Genel PS4 PS4 KIRMA İŞLEMLERİ REHBERLER

PS4’TE PS2 OYUNLARINI OYNAMAK ( PS4 4.05 )

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS4’TE PS2 OYUNLARINI OYNAMAK İÇİN DETAYLI ANLATIM VE REHBER

Bu anlatım sadece PS4 4.05 verisyondaki konsol kullanıcıları için geçerlidir.

 

Ps4 kırma işlemi 4.05 versiyonlar için gerçekleşti. Ps4 4.05 versiyona sahip olup olmadığınızı buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

PS4 4.05 versiyona sahipseniz Ps4’te PS2 oyunlarını oynayabileceksiniz.

Bu işlemi yapmak için ilk önce linkten dosyayı bilgisayarınıza indiriniz. İndirdikten sonra winrar programı ile klasör haline getiriniz.

PS4’TE PS2 OYUNLARI OYNAMA PROGRAMI İNDİR TIKLA

Rar şifresi: shn-istanbul

Klasörden çıkan dosyalar resimdeki gibidir.

Bu işlemden sonra internet üzerinden PS2 oyunu indiriniz. Ps2 oyunu indirmek için extra özel bölüm açacağız. Burada herhangi bir üyelik veya reklama tıklama olmaksızın hızlı olarak direkt bilgisayarınıza oyunu indirebileceksiniz.

Örnek oyun olarak düşük kapasiteli bir oyun indirip deneyebilirsiniz. Ps4 için Ps2 oyunu olarak Call of duty Big Red One oyununu indirelim.

Resime tıklayarak indirebilirsiniz.

Oyunu indirdikten sonra winrar programı ile klasör haline getiriniz. İçerisinden çıkan oyunun adını disc01.iso olarak değiştiriyoruz.

Oyunumuzun adını değiştirdikten sonra, İndirdiğimiz klasörün içerisindeki, Fake PKG Tools/ps2emu/image yazan klasörünün içerisine kopyalıyoruz.

Ps4’e Ps2 Oyun Resimlerini Eklemek

PS4’e yüklediğimizde oyunumuzun resminin çıkması için iki adet resime ihtiyacımız olucak. Bunları oyunun ismini yazarak internet üzerinden bilgisayarınıza indirin.

Resimlerin formatını .png olarak kaydedin.

Kapak resminin boyutu 512-512 olucak.

Arka plan resminin boyutu 1920X1080 olucak.

Bu şekilde resimlerimizi indirdikten sonra. Kapak resminin adını icon0.png olarak değiştirin.

Arka plan resminizin adını ise pic1.png olarak değiştiriniz.

Bu oyunun kapak resmini buradan boyutu hazır olarak indirebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra indirdiğimiz ps4-ps2-oyunları çalıştırma klasörünün içerisindeki /Fake PKG Tools/ps2emu/sce_sys klasörünün içerisine girip sadece resimleri silip yerine biraz önce yaptığınız resimleri kopyalayınız.

Oyunumuzu hazırladık, resimlerimizi hazırladık, şimdi Ps4’te Ps2 oyununu nasıl convert edip PKG uzantısına çevireceğimizi görelim.

Fake Pkg Tools klasörünün içerisindeki orbis-pup-sfo.exe‘ye tıklıyoruz.

Açılan programdan sol üst taraftaki File yazan yere tıklayıp OPEN yazan sekmeye tıklıyoruz. Burada yapacağımız, indirdiğimiz ( KLASÖRLERİN İÇERİSİNDEKİ PARAM.SFO DOSYASINI BULMAK) Resimleri kopyaladığımız yer ile aynı yerdedir.

Param.sfo dosyasına AÇ dedikten sonra program param.sfo dosyasının içerisindeki verileri açmış olucaktır. Content ID yazan yerin karşısındaki rakamlardan resimde görünen yerleri değiştirin 1 adet numara değiştirmeniz yeterlidir. Her oyun yüklemede bunu farklı bir rakam girin.

Toplam 5 adet rakam vardır bunları 6 adet veya 4 adet olarak fazla veya eksik yapmayın resimdeki rakamlar 5 adet olmalı.

Burada Content ID yazan yeri bir metin belgesine yazılanları kopyalıyoruz. İşlemin devamında bize lazım olacaktır.

Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra, sıra oyunumuza isim vermeye geldi. Burada isterseniz oyun ismini, isterseniz kendi adınızı bile yazabilirsiniz illa oyun adını yazmanız gerekmiyor.

Bu işlemleri de yaptıktan sonra, kaydetmemiz gerekiyor. Kaydetmeden programı kapatırsanız hiç bir işlemi yapmamışsınız demektir. Resimdeki gibi kaydediyoruz ve programdan çıkıyoruz.

Fake PKG Tools klasörüne girip, içerisindeki orbis-pub-gen.exe‘ye tıklıyoruz ve programımız açılıyor.

Program açıldıktan sonra Image0 yazan yere çift tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra programda Image yazan yer değişiyor ve boşluk olan yere ps2emu klasörünün içerisindeki tüm dosyaları seçip, tutup boş olan yere bırakıyoruz.

Bu işlemden sonra resimdeki gibi gözükecektir.

Bu işlemden sonra Resimdeki işaterli yere yani Chunk yazan yere yıklayınız. Solda altta Image0 Root yazan yerin solundaki artı işaretine tıklayınca tüm dosyaları göreceksiniz. Tümünü işaretleyip mause’un sağ tuşuna basın. Add Chunk Assignment of the File yazan yerin üzerine gelince Chunk yazısına tıklayın. Resimde gösterildiği gibi.

Sonrasında soldaki File sekmesinden Close‘ı tıklıyoruz.

Gelen ekranda ilk önce Command sekmesine tıklıyoruz ve açılan sekmelerden Project Setting yazan yere tıklıyoruz.

Daha önceden Content ID yi kaydetmiştik. Bunu alıp Resimdeki gibi Content ID yazan yere yapıştırıyoruz.

Passcode Fingerprint yazan yere ise, indirdiğimiz programın içerisinde olan resimdeki dosyanın ismini kopyalayıp yapıştırıyoruz.

Sonrasında Application Type yazan yere tıklıyoruz, Freemium App‘yi seçiyoruz. Ve alttaki OK tuşuna basıyoruz.

Ok tuşuna bastıktan sonra gelen ekranda,

Command sekmesine tıklayıp, Build İmage yazan yere tıklıyoruz. Çıkan soruya CLOSE dedikten sonra gelen ekrandan sol alttan SELECT‘i seçiyoruz. Oyunumuzun nereye kaydedileceğini göstermektedir istediğiniz bir yeri seçebilirsiniz.

Build tuşuna basıyoruz.

Ps4 için Ps2 oyununun formatını Pkg dosyası olarak convert etmeye başlıyor.

Bu convert işleminde hata verir ise convert işlemini kapatıp tekrar deneyiniz. Hata vermeden bitirecektir.

Ps4’te ps2 oyununu oynamak için işlemlerimizi tamamladık. Convert ettiğimiz Ps2 oyunumuz artık Kırık Ps4 4.05 versiyonda çalışacaktır.

Ps4’e Ps2 oyununu yüklemek için ise, işlemlerden çıkan yani convert ettiğiniz oyununuzu Usb Flash belleğe kopyalayınız herhangi bir klasör açmadan kopyalayınız, usb flash diskinizin formatı exfat olmalıdır. Değil ise bilgisayardan bu formata kolayca formatlayabilirsiniz. Format attıktan sonra Ps2 oyununuzu kopyalayıp Kırma işlemi yapılmış Ps4 4.05 versiyon konsolunuzun USB girişine takın ve  Ps4’e oyun yükleme bölümüne tıklayıp çok kolay bi şekilde oyununuzu yükleyebilirsiniz.

PS4 OYUN YÜKLEME REHBERİ TIKLA

Gelişmeler oldukça yazmaya devam edeceğiz.

Shn İstanbul

 Shn istanbul adı ile konularımı farklı sitelerde paylaşabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

16 Yorum

 • eline salık oldu birde su super silim 4204a serisine oyun atama nasıl veya kırma varmı anlatabilirmisin

  • Merhaba, onun içinde yeni bir konu açıcam arkadaşlar. Takipte kalınız. İyi oyunlar.

 • Abi yine baya emekli bir anlatım olmuş eline koluna sağlık. Birde bir öneride bulunmak istiyorum, konuların altına yada başlığına böyle “like” butonu koysan abi çoğu kişi eminim girip beğeniyor ama yorum yazmakta üşeniyor. Bide gereksiz yorumlarında önüne geçmiş olursun diye düşünüyorum. Tabi site senin, sana kalmış 🙂

 • 5.05 Versiyonlu makineler için de 1-2 haftaya çıkacağı söyleniyor aslı var mı.Bir de Reel olarak Last Uf Us ,Assasin Creed Origin,Rıse Of Tomb Raıder oyun dosyaları ne zaman hazırlanır.Yani netice de nostalji yapmak istesem gider Playstatıon 2 alırım.Bunlar netice değil bize asıl skor lazım Dimi!

 • Şahin abi sistem bilgilerime ps4 pro var bende sistem yazılımı 4.50 yazıyor  ps4 inceledim sizin yayınlamıs oldugunuz sistemde 5.01 yazıyor bu nasıl oluyor abi.Anlatırsanız memnun kalırım.

 • her ps2 oyununu açıyormu ? abi sayfanı yeni tanıdım süper bir insansın böyle bilgilendirici olduğun için teşekkürler.

  • Merhaba, çoğunu çalıştırıyor. Düşünceleriniz için teşekkür ederim elimden geleni yapıyorum saygılar. 🙂

 • Param.sfo dosyasına AÇ dedikten sonra program param.sfo dosyasının içerisindeki verileri açmış olucaktır. Content ID yazan yerin karşısındaki rakamlardan resimde görünen yerleri değiştirin 1 adet numara değiştirmeniz yeterlidir. Her oyun yüklemede bunu farklı bir rakam girin.

  Toplam 5 adet rakam vardır bunları 6 adet veya 4 adet olarak fazla veya eksik yapmayın resimdeki rakamlar 5 adet olmalı.

  Burada Content ID yazan yeri bir metin belgesine yazılanları kopyalıyoruz. İşlemin devamında bize lazım olacaktır.

  o kısımda yanlış yapıyorum.1 adet numara nasıl değiştiricem ve 5 adet numarayı komple degiştirdikten sonra komple contentıd sini kopyalıyorum.lütfen yarddımcı olurmusunuz?

 • Selam aleyküm şahim hocam
  normalde oyunu convert edip yukleme yapıyorum.
  yanlız kapak resmi ve arka plan resmini degiştirdigim
  zaman resimle alakalı hata verip
  %2 kalıyor.
  oysaki kapak resmini internetten 512-512 boyutunda icon0.png olarak indiriyorum
  arka plan resminide 1920-1080 pic1.png olarak indiriyorum tekrar tekrar denememe ramen
  %2de kalıyor ne yapmalıyım acilen yardımına ihtiyacım var şahin kardeş?

Yorum bırak