.

Multiman’programını silmediyseniz oyunlarınızı silmediyseniz aynı şekilde devam edeceksiniz.

Multiman programı silinmiş veya sildiyseniz BURAYA TIKLAYARAK indirebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak istemiyorsanız Ps3 kırma işlemi veya oyun yükletmek istiyorsanız PS3 TÜM MODELLERE OYUN YÜKLEME YAPIYORUZ. 

SHN İSTANBUL’UN BAŞKA ŞUBESİ YOKTUR. TAKLİTLERİMİZDEN SAKININIZ.

PS4 TAMİR PS3 KIRMA TAMİR XBOX 360 KIRMA VE TAMİR PSP KIRMA TAMİR PS VİTA KIRMA VE TAMİR YEDEK PARÇA AKSESUAR PS4 KOL TAMİRİ PS3 KOL TAMİRİ KONSOLLAR İLE İLGİLİ TÜM İŞLEMLERİ YAPMAKTAYIZ.

ARAS KARGO İLE ANLŞAMAMIZ VARDIR.

PS3 4.82 veya Tüm yazılımları kırma işlemi için tıkla

PS3 PS4 TAMİRİ

PS3 PS4 KOL TAMİRİ

PS3 PS4 BGA ANAKART TAMİRİ

PS3 PS4 KIRMIZI IŞIK MAVİ IŞIK TAMİRİ

PS3 PS4 FAN SESİ TAMİRİ

PS3 PS4 HDMI TAMİRİ

PS3 KIRMA OYUN YÜKLEME TIKLAYINIZ

PS3 PS4 KOL SATIŞI

2.EL PS3 PS4 SATIŞI

PS3 PS4 XBOX 360 XBOX ONE  İLGİLİ TÜM KONULARDA YANINIZDAYIZ.

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

59 Yorum

 • Öncelikle merhabalar. Cobra CFX yüklü sistemimde güncelleme sonucu “Sistem yazılımı doğru çalıştırılamıyor” hatası aldım. PS3 modeli 2504B . Ne önerirsiniz? Orjinal sistemi geri yükleyip tekrardan kırma işlemi yapsam düzelir mi?

 • lütfen cevap ver abe iyi günler şahin abe ps3 4.83 ferrox kurdum önceki sürüm 4.82 idi neyse kurdum cihazın sürümü şuan 4,75 pl görünüyor 2 defa kurdum yine aynı sorun devam ediyor 4.83 diger paylaşımı kurdum yine aynı sorun devam ediyor hardiski formatladım yine olmadı

 • Kırık Ps3 ümde hata almam üzerine OFW yüklemek zorunda kaldım. Kırma işlemini baştan mı yapmam gerekiyor yoksa sadece CFW yüklesem olur mu? Ayrıca şimdi 4.83 OFW kullanıyorum. Burdaki siteden kırma yapabilir miyim? Çünkü sadece 4.82 içindir yazıyor siteyi açınca? Şimdiden teşekkür ederim.

 • Daha önceden hiç kırılmamış kalın kasa ilk çıkan modellerden versiyonu 4.82 PS3 için bu işlemi yapabilir miyim?

 • Merhaba sizden ps3 süper slime oyun klonlama yaptirmistim her oyunuyu denedim ama bi oyunda adi god of war collection oyunun 1.oyunu aciliyor 2. Oyununa girince siyah ekranda kaliyor bunun bir çözümü varmidir şimdiden teşekkür ederim.

 • Slm daha önce kırma işler yapılmadan oyun yüklenen cihazımdan var fat kasa ama cechg 01 multi Man kurulumu daha önce flaş ı farklı olduğu için kirilamadigi söylendi cihaz amerikadan gelme yeni yöntemle kirilirmi

 • patch nor flash memory yazsına tıkladıktan sonra ps3 donuyor ne yapabiliriz bu durumda teşekkürler

  • Tekrar deneyiniz donma olabilir. Birde sitey adresini sık kulanılanlara ekleyiniz. Ps3 ü açtıktan sonra yer imlerinden girip diretkt sayfaya ulaşırsınız.

 • Abi benim ps3 slim model data cod 0c model no cech-2504B yazıyor daha önce kırma işlemi yapılmıştı sistem güncellemesi ile 4.82 ofw oldu ben bunu yapıcamda İnitialize exploitation yazan yere tıklayıp onay aldıktan sonra Patch Nor Flash Memory Yazan yere de tıklayıp onay aldıktan sonra kapatıp açmak için reset path options yazan yere mi tıklıycaz ?

 • Ps3 kollari tanimiyor kablo ile baglandiginda oynuyorum sorunsuz kapla cikardigimda sarj bitmis gibi kollar hic calismiyor bilginiz varmi yardimci olursaniz sevinirim kollara reset attim 1

 • selamlar ps3 4.81 versiyon yüklü cech-4206c kodlu kalın kasa kırılabilirmi daha önceden yazılımsal olarak kırılamadığından dolayı klonlama yaparak bir kaç oyun yükleyebilmiştim bu cihazım 4.82 veya 4.83 cfw olarak kırılabilirmi saygılar..

 • selamlar ps3 4.81 versiyon yüklü cech-4206c kodlu kalın kasa kırılabilirmi daha önceden yazılımsal olarak kırılamadığından dolayı klonlama yaparak bir kaç oyun yükleyebilmiştim bu cihazım 4.82 veya 4.83 cfw olarak kırılabilirmi saygılar..

 • Merhaba. Benim cihazım 4,81 OFW gözüküyor. Güncelle dediğimde 4.83 seçeneği çıkıyor. 4.82 yapamıyorm yani. Sorum şu 4.81 iken yukarıdaki kırma işlemini yapabilirmiyim? Cihazim eski multimanlı güncelleme sonrası multiman hatası veren bir cihaz.

 • mrb abi benim ps3 999 Downgrader istiyor nasıl yapabilirim 4.83 hata veriyo yardımcı olsanız sevinirm

 • Şahin abi kolay gelsin iyi çalışmalar cihazim 4.82 daha önce multimanli idi güncelleme yapınca orjinale dondü dediğiniz işlemleri yapıyorum 1. onay alıyorum 2. işlemdeki onay süreci fazla sürüyormu o ekranda sabit kalıyor yanı : PROCEEDİNG TO PATCH NOR FLASH MEMORY.. ALTINDA İSE PLEASE WAİT. THE PATCH OPERATİON TAKES A FEW MİNUTES BEKLİYOR NE KADAR BEKLEMEK GEREK ACİL CEVAP ALIRSAM SEVİNİRİM ABİ ANKARADAN ŞAHİNLİ PLAY STATİON CAFE’DEN VEDAT

 • Abi benim PS 3 ün data kodu ve model nunarası kırma işlemi için uygun fabrika çıkış versiyonuna bakmama gerek varmı

 • Abi Patch Nor Flash Memory yazan yere basdım Exploit initialization FAILD! Dedi bu hatayı neden vermiş olabilir

  • Model numarası ve versiyondan eminseniz, usb flash diske de dosyayı atıığınızdan ve Ps3’e taktığınızdan emin olunuz. Tekrar hata veris ise birkaç kere daha deneyiniz olucaktır.

   • Abi hepsinden eminim şimdide proceeding to patch NOR Flash memory yazısını verdi yine nerede sorun olduki 😰

    • Adımlar doğru yaptıgınıza emin olun ve ps3 model no ve date code’u birde sistem yazılımını buraya yazın yardımcı olmaya çalışıcam.

     • Model No: Cech-2504B
      Data code: 0c
      Sistem yazılımı: 4.82
      Model: slim kasa
      Bu şekilde abi kırmak için her yönden uyumlu aslında atladım adım olmadına eminim şunu bi halletsek abi

 • daha önceden kırılmış PS3 Phat 4.82 OFW kurdum ancak Xploit sayfası ne yaptıysam çalışmıyor. Daha önceden kırık olduğu için olabilir mi. Bu arada diskimi daha büyüğü ile değiştirdim formatladım. bu cihaza 4.83SPY COBRA 7.55 ile direkt update mi yapmam lazım

 • Merhaba kolay gelsin öncelikle. Ps3 2504b 320 gb almanya dan yeni getirttim. Date codu 1A, multiman yüklenemiyormuş. Arkadaş yurtdışı demiş. Hangi date code lu makineye multiman yükletebilirim. İleride multiman olur mu. Yardımcı olursanız sevinirim. Tşk

  • Merhaba 1a date code kırma işlemine uygun olabilir. Ps3 minimum versiyon programı ile bakın 3.56 versiyonun altında ise multiman yani kırma işlemi yüklenir.

 • MERHABALAR 4.83 OFW YAZILIMI CFW YAPMA İŞLEMİ İÇİN DAHA YAZILIM GELMEDİMİ PS SİTESİNDE 4.84 GELDİ

  • Maalesef yazılım olarak kırma işlemi sadece 4.82 yazılımına kadar 4.83 ve 4.84 içi açılarak e3 flasher ile kırma yapılabiliyor. Yaptırmak isteyen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

 • Reis ben dalgınlığa 4.83 yaptım sistemi 4 aydır bekliyoruz yazılımsal kırım nezaman çıkar bi ışık varmı

 • abim benim ciha 4.84 owerflow du sonra sildim ferrox yüklüyeyim dedim 4.84 meğer 4.82 imiş nasıl olmuşsa kendinde güncellemiş 4.84 olmuş. (yüklediğim linklerde 4.84 olduğu özellikle belirtilmişti.) velhasıl senin burdaki adımları takip ettim. İnitialize exploitation ilk yüklememde failed dedi, son bir kez daha yüklim dedim bu sefer yeşil oldu, ardından 4.84 overlflow yine çaktım kırıldı cihaz. adamsın şahin abi saygıyla selamlıyorum seni. beyler shn dışında cfwlere güvenmeyin. ferrox 4.84 diye yükledim 4.82 çıktı nasıl oldu bilmiyorum bende yapmış olabilirim. 4.84 ofw oldu. ama şahin abinin bu kılavuzu sayesinde yine cfw yapabildim.

Araç çubuğuna atla