PS4 6.72 KIRMA İŞLEMLERİ REHBERLER

PS4 Kırıldı, PS4 Kırma işlemi

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS4

 

PS4 KIRMA VE OYUN YÜKLEME BAŞLADI TIKLA / 2017 TEMMUZ

 

PS4 KIRMA İŞLEMİ

Ps4 kırma işlemi şu sıralar hareketli, Ps4'te konsol expolit açığı bulundu. Bu açık sayesinde Ps4'ün içerisine 1.76 CFW yükleme ihtimali doğdu. Ps4 1.76 CFW nedir? Ps3'te olduğu gibi kırma işleminden sonra CFW yazılımı yüklendiğinde oyunları hardiske yükleyerek oynayabiliyoruz, bu işlemin aynısını PS4'ün üzerinde Karnel açığı ile yapılması planlanıyor. PS4 1.76 versiyonda bu açık bulundu, diğer versiyonlarda bu açık şimdilik yok.

 

PS4_KIRMA_

PS4 KIRMA iŞLEMiNi KiM BULDU

CTurt isimli bir geliştirici Ps4 1.76 versiyonunda açığı buldu, bu açığı nasıl bulduğunu kademeli olarak açıkladı ve diğer geliştiricilere devretti diyebiliriz. Ps4 kırma işlemi, Ps4'ün 1.76 yazılımında bulunan bir açık sayesinde kodlarda değişiklik yapılabildiğini açıklayan  CTurt isimli bir geliştirici, yeni versiyonlarda bu açığın kapatıldığını belirtti.

Sony Ps4'ü her güncellemesinde kırma işleminin önünü kapatıyor. Ps4 kırma işlemi ne kadar sağlıklı olur bilinmez ama online oynama olucağını hiç sanmıyorum.

PS4_KIRMA_İŞLEMİ_

PS4 kırma işlemini 1.76 versiyonda CTurt  isimli geliştirici sadece açığı bulmuş vede diğer geliştiricilere teslim ettikten sonra twitter'dan herkesle paylaşmıştır. Bu sadece bir açık bulunduğu anlamına gelir yani şu an PS4 kırma işlemi tam anlamı ile mümkün değildir.

Ps4 jailbreak açığını duyan bazı gereksiz kişilier 1.76 CFW veya Ps4 kırma işlemini açıklayan yalan dolan yazılar yazmıştır dosya paylaşımlarında virüs'lü dosyalar ile bilgilerinizi çalmaya çalışacaklardır. Lütfen bu tarz haberlere inanıp dosyaları indirmeye çalışmayın zararlı siz olursunuz.

Ps4 kırma işlemi veya downgrade gibi konuları sizinle paylaşıcam, deneyip test ettikten sonra sizlere anlatıcam, sitemizi takip etmeye deavm edin shn istanbul'da yalan yanlış paylaşım kesinlikle yoktur.

IIIP

PS4 KIRMA İŞLEMİ GERÇEK Mi?

PS4 kırma işlemi açığını Wololo isimli geliştiricide konuyu okuyup onaylamıştır Buda haberin doğrululuğunu kanıtlamıştır.

Ps3 kırma işleminde olduğu gibi downgrade yapılıp 3.55 versiyona getirilip kırma işlemi yapılıyordu. Ps4'te ise 1.76 versiyonda kırma işleminin olucağını varsayalım. Şu anki Ps4 versiyonları 3.xx lerde olduğunu düşünürsek, geliştiriciler PS4 downgrade programını yaparlarsa tüm PS4 konsolları yazılımla 1.76 versiyona çekilir ve kırma işlemi yapılabilir.

Şimdilik gelişmeler bukadar, yenilikler oldukça sizlerle paylaşacağım.

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

1 Yorum

Araç çubuğuna atla