PS3 KIRMA İŞLEMİ REHBERLER

PS3 KIRMA İŞLEMİ DOWNGRADE

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

 

 

TÜM PS3 MODELLERİ KIRILIYOR TIKLA 

 

 

 

 

ps3_kırma işlemleri_


 

PS3 4.80 VERSİYON KONSOLLAR KIRMA İŞLEMİ YAPILMAKTADIR.

Ps3 konsolunuzu internetten yanlışlıkla orjinal update 4.80 güncelleme yaptıysanız tekrar kırma işlemi yapılması gerekmektedir. Ps3 4ş.80 kırma yani downgrade işlemini yapmaktayız. İletişime geçebilirsiniz.

Ps3 kırma işlemi 85 tl ve oyun hediyelidir istediğiniz oyunları seçebilirsiniz. Tüm ps3 oyunları mevcuttur.

PS3 KIRMA İŞLEMİ NEDİR?

Ps3 kırma işlemi, yazılımsal olarak ps3'ün hard diskine yani hafızasına oyunları yükleyerek  çalıştırma sistemidir, bu işlemi ps3'ünüzün versiyonu 3. 55'i geçmediyse kendinizde yapabilirsiniz veya ps3 kırma işlemini yapan yerlerde işleminizi yaptırıp, ps3 oyunlarını internet üzerinden bilgisayarınıza indirip sonrada ps3'e USB girişinden yükleyip oyunları full olarak oynayabilirsiniz.

e3_flasher_ps3_kırma

 PS3 KIRMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İlk önce yazımızın altındaki kodlara bakarak Ps3'ünüzün kırılıp kırılmadığına bakınız. 

E3 Flasher adında bir aparatı, ps3 konsolunuza bağlıyorsunuz, bu bağlantı ps3'ünüzün anakartına yapılmaktadır, tabiki içinin açılması gerekmektedir. E3 Flasher'ı videoda görüldüğü gibi ps3'e monte edin. 
E3 Flasher takılıyken ps3'ü çalıştırın, e3 flasher'ın led ışıkları yanmaya başlayacak soldan üçüncü yukarıda olucak diğerleri ise aşağıda olucak. Start tuşuna basın ve bekleyin ortalama 5 dk gibi bir zamanda işlem tamamlanıcaktır. 

İşlemden sonra e3 flasher'ın üzerindeki micro sd kartı bilgisayarınıza bağlayıp, içerisindeki Ps3'ün dump dosyasını kontrol edin bunun için e3 flasher'ın kendi sitesinde doğrulama programları mevcut, program nand dosyasının hatalı olduğunu söylüyorsa kesinlikle işlem yapmayın. E3 flasher ile aldığınız dump dosyasının doğru olduğunu varsayıyoruz ve bu dosyayı 3. 55 versiyonuna patch'iişlemi yapıyoruz. Bu işlemden sonra micro sd kartımızı, E3 Flasher'a takıp tüm swichler aşağıda olucak şekilde ayarlıyoruz ve yine strat tuşuna basıyoruz. işlem bittiğinde Ps3'downgrade yani kırılmış olucaktır. Kabaca anlatımı budur, tüm ps3 modelleri kırma işlemine uygun değildir aşağıdaki kodlara bakarak, kırılabilir olup olmadığına bakabilirsiniz. 

Bu riskli işlemle uğraşmak istemiyorsanız, bizimle iletişime geçiniz. 


Ps3'ün en eski oyunlarından en son çıkan oyunlarına kadar tüm oyunları çalıştırabilirsiniz, Ps2 oyunlarını, Ps1 oyunlarınıda ps3'ünüze yükleyip oynama özelliğide mevcuttur. 

 

PS3 KIRMA DOWNGRADE  İŞLEMİNİN ZARARI VARMIDIR?


Ps3 kırma işleminin hiçbir zararı yoktur, tek dezavantajı ise oyunları internet üzerinden online olarak oynayamamanızdır. Ps3 kırma işlemi yaptırdığınızda, ps3'ünüzün dahili hard diskine yüklediğiniz oyunları internet üzerinden oynamaya çalıştığınızda sony ps3'ünüzün yazılımsal olarak engellemektedir, bu engellemede sadece online olarak oyun girişi engellenmektedir hiçbir şekilde ps3 konsolunuza zarar vermemektedir, orjinal cd tabanlı oyunlarınızı yine ps3'te çalıştırabilir, bluray filmlerinizi izleyebilirsiniz. Kısacası en kötü ihtimali düşünürsen interneti ps3'te kullanamamanızdır başka hiçbir sorun teşkil etmez. 


ps3_kırma_işlemi-2

PS3 ORJİNAL VERSİYON HALİNE DÖNDÜRME

Kırılmış bir ps3 sahibisiniz ve internetten online oyun oynamak istiyorsunuz, nasıl orjinal yazılımlı haline çeviririm diyorsanız,  sadece yapmanız gereken ps3'ü internete bağlamak kablolu veya kablosuz bağlantı yaparak sistem yazılımını güncelleyin. Bu sayede ps3 konsolunuz artık sony'nin orjinal yazılımını kullandığı için kırma işlemi iptal olmuş olacaktır, orjinal oyunlarınızı online olarak oynayabileceksiniz. 


PS3 KIRMA İŞLEMİNE UYGUN OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENMEK

Evinizdeki veya işyerinizdeki ps3'ün kırma işlemine uygun olup olmadığını ps3'ün altındaki DATE CODE yazan yere bakıp ordaki yazan kod dan anlayabilirsiniz. Tüm ps3 modellerinin yere gelen kısmında yani tabanında DATE CODE yazar bu kodlar iki hanelidir, örnek olarak 0B, veya 1A olarak görülebilir. Bu kodlar ps3'ünüzün kırma işlemine uygun olup olmadığı hakkında bilgi verir. Aşağıdaki kodları ps3 konsolunuzun altındaki DATE CODE'larla karşılaştırıp kırılıp kırılamayacağını öğrenebilirsiniz. 

Ps3 kırma işlemine uygun modellerin DATE CODE'ları

DATA CODE :  – 6D -7A – 7B -7C -7D – 8A – 8B – 8C -8D – 9A -9B –9C –9D – 0A –0B – 0C – 0D-1A – 6A – 6B -6C
Bu DATE CODE'lardan birine sahipseniz kırma işlemine uygun ps3 sahibisiniz demektir. Bu kodlardan farklı bir DTAE CODE sahipseniz şimdilik kırma işlemine yani downgrade işlemine uygun değil demektir.

ps3_kırma_işlemi_
 

PS3 FAT  KALIN KASA MODELLERİ KIRMA İŞLEMİ

PS3 klaın kasa yani phat modellerinde ps3'ün altındaki MODEL NO'ya bakılmalıdır. Burda yazan model no, ps3 konsolunuzun kırılabili olup olmadığını hakkında bilgi verir. Bu bilgiyi bizimle iletişime geçerek hemen öğrenebilirsiniz. 

PS3 DATE CODE YAZMAYAN MODELLER

Bazı ps3 modellerinde DATE CODE kodu yazmayabilir, bu ps3 modelleri NTSC olarak tanımlanır. Peki bu DATE CODE yazmayan modellerin nasıl kırma işlemine uyugun olup olmadığını öğrenebiliriz, Ps3 fabrika çıkış versiyonunu öğrenme programını kullanarak kırılabilir veya kırılamaz olduğunu bu program sayesinde öğrenebiliriz. 


PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU ÖĞRENME

Date code yazmakan Ps3 konsollarında linkteki programı bilgisayarınıza indirip, flash belleğe kopyalayın. Ps3 konsolun USB girişine takıp sistem güncelleme kısmına gelelim, burdan depolama ortamını seçtikten sonra fabrika çıkış versiyonumuz ekranda belirecektir, versiyon 3. 56 üzerinde ise kırma işlemine uyugun değil demektir, 3. 56 veya daha düşük bir  versiyonsa kırma işlemine uygun olduğunu belli etmektedir. 

Bu işlemler kafanızı karıştırdı ise telefon ile arayıp bilgi alabilirsiniz.

 

TÜM PS3 MODELLERİ KIRILIYOR TIKLA 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

163 Yorum

Araç çubuğuna atla