Xbox One

XBOX ONE MI PS4 MÜ?

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

ps4_xbox_one_ps4oyun_

 

XBOX ONE MI PLAYSTATİON 4 MÜ?

Bu soru herzaman karşımıza çıkacaktır. Ps4 fanları tabiki playstation 4'e toz kondurmazken, Xbox One kullanıcıları ise tabiki Microsoft'u tercih etmektedirler.

Her iki konsoluda kullandım şahsen, kulaktan duyma olarak anlatmıycam. Her iki konsolunda tamirinide yaptığım için içerisinde ne var ne yok, hangi konsol daha kaliteli söyleyebilirim. 

Playstation 4, oyunlarının hemen hemen aynılarından XBOX ONE'a da çıkmaktadır. Örneğin Fifa 2016, hem ps4  hemde xbox one'da çıkmaktadır. Oyunların %80 i bu şekildedir. Peki nedir bu %20 lik oyun farkı diye sorarsanız, bazı oyunlar ps4'e özel olarak üretilip başka bir konsolda yani tek rakibi xbox one olduğuna göre, xbox one'da çıkmıyor. Xbox one da kendine özel oyunları yapıyor ps4'te bu oyunlar çıkmıyor. Bu tarz oyunlara ingilizce olarak Exclusive games deniyor. Bu oyunlar sayesinde oyuncular hangi konsolu alacağına dair planlar yapıyor. Bir nevi müşter çekme politikası. Tabikide bu Exclusive oyunlar müşteri çekmekte oldukça başarılı. Sadece god of war oyununu oynamak için ps4 alanları bilirim. Xbox one'da gears of war oyunu için xbox alanlarıda. 

xbox_one_ps4

 

Exclusive oyunlar Xbox One ve Playstation 4 

Konsollara özel olarak çıkartılan Exclusive oyunlar nelerdir şöyle bi bakalım. Ps4 için, Uncharted, DriveClub, God of war, Killzone: Shadow Fall, Knak, Infamous, The Order: 1866, Dark Sorcerer, Deep Down, Flower, Don't Starve, FinalFantasy XIV: Realm Reborn, Galak-Z, Octodad: Dadliest Catch, Tekken Revolution, Mercenary Kings, Planetside 2, Secret Ponchos, The Witness, MLB: The Show 2014, Primal Carnage: Genesis, Ray's The Dead, Transistor, PlayRoom, RIME, Shadow of the Beast, Everybody's Gone to the Rapture, Blacklight: Retribution, Resogun, The Last of Us Remastered, Little Big Planet 3, Street Fighter V, Until Dawn, God Eater 2, olarak sıralandırılabilir yazmadığım birkaçtane daha oyun var ama en önemlileri bunlar diyebilirim. 
Xbox One Exclusive oyunlar Forza 5, Titanfall, Dead Rising 3, Halo 5, Quantum Break, Ryse: Son of Rome, Rise of the Tomb Raider, vs. Yazdığım gibi daha birçok  oyun var fakat en önemlileri bunlar diyebilirim. Olmazssa olmaz oyunlar var ise kendiniz için bu listeden bakıp hangisi hangi konsolda olduğunu bilip ona göre seçebilirsiniz konsolunuzu.

PS4-vs-Xbox-One-_

XBOX ONE VE PLAYSTATİON 4 KOL ÖZELLİKLERİ VE FARKLARI NELER?

Ps4 kolu titreşim özelliği dokunmatik özelliği, ps4 kolunun ortasında rengarenk olan ışığı, kolun üzerinde olan hoparlörü ile gerçekten çok güzel bir kol. Şarj süresi biraz kısa yani kolu tam full şarj yaptıktan sonra onanabilir süresi biraz kısa birde R1 L1 tuşları zamanla içerisindeki tırnakları kırılabiliyor, tabi bunun tamirini yapmaktayız. 
Xbox one kolu, ele tam oturması, titreşim özelliği, ayrıca tuş titreşim özelliği yani tetik tuşlarına özel titreşim olması gerçekten extra bir özellik olmuş. Tek sorunu standart olarak kutu içeriği bakımından pil ile çalışması biraz can sıkıntısı yaratıyor. Ps4 kolu gibi şarj özelliği yok extra şarj aparatı alıp kolu şarj etme imkanınız doğuyor buda tabiki extra para anlamına geliyor.

 

PS4 VE XBOX 360 ANAKART ÖZELLİKLERİ

Playstation 4 ün içini açtığımızda dolu dolu bir elektronik karşımıza çıkıyor. Boşluk yok sürücüsü çok kaliteli fakat bazı oyunlarda göz okuma sesi duyulabiliyor. Geri kalan power ve anakart ve soğutucu fanı. tam anlamı ile kosol dolu boş bir yeri yok. Tabi bu doluluk iyi mi kötü mü karar veremem. Ama mavi ışık sorunu yani anakart işlemci arızası bi hayli revaçta. Ps4 lens sorunu ile pek karşılaşmadım. Çoğunlukla çıkan arızalar, mavi ışık hatası çözümü var, hdmı girişi arızası, kol görmeme, ve update yani güncelleme hataları, cd çıkarma sorunları başta geliyor. Bu sorunların çözümü mümkündür bizimle irtibata geçebilirsiniz. 
Xbox one, içerisinde power yok harici adaptörle çalışmakta. Ps4'ten daha büyük ve geniş bir hacme sahip. İçerisinde sürücü ve anakart bulunmakta. İşlemcinin üzerinde şimdiye kadar gördüğüm en büyük ve güçlü soğutucu fan bulunmakta. Boşluk alanı çok fazla ileride slim modeli mutlaka çıkar, arıza olarak adaptör arızası sürücü arızası gibi sorunlarla karşılaştım, tabiki çözümleri mevcut. Açıkçası XBOX ONE PS4'ten daha sağlam gözüküyor bunu zaman göstericek. Şimdilik açıklamalarım bu şekilde sizinde XBOX ONE ile veya PS4 ile ilgili sorunlarınız olursa Shn istanbul'a ulaşabilirsiniz.
 

 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla