Genel PS3 Kırma İşlemi Rehberler Ve Programlar

PS3 3000’LER VE SÜPER SLİM KIRMA OYUN YÜKLEME ANLATIMI

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

Ps3 3000 veya Süper Slim ( 4000  modelleri ) Kırma ve Oyun Yükleme işlemi

RESİMLİ VE VİDEOLU ANLATIM

Ps3 3000 modeller ile Ps3 süper slim modellerinin kırık oyun yükleme işlemleri aynıdır. Yani Ps3 3000 serilerine özel veya süper slim modellerine özel bir uygulama yoktur. Ps3 süper slim kırma yani oyun yükleme işleminde hafızaya çok ihtiyaç duyulduğundan, Ps3 12 gb’lik konsollarda 

Ps3 süper slim veya ps3 3000 modeli konsolumuzun olduğunu varsayalım. Kırma işlemi yapmak istiyoruz içerisine oyun yüklemek istiyoruz adımları tek tek yapmanız gereklidir eğer adımlardan birini atlarsanız oyununuz çalışmayabilir.

ps3-KIRMA_PS3_3000_PS3_SÜPER_SLİM_KIRMA

Ps3 system versiyonumuza bakalım. 4.81 olması gerekiyor. Buna bakmak için Ps3 ana menüsünden SİSTEM AYARLARI’na girip SİSTEM BİLGİLERİ’ne bakmalıyız orada 4.81 versiyon yazıyorsa diğer adımlara geçebilirsiniz. Eğer yazmıyorsa Ps3 süper slim veya 3000 modelleri farketmeksiniz Ps3 4.81 versiyona güncellememiz gerekmektedir.

Ps3 4.81 Güncelleme ( Bu güncelleme sadece Orjinal Ps3’ler için yani kırık CFW multimanlı konsol sahipleri kesinlikle kurmayınız ) PS3 4.81 OFW TIKLAYIN

Linkten 4.81 OFW dosyasını indirin. Klasör dizilimlerini ben yaptım uğraşmayın diye. İçerisinden çıkan PS3 klasörünü FLASH bellek veya harici HDD’nin içerisine kopyalayın bu bellek FAT 32 formatlı olmak zorunda. Eğer NTFS formatında ise bilgisayardan tekrar formatlayarak FAT23 seçeneğini seçerseniz formatı FAT32’ye döner. Döndükten sonra dediğim gibi PS3 klasörünü belleğe kopyalayınız.

ps3-güncelleme_4.81

Resimdeki gibi güncelleme bölümüne geliniz. Usb flash diski Ps3’ün USB girişine takın ve güncelleme işlemine başlayın. İşlem bittikten sonra Ps3 3000 veya Ps3 süper slim modeliniz 4.81 versiyonuna gelmiş olacaktır.

Ps3 3000 ve süper slim kırma işlemi veya oyun yükleme işlemi bundan sonraki kısım bilgisayarla olduğundan Ps3 konsolumuzu kapatabiliriz.

Ps3 Süper slim ve Ps3 3000 modelleri oyun yükleme

İnternetten Ps3 oyunlarını indirdiğinizi farz ediyorum. Örneğin Fifa 2017 oyunu indirdiniz bilgisayarınıza mevcut.

PS3 LICDIR ve LiC.DAT

Bazı oyunların içerisinde  LICDIR klasörünün içerisinde LİC.DAT dosyası yoktur bu dosya olmadan CONVERT işlemi yapmayınız. Oyunuzun kodu ile bu dosyayı internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oyun kodunuzu vericeğim internet adreinin arama bölümüne girip indirebilirsiniz. İndirdikten sonra oyunun içindeki LICDIR klasörünün içerisine kopyalayınız ve devam ediniz.

TIKLAYIN 

Gerekli programları linkten indirebilirsiniz. GAME_COVERT

İndirdiğiniz programların içerisindeki Game_Covert klasörünü masa üstüne kopyalayın, içerisine girdiğinizde CONVERT.BAT ve  make_npdata.exe dosyalarının olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde kalsın burası. Fifa 17 oyunumuzun içerisine girelim, içerisindeki dosyalar resimdeki gibi olucaktır.

ps3_300_kırma_

Oyun klasörünün içerisindeki PS3_GAME klasörünü GAME_CONVERT klasörünün içerisine kopyalayalım. Kopyalama biraz zaman alabilir oyununuzun büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Burada önemli olan GAME_CONVERT klasörü ve oyunun içerisinden aldığımız PS3_GAME klasörleri bilgisayarınızın C. sürücüsünde yani masa üstünde olması gerekmektedir. Harici hdd veya başka bir sürücüde olması sorun yaratabilir.

ps3_kırma_süper_slim

Resimdeki gibi dosyaları hazırladınız. Şimdi gelelim oyunumuzu convert etmeye. Bunun amacı elimizdeki klasör şeklindeki oyunun PSN oyunu gibi gözükmesini sağlamak. Bu yüzden convert programını kullanıyoruz.

Convert.BAT’a tıklıyoruz ve siyah bir ekran açılıyor. Bu ekranda oyunun PSN ismini yazıp enter tuşuna basıyoruz. Ps3 oyununuzun kodu oyunu indirdiğinizde yanında yazmaktadır. İndirdiğim Ps3 oyununun dosya ismi BLES02233-[FİFA17] olduğundan BLES02233 kodu oyunumuzun kodudur. Bu kodu şu şelikde yazıyoruz siyah ekrana, NPEB02233 YAZIP ENTER TUŞUNA BASIYORUZ VE CONVERT İŞLEMİ BAŞLIYOR.

Buradaki önemli konu, Oyunun kodu BLES02233 tü ama ben NPEB02233 yazdım convert etmek için. Sizin elinizdeki BLUS veya BLES kodları ile başlayabilir bu kodlara uygun olanları aşağıdaki listeden bakarak siyah ekrana yazabilirsiniz.

BCJS ise NPJA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLJM ise NPJB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BCAS ise NPHA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLAS ise NPHB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.

BCES ise NPEA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLES ise NPEB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BCUS ise NPUA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLUS ise NPUB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.

Kod numarası dediğim sayısal olarak yazan, yukarıda yazdığım gibi 02233 yazan yer kod numarası yazıcaksınız dediğim yerdir.

Yukarıdaki kodlamaları yaptınız ve ENTER tuşuna basın. İşlem bitene kadar bekleyin. işlem bittikten sonra. GAME_CONVERT klasörünün içerisinde oyunun çevrilmiş halini göreceksiniz.

ps3_kırma_

PS3 OYUN GÜNCELLEMESİ

Ps3 oyunumuz covert edildi fakat daha işlemimiz bitmedi. Şimdi oyunun güncelleme dosyasını indirmemiz gerekiyor.

Bu siteden güncelleme dosyasını indiricez. TIKLAYIN

tt

Oyun kodunu resimde gösterdiğim yere yazın ve Find Update’i tıklayın gelen ekranda dosyayı indirin.

Oyun güncellemesiniz indirdikten sonra PkgView Programını linkten indirin. Tıklayın

Linkten PKG.viewer’ı bilgisayarımıza indirdik winrardan çıkartın. Rar şifresi: www.ps4oyun.com

Pkg.viewer klasörüne tıklayın içerisinden resimdeki gibi exe dosyası olucak. Buraya daha önceden indirdiğimiz oyun update yani güncelleme dosyasını kopyalayalım.

Resimdeki gibi gözükecektir.

ps3_pkg_viewer_indir_

BLES02200 Yazan yere gelin ve klasöre çıkartın. Çıkartma işlemi bittikten sonra. PKG.viewer klasörünün içerisinde BLES02233 klasörü gözükecektir. Bu klasörün içerisindeki EBOOT.BİN dosyasını kopyalayıp NPEB022233 klasörünün içerisindeki USDIR klasörünün içerisine kopyalayın. İşlem bittikten sonra 2 adet dosyamız olmuş olacak. EBOOT.BİN ‘li NPEB02233 klasörümüz vede BLES02233 klasörlerimiz. Bu iki dosya bir çalışır yani biri olmadan diğeri çalışmayabilir.

Oyunumuz hazır. Artık Ps3 konsolumuza aktarmaya geçelim.

Ps3 3000 ve Süper Slim Kırma İşlemi ve Oyun Yükleme Anlatımı.

Ps3 CFW yani kırık Multiman’lı bir ps3’e ihtiyacımız olacak. Olmadan da yapılabilir fakat. Bunun anlatımını yani PS3 cfw’li multimanlı bir konsol olmadan nasıl PS3 3000 ve ps3 süper slim modellerine oyun yüklenir daha sonra detaylı anlatımını yapacağım.

Kırık bir Ps3 multimanlı, versiyonu 4.81 CFW bu versiyona geçmek için linkte tıklayıp yönergeleri izleyebilirsiniz.  PS3 4.81 CFW İÇİN TIKLA ( SADECE KIRIK PS3 YANİ CFW MULTİMAN YÜKLÜ PS3’LER İÇİNDİR )

Ps3 kırık multimanlı konsolumuzu çalıştırıp Multiman’ın içine girelim. İçerdeyken Start ve Select tuşlarına aynı anda basalım resimdeki bölüm gelicek.

ps3_kirma_3000

PS3 CFW’Lİ PS3’TEN PS3 3000 SERİLERİ VEYA SÜPER SLİM’LERE KOPYALAMA

Bu menü geldiğinde hazırlamış olduğumuz oyunumuzu Flash belleğe atın veya attınız farzedelim Kırık ps3’e yani multimanlı konsolumuzun USB girişine takalım.

Burdaki işlemiz Falsh belleğimizdeki hazırlamış olduğumuz oyunu Ps3 cfw’li makinamıza kopyalamamız. USB ye girelim ve x tuşu ile BLUS02233 klasörünü be NPEB02233 klasörlerini işaretleyip yuvarlak tuşuna basıp KOPYALA seçeneğini seçin. DAHA SONRA GERİ GELEREK HDD0’a girelim ve game yazan yerin içerisine girip tekrar yuvarlak tuşuna basıp YAPIŞTIR’ı seçin. İşlemin bitmesini bekleyin.

İşlem bittikten sonra Ps3 cfw’li makinamızı kapatalım.

Şimdi yüklediğimiz oyunun Ps3’te görünmesini sağlayacağız. Power tuşuna basılı tutalım tekrar kapanana kadar elimiz orada kalsın. Kapandıktan sonra tekrar POWER tuşuna basalım ve iki kere bip bip yaptıktan sonra elimizi çekelim. Ekrana menü gelicek kablo ile PS3 kolunu bağlayalım ve VERİ TABANINI YENİDEN OLUŞTUR‘a tıklayıp bekleyelim. Ps3 ekranı gidip gelicek. Ve oyunumuz PS3’ün ana menüsünde görünecektir.

İşlemimiz bitti oyunumuzu PSN versiyonuna çevirdik. Ps3 cfw’li konsolumuza atıık herşey tamam şimdi sıra geldi bu oyunu PS3 3000 veya Ps3 süper slim konsolumuza kopyalamaya.

İki Ps3’üde çalıştıralım. Eternet kablosu ile birbirlerine bağlayalım.

Ps3 cfw’li konsolda ana menüde veri aktarma bölümüne girelim 1. seçeneği seçelim.

Ps3 3000 serileri veya ps3 süper slim’de de aynı şekilde veri aktarmaya girelim ve 2. seçenegi seçelim.

Ps3 3000 serileri vede süper slim modellerinde bu işlemi yaparken format atılması zorunludur bu uyarıyı ekranda size gösterecek herşeyiniz silinecektir bilginiz olsun.

Transfer işlemi bittikten sonra PS3 3000 Serilerinde vede ps3 süper slim modellerinde artık oyunu ana ekranda görebilir ve oynayabilirsiniz.

DİKKAT 

BU İŞLEM %100 oyunlarımız çalışacaktır diye birşey yok her oyun çalışmayabilir deneyerek test ederek öğrenebilirsiniz.

Kopyaladığınız PS3 3000 veya ps3 süper slim modellerinden tekrar transfer yapabilirsiniz ama çalışmayabilir çalışada bilir bilginiz olsun.

Ps3 3000 modellerinin ve ps3 süper slim modellerinin kırma işlemi bu şekildedir. Ps3 konsolunuzun içi açılmaksızın sadece programsal olarak kırma işlemini yapabilirsiniz.

Tek tek oyun kopyalamak yerine çoklu oyun kopyalamayı tercih edin.

Bu işlemler zor ben yapamam veya bunuyapacak zamanım yok diyorsanız bizimle irtibata geçiniz. Yaptığımız işlemlere GARANTİ vermekteyiz.

Birçok yer bu işlemi yapmaya başlamış size tavsiyem bilindik yerlerde yaptırın çünki oyunu denemeden test etmeden size veriler çalışmaz veya donma yapar paranız boşa gider. 

Ps3 tamir işelleri, oyun yükleme PS3 3000 modelleri kırma, Ps3 süper slim modeli kırm, Ps3 oyun yükleme, ps3 hdmı tamiri, Ps3 kolları, aksesuarları, Ps3 anakart tamiri, Ps3 kol atmiri, Ps3 lens değişimi yapılmaktadır.

PS3 CFW’Lİ KONSOL OLMADAN OYUN ATMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 

PS4 KIRMA OYUN SEÇME BÖLÜMÜ İÇİN TIKLA !!!

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

388 Yorum

  • Video, yu hazırlamaya zamanım olmadı fakat bir başka arkadaşın videosunu ekledim yardımcı olucaktır.

   • Şahin Bey anlatımınız için çok teşekkürler. Yalnız bir sorum olacak. Bu işlemleri yaparken Pes 2013 v1.04 update ile datapack 6 yı nasıl kırık olamayan cihaza transfer edeceğiz bilgilendirir misiniz ?

    • Bunun için ayrı bir konu açıcam çok soru geldi bu konuda. Pes 2013 PS3 4000 ve 3000 serilerinde çalışıyor ve güncel kkadroda oluyor. Bunun anlatımını birkaçgüne yaparım. 

   • S.A ABİ GTA 5 İ YAPIYORUM OYUN DOSYASINDA LİCDAT DOSYATSI VAR CONVERT YAPTIĞIM ZAMAN ÇIKAN YENİ DOSYADA NPE İLE BAŞLAYAN ONUN İÇİNDE USEDIRDAKİ LİCDAT KLASÖRÜNDE DOSYA ÇIKMIYOR GTADA BU ŞEKİLDEMİ OLUYOR YOKSA O DOSYA CONVERTTEN SONRA KESİNLİKLE OLMASIMI LAZIM 4 TANE OYUN YAPTIM HEPSİ OLDU AMA GTA DA TAKILDIM ABİ BİLGİ VERME ŞANSIN VARMIDIR TŞK EDERİM ŞİMDİDEN

     

   • Şahin abi bende ps3 süper slim kasa var şimdi sistemi usbden guncelliyip multiman yükleyebilir miyim lutfen acil cevap

     • Ps3 300x modelleri ve Ps3 süper slim modellerine oun yükleme yapıyoruz iletişime geçebilirsiniz.

     • selmlar  nba k17 convert ettim  makineye  yükledim oyun açmadı .  diger oyunlar oldu  .  nba  diger 16 denedim aynı oda açmadı   convert temi bir sorun var acaba  Teşekürler

     • Convert’i tekrar deneyin ve oyun güncellemesini yükleyin. Birde oyunun içindeki .sdat dosyalarını buyuk harflerle yazın .SDAT .

     • merhaba hocam nasılsın hocam sizden ricam bilgiye ihtiyacım var ps3 cihaz yanımda deyil seri numarasından kaç gb öğrenme şansım varmı bilgi yazarmısın ve nadıl öğrene bilirim 

     • Merhaba, seri numarasından malesef öğrenemezssiniz. Ps3’ün yanında olması gerekli yada kutusunun üzerinde de yazmaktadır.

     • güncelleme dosyası birden fazla çıktıgında nasıl yazpıcaz mesela gta5 de çok fazla güncelleme dosyası var hangisine çıkatma işlemi yapıcaz yada nasıl yapıcaz

   • Abi merhaba benim ps3 duper slim var 12 gb bide hardisk aldim 500 gb ps3 cuye gittim rylulun 2016 da kirdirmaya baktim kirdirmiyoruz drdiler simdi 3017 oldubkirdirirlarmi?

     

   • Ustam yardımcı olursan bu konuda irtibata geçermisin halen bu işlemle ilgileniyorsan ücretini öderim 0554 178 33 33

  • Cd istemesi ile şimdiye kadar hiç ama hiç karşılaşmadım. Mutlaka eksik ve yanlış birşey yapılmıştır hangi oyunu denediniz ?

    • ayn kardesim ya nasil cozdun bende ps3 fatdan super slime oyun transferi zamani transfer bitdikden sonra bazi oyun aciyo bazsiinda lutfen asagidaki diski takin diyo nasil yapdin sen o disk sorunu cozuldu ?

 • Sa usta hazır ps3 4.81 cfw li bir cihazdan (içi oyun dolu hepsi çalısıyor) slim veya super slim bir cihaza (4.81 ofw li) direk kopyalama işlemini yapsak olurmu oyunu hazırlamadan 🙂

  • Oyunların formatı yukarıda anlattığım gibi yapılmış ise olur. Ama bazı oyunlar çalışmayabilir haberiniz olsun.

 • Şahin abi bukadar uraşacağımıza getiririz sana yüklersin valla çok uraştırır valla helal olsun sana 

 • şahin abi dediklerinin hepsini yaptım bende fif2017yi yaptım oldu çok teşekkür ederim sayende 3 senedir bekliyodum makinamın kırılmasını :)) iyiki varsın

  • kardesım whatsap numara varsa banada anlatırmısız ya bendede 12gb super sılım var cocuk oyun oynamak ıstıyor durum ıyı degıl bırısı vermıstı cocuga benım yardımcı olun lutfen cocugumu sevındıreyım oyunda alamıom durum yok dıye cocugumun yuzunu guldureyım gta ıstıyor hep

 • ps3 500 gigabite hard diskim var hepsini doldurtmaya gönderiyorum size telefon ile arayacağım teşekkürler.

  • Tabik, anlaşmalı kargom ile gönderebilirsiniz. Telefon ile arayınız yardımcı olunacaktır. Saygılar.

   Ps3 oyun yükjletmek isteyen arkadaşlar istanbul dışından kargo ile gönderebilirsiniz. Tüm oyunlarınız test edildikten sonra geri gönderilmektedir.

 • şahin bey bazı oyunların birden fazla update dosyası var örneğin cod black ops 2 hangisini indirecez yada nasıl yapacaz bilgilendirimisiniz??

 • adam en azından burda nasıl yapacağını yazıyor başkaları yazıyormu birde ona bak biraz emeğe saygı gösterin lütfen vedat bey

 • Vedat Bey günlerdir araştırıyorum fakat hiçbir yerde anlatım bulamadım. Çoğu yerde 4.81 cfw ya da jailbreak adı altında dosya indirmenizi istiyor ve indirdiğiniz dosyada parola korumalı. O kadar uğraş emek boşa çıkıyor.Şahin Bey'in anlatımlarını harfi harfine uyguladım oyun direk açıldı.Hata alan arkadaşlar mutlaka bir yerde eksik bir işlem yapıyor. 3-4 saat test ettim donma sorunu da olmadı.Benim makinemin lensi arızalı ve şuan oyun oynayabiliyorum. Adam tek tek yaptığı bütün işlemleri resimli ve videolu şekilde detaylı anlatmış. Teşekkür etmek yerine emeğe saygısızlık ediyorsunuz bence.Yorumunuzda doğru olan bir kaç bilgi var. Evet hepsi çalışmayabilir ya da donma yapabilir. Klon yaptığımız için tek seferde tüm içerik siliniyor ve tek oyun atma şansımız yok cfw gibi haklısınız.Ama makinesi kırık olmayan,lensi bozuk insanlar için şuan çok güzel bir sistem. Ayrıca bu bilgileri paylaşmak için bizden bir ücret talebide olmadı. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum.

 • Burası paylaşım yeridir gereksiz yere sataşma, laf soktum sanmalar o iyi bu kötü demelerin gereği yoktur. Burada bir paylaşım yapılmış isteyen yapar isteyen yapmaz. Bu tarz kişileri bu forumda istemiyoruz. Vedat arkadaşım daha önceden sitemize yapamadığın şeyleri de yazmışssınız, cevapta elimden geldiği kadar yazmışım. Bu çıkışınızın nedenini anlayamadım. Gerek yok hakaret etmeye. Yinede yardımcı olabileceğim bi konu olursa yardımcı olurum tabiki ama hakaret edici sözler, gereksiz tartışmalara bu sitede yer veremem. Saygılarımla. 

 • şahin abi ps4 kırma işleminde son aşama nedir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Cem, pazartesi yeni gelişmeler olucak. Bunlarıda sitede açıklayacağım bekleyip görelim. Ps4 kırma işlemi ile uğraşan yurt dışındaki geliştiriciler de aslında tedirgin. Sony'nin müdahalesi olabiir diyede korkulmuyo değil.

 • anladım abi  bekleyelim pazartesiyi şuan yeni oyunlarıda oynıyamıyorum güncelleme istediği için halen 3.55 deyim 2017 ye kadar kırılmazsa güncellemeyi düşünüyorum.. kolay gelsin abi bilgilerin için çok teşekürler

 • 1 günde 1,114 Görüntülenme TEŞEKKÜRLER. . . . Paylaşımlarımın devamı gelecek arkadaşlar.

    • Mehmet merhaba, online girebilirsiniz fakat tabiki her zaman BAN riski vardır bunu göz önüne alın lütfen. Ama banlanana kadar da online oyun oynayabilirsiniz. Banlanınca sadece internet özelliğini kullanamazssınız. Oyunlarınızı oynamaya yine devam edebilirsiniz. Saygılar. 

 • Abi videonun sonlarina dogru baska islemler yapiyor orne: Injector.exe programini calistiriyor? biz nasil yapicaz? nerden indircez onu?

  • Evet emil, güzel soru. O videodaki işlem CFW’siz makinalar için. Yani benim anlattıım sistemde CFW li ps3’ten ofw ps3’e tranferi anlatmaya çalıştım o videodaki ise CFW li makina olmadan nasıl yüklenir ile ilgili bir konu. Bu konuya da açıklık getiricem birkaç güne kadar. 

   • Yorumumu Cevapladiginiz icin cok cok tesekkur ederim saygilar sevgilerle. Bi sorum olucak. Peki ya her yeni oyun yukledigimizde ps3e onceki yukledigimiz oyun siliniyormu? Bide SuperSlim cwf multiman gelmicekmi hic? Bende CECH 4003c 4.81

    • Yeni oyun yüklemelerinde eski oyunlarıda tekrar atmanı gerekir cfw’li ps3 TRANSFER ŞEKLİNDE YAPILAN KONSOLLARDA. İnject sisteminde Ps3’ün backup’ını alırken oyunlarıda alırsınız extra oyununuzu yükleyip tekrar bucup’ı ps3’e geri yüklersiniz. Am gerçekten çok zaman alır adetli oyunlarda. Ben teşekkür ederim. 

     • Abi Super Slim CECH 4003c Date Code 3B Cfw Multiman cikicakmi yada siz yapabiliyormusunuz?

     • Multiman çıkacağını sanmıyorum. Benim yapmam söz konusu değildir. O kadar bilgiye sahip değilim. Saygılar.

  • Mert, istersen 4.81 ferrox cobra yap versiyonunu 4.80 multiman çalışıyor onda. 4.81 multiman ne zaman çıkar bekleyip görücez.

 • Merhaba öncelikle, arkadaşlar kim hangi oyunu denedi ve çalışdıysa buraya yazsın lütfen mümkünse oyun kodunuda yazın. Deneme GTA V olursa yazıcam

  • Evet çok doğru, Dream arkadaşımızın dediği gibi denediğiniz oyunları yazın buraya, çalışan çalışmayan paylaşalım arkadaşlar.

 • TrueAncestor BACKUP

  ===============================================================================
   Backup Folder List
  ===============================================================================
   No Backup Folder is Found.
  ===============================================================================
  [*] Press any key to continue…

  hatası veriyor neden olabilir wın 10 kullanıyorum 

  • Sorun yaşayacağız bende yaşıyorum, tekrar denemeni tavsiye ederim. Çalışan oyunu başka bir cihaza kopyaladığımda çalışmayabiliyor tekrar tekrar deneyerek convert ederek deniyorum sounda oluyor. 

   • hocam bende 3000A SERİSİ MAKİNE VAR VE DEDİKLERİN GİBİ YEDEĞİNİ ALIP  4.81 İ KURDUM YANLIZ MULTİMANI YÜKLERKEN HATA İLE KARŞILAŞTIM HATA KODU 80029567 BENİM İNSTAL PAGES FİLES SEKMESİ AYARLARIN ALTINDA VE MULTİMAN 32 MG ACABA YANLIŞ DOYAYI MI İNDİRİYORUM

  • Bunun ile ilgili akşama bir anlatım yapıcam inşallah. Fakat yabancı forumlarda da bunun ile ilgili sorun yaşayanlar çok, bu yüzden tek update dosyası olan oyunları denememiz söyleniyor. 

  • İnternetle ilgili birşey yok, interneti kapayın ve o şekilde yönergeleri izleyin. Saygılar.

 • sahin abi  güvenebileceğim bir yer  var   ben oyun yükleteceğim oradan 10 oyun ykleteceğim ne kadar tutar sizce ?    

  • Merhaba Can, 10 oyun ortalama 90 — 100 tl gibi tutuyor yani oyun başı 9– 10 tl civarında. Saygılar. 

 • merhaba kolay gelsin. pkg wiev çalıştırdığımda net freamwork hatası alıyorum çözümü varmıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim…iyi çalışmalar

 • Şahin Bey merhaba

  PS3 Slim 21xx ve 3000 serisi cihazlarıma bu işlemleri yaparak oyun yükledim. Şuan BLUR,GTA V(TÜRKÇE),TEKKEN TAG TOURNAMENT 2,FIFA 17,PES 2017,FIFA STREET,NFS RIVALS,WWE 2K17,DIABLO III ve PES 2013(DATA PACK 6.0) yüklü sorunsuz oynuyorum. GTA V Türkçe yamayı ve Pes 2013 data pack 6.0 'ı convert öncesi oyunun içine yama atarak convertledim. Tek sorunum NBA 2K17. Bu oyun girişte siyah ekranda kalıyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

  • Merhaba Danış, Nba2k17 için convert ettiğin oyunun içindeki sdat dosyalrının isimlerini SDAT yapın yani büyük harf olarak yazın sorun düzelecektir. Saygılar. 

   • Şahin Bey çok teşekkür ederim artık NBA2K17 de açılıyor. Bir sorum daha olacak. Tekken gibi içinde 4.GB tan büyük dosya olan SPLIT oyunlar için bir formül var mı ?

  • Hocam yüklediğiniz oyunların linkini paylaşabilir misiniz?Yada nereden indirdiğinizi söylerseniz bizde deneyelim.

 • Selam, diğer güncel oyunlarda sorun olmadı ancak nba2k16 ve nba2k17 kara ekranda kalıyor, tekrar tekrar denedim ancak sonuç hep aynı. bir fikriniz var mı?

  • Merhaba oktay. Bi arkadaş daha yazdı bu sorunu cevaplamıştım oraya bakarak sorunu halledebilirsiniz. Yorumlarda var. 

 • bilgiler için teşekkürler artık multima a girmeme hiç gerek kalmadı oyunları ana ekrandan açabiliyorum teşekkürler

 • ŞAHİN BEY MERHABA  BEN  BAŞKA BİR KIRIK  PS3  OLMADAN VİDEOYA GÖRE DİĞER ARKADAŞIN YAPTIĞI OYUN İLE YAPICAĞIM ACABA İŞE YARARMI 

 • iki günce yüklettirdim şahin abiye cihazıda ondan aldım ne istediysem yaptı oyunlar canavar gibi çalısıyor

  • NBA 2K17’de birçok kişi sorun yaşıyor sorunun nedeni covert ettiğiniz oyunun içerisinde USRDIR klasöründeki sdat dosyası bunların isimlerini SDAT olarak büyük harf yapın çalışacaktır.

   • ABİ NBA DEDİĞİN GİBİ DÜZELİYOR BUNUNGİBİ BİRKAÇ OYUN DAHA YAPIYOR LAST U FAST GİBİ BUNLARDA SDAT DİE DOSYA YOK BUNLARDADA SİYAH EKRAN VERİYOR NASIL DÜZELTİCEZ BUNLARI PEKİ

    • last of us, god of war ascension, uncharted 3, tekken 6… şimdiye kadar böyle psarc tarzı büyük GB lı oyunları bende çalıştıramadım. fat32 kabul etmiyor NTFS ile sonradan multimanın içinde HDD0 a gömüyorum kabul ediyor. veri tabanını yeniliyorum yine çalışmıyor. Yardım edebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

 • Tüm işlemleri sırasıyla yaptım ama playstation store da lisansını yenilerseniz bu içeriği kullanabilirsiniz diye hata veriyor.

  • Başka bir oyun deneyin. Ve büyük ihtimalle oyunun update dosyası ile bir sorun yaşıyorsunuz.

  • Ps3’ünüzün backup’ını almamışssınız galiba. Harici ndd fat 32 formatlı olucak Ps3’ün USB girişine takın. Sytem ayarları bölümünde yedekleme var bunu uygulayın. Ps3^ün yedeğini harici hdd’ye kopyalanması yani backup işlemi bu şekilde oluyor.

 • Dedikleriniz harfi harfine yaptim ama .bat giriyorum siyah ekran gelen yere NPEB01709 yazip enteri basiyorum yazilar cikiyor sirasiyla ve  Error yaziyo Windows Calismayi Durdurdu Hatasi Verip Programdan Cikiyor Pes 2013 Veriyo Bu Hatayi

  • Hayır çözemedim hepsini harfiyen yapıyorum ama hala aynı hata çokıyor

   1)npeb şeklinde lic dosyasını indiriorum ps3 game dosyasının içine licdir klasürüne atıyorum

   2)ps3 game dosyasını npeb kodunu yazarak convertliyorum

   3)Bles koduyla son güncel update indiriyorum eboot dosyasını da usbdir klasürüe yapıştırıyorm

   4)backup dosyasına convertlenmiş oyun dosyasını game klasürüne atıyorum update pkg dosyasını pkg klasürüne atıyorum ve backup dosyasını da atıyorum

   5)İnjector uygulaması ile de sırayla 1-3-p-s işlemlerini de yapıyorum 

   6)Çıkan output dosyasını flasha atıp geri yüklemeyi yapıyorum

   7)Sorunsuz yükleniyor sonra oyun bölümünde update pkg kuruyorum ve oyuna girmeye çalışıyorum 80010006 hatası ile kalıyorum sanırsam sorun cihzın ofw 4.81 olması ofw 4.70 sürüm cihazlarda böye bi problem yok

   Yabancı sitelerde 4.81 ofw cihaz için 4.70 ofw cihaz gerektiğini (ethernet kablosu ile) ya da 4.70 ofw cihazın back up dosyası olmalı diyor!!!

 • Pes 2017 oyununu buradan indirip videodaki gibi yaptım,fakat oyunu açarken ''Başlatma işlemi sırasında bir hata oluştu.(80010006)'' yazıyor ve oyuna girmiyor.

 • Çok teşekkürler hocam. Önce flash bellekten atmayı denedim 80001006 hatasını aldım daha sonra cfw ile yaptım şuan fifa17 çalışıyor 🙂

 • Bu yöntem ve video 4.70 ofwler için geçerli yabancı sitelerde 4.81 ofw cihaz için 4.70 ofw cihaz gerektiğini (ethernet kablosu ile) ya da 4.70 ofw cihazın back up dosyası olmalı diyor günlerdir bununla uğraşıyorum ama malesef 8001006 hatası veriyor lütfen yardımcı olur musunuz? 

  • 4.81 CFW den 4.81 OFW ye transfer yapınız. Oyunlarınızda eksik yanlış yaptığınız birşey yok ise çoğu oyun çalışacaktır.

 • şahin bey kolay gelsin cfw siz cihaz olmadan videodaki herşeyi harfiyen yapıp backup alıp oyunları yükledim oyun açılmıyor 8001006 hatası alıyorum nedendir acaba 

  • Update klasöründeki EBOOT.BİN dosyasını oyunun içerisine kopyaladıktan sonra backup işlemini gerçekleştirin.

   • Hep aynı hatayı veriyor,kurtulamadım bu 80010006 hatasından.Yinede bu kadar uğraşıp cevap vermeniz bile çok güzel.Teşekkür ederim.

    • İYİ ÇALIŞMALAR hocam cfw den ofw ye oyunları convert edip attıktan sonra multiman yuklu cfw ofw cihazda nasıl calısıcak.cfw nın klonunu ofw yemı aktarıyoruz????

 • arkadaşlar kafeciyim gerçekten çok işimizi gördü bı olay bu yazıyıda yazan arkadaşı gönülden kutlarım ne desem ne kdr övsem azdır.yaklaşık 50 oyun denedim hepsi çalıştı fakat last of us gow4 ve tekken6 gibi bazı oyunlarda 4 gb üstü dosyalar olduğu için fat32 formatlı harddiske atıp makinenin içine atamadım.ps3splitter adlı programı denedim olmadı bunla ilgili güzel bir video yada resimli anlatım yapasanız çok muhteşem olacak.şahin kardeşim çok çok teşekkür ederim emeklerin için 

 • şahin abi ne oldu ps4 cfw hakkında bilgi paylaşacaktın birde arkadaşım dıyor silenthills PT. demosunu çalıştrmışlar oynuyorlar gerçek lik payı varmıdır abi.. saygılarımı sunar teşekürederim.

  • Haklısın Cem, Ps3 için anlatım hazırladım ondan gecikti evet doğrudur gelişmeler var aktaracağım . Saygılar..

 • elimde 4.75 sürümlü multimanlı cihaz var bu en son oyun atmak isin 4.81 mi yapmam lazım illa cihazın multiman özelliği kaybolma ihtimali var mı 

 • bicok ınsan var bu ısı yapan ama sahın abı meshur olmus.bazı ıslerde olurya meshur olmus bılınen guvenılır aynı oyle abı senınkısıde.ınternetten buldum senı yorumlarıokudum dedıklerı gıbı cıktı sorunda yasamadım memnundaoldum

 • Arkadaşlar şu ana kadar çalıştırdığım oyunlar bilginiz olsun.

  BLUR
  DIABLO III
  FIFA 17
  FIFA STREET
  GTA V
  NFS RIVALS
  PES 2013
  PES 2017
  TEKKEN TAG TOURNAMENT 2
  WWE 2K17
  NBA 2K17
  CALL OF DUTY ADVANCED WARFARE
  FIGHT NIGHT CHAMPION
  MORTAL KOMBAT KOMPLETE EDITION
  BATMAN ARKHAM ORIGINS
  THE AMAZING SPIDER-MAN
  MOTOGP 15
  DIRT 3
  NFS MOST WANTED
  TEKKEN 6
  GOD OF WAR ASCENSION
  GRAN TURISMO 6
  SUPER STREET FIGHTER IV

  • Oyun listesinde Street figter 4 oyununun hangi versiyonunu çalıştırdınız BLES BLUS ? bilgilendirirseniz seviniriz kolay gelsin

  • ABİCİM BU OYUNLARI MULTİMANLIDA CALIŞTIRIYRUM AMA BİYARDIM LÜTFEN 3000 V4000 İCİNE TRAnsfer yaptım OYUN CD Sİ TAKIN DİYOR LÜTFEN YARDIM

    

  • s.a danıs kardesım bana ulasırmsınız yapanlar lutfen cocugum cok ıstıyorum gta oynamak durumum uygun degıl alamaya lutfen yardım edın bır cocuk sevındırceksınız lutfen numaram bu whatsap yazabılırısnız 0

   5513991219

  • spiderman in; PSN update finder da  update i yok diyor. Siz nereden yada nasıl buldunuz acaba? buna benzer bikaç oyun daha var. ben 10 omniverse2 gibi.?

 • smack down 17 de sorun yasıyorum convert yaptım yükledim ama ilk acılış ekranında yuvarlak sürekli dönüyor acılmıyor

 • şahin bey cwf li cihazında 4.81 mi olması gerekiyor.yoksa alt süürm cwf li herhangi  bir cihazda yapılsa olurmu?

 • CFW li konsolda hazırladığım ve çalışan oyunları kaç sefer veri aktarımı yapsam da hep oyunun cd sini tak hatasını alıyorum. Bunun püf noktası nedir acaba normalde bu çevirdiğim oyunlar cfw li konsolda çalışıyor. Nerde eksik var acaba?

  • Her oyun çalışmayabilir fakat hepsinin çalışmaması eksik bir işlem yaptığınız anlamına gelir. Tekrar baştan anlatıma bakarak yapınız.

 • NBA 17 de yazılar çıkıyor ps3 kilitleniyor sdat yazılarını SDAT olarak değiştirdim. çözümü varmı

 • arkadaşlar Disk takın sorununu nasıl halletiniz.Çözümü bilen biri paylaşabilirmi?  GTA V de disk takın sorunu nasıl halletiniz .2-3 tane farklı uptade dosyası denedim hepsinde aynı

   • salamlar kardes ben call of duty ghost convert etdim oyuna girince siyah ekranda kaliyor diger yorumlari takip etdim ama ben usdr dosyasina girdigimde birturlu sdat dossayisini

    bulamiyorum

     

   • GTA5 te eboot.bin in yanı sıra EBOOT.ORIG diye bir ORIG dosyası daha var ve convert edilen oyuna o eklenmemiş oluyor yardım eder misiniz sorun bu mu bende? GTA 5 i çalıştıramadım CFW 'de 

    • Sistemin sorunu bu zaten. Bu yüzden bazı oyunlar çalışmayabiliyor. Şimdilik çözümü yok.

 • Şahin abi 2 tane cihaz var ama monitörümde tek hdmi çıkış var hdmi çıkarınca cihaz açık kalır mı?    

 • Cat6 kullanıyorum Veri aktarma lütfen bekleyin diyor bir tıkyok sonra da önce göndereceğiniz cihazı seçin diyor bitiyor. Anlamadığımzaten önceonu seçtimonay istedi verdim oyunlarıfalan baska bir sey de uğrasmayacağım yani yazdığınız kadarıyla

 • Abi ben cat6 denedim.olmadı cat5 aldımo da tutmadı başka ürünle deniştirdim yine olmadı hepsinde aldığım hata yukarda sağda ethernet kablosu takılı değil yazıyor

 • Grand Theft Auto V.Afd.NPEB01283.Rus.Install_1

  dosya gibi 6 dosya var pkg cfw cihaza kurup psn ekranına çıkınca ofw cihaza kopyalama yöntemiyle oyun çalışıyormu ?

 • arkadaşlar gta5 türkçe olarak yüklemeyi başaran var mı? yapan arkadaş varsa nasıl yaptığını paylaşabilir mi?

 • selam

  Aşağıdaki oyunları defalarca denedim olmuyor, yardımcı olur musunuz?

  FIFA STREET
  CALL OF DUTY ADVANCED WARFARE
  THE AMAZING SPIDER-MAN
  DIRT 3
  TEKKEN 6
  GRAN TURISMO 6
  RED DEAD REDEPTİON

  CALL OF GHOST

  ADVANCED

  MİNECRAFT EDİTİON

  • Oyunların orjinal param.sfo ve Orjinal eboot.bin dosyalarını internetten oyunların bölge kodlarına göre indirip tekrar deneyin derim.

 • hocam ps3 üm kırık, ps ve multiman 4.80 versiyon, bugün oyun yüklemek istedim, ps3 kopyaladım ve multimanda seçtinten, multimanın dışında ^^ In order to play MARVEL VS. CAPCOM 3, the game data must be installed to the playstation 3 system hard disk. Would you like to install now ? ^^ oyununun verilerinin sabit diske yüklenmesi ile ilgili izin istiyor, evet demeli miyiz dememiliyiz? Çünkü bir kere ne olduğunu okumadan bir oyuna evet demiştim, ps3 verisyon değiştirerek herşey başa dönmüştüm ve tekrardan kırma vb. işlemler başladı. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • SELAMÜN ALEYKÜ ADIM LARI HARFİYEN YAPTIM AMA OYUNLAR MULTIMANLI MAKİNADA CALIŞMASINA RAGMEN

  OFW TRENSVER YAPTIM HEPSİ AŞADAKİ OYUNU CD SİNİ TAKIN DİYOR LÜÜTFEN YARDIM NEYAPMAMLAZIM

   

 • – Veri aktaracagım cfw li cihazda uyarı olarak kopyalanmaya izni olmayan verilen olabilir kupa kazanılamayabilinir playstoreye kayıt olun uyarısı veriyor bu sıkıntı olur mu

  – yapan arkadaşlar nasıl yaptınız yardımcı olsanız

  – cd tak hatası alıyorum sürekli

  – cfw li cihazı hızlı biçimlendirme ile sistemden biçimlendirsem kırık özelligi gider mi ?

 • Şahin abim, öncelikle yılmadan sıkılmadan bu kadar konuya,yoruma cevap verdiğin için sana ve burada yazan arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. 

  Kısa ve öz bir sorum olacak,

  Bu yöntemle oyun yüklenmiş 4.81 ofw'li bir makinadan usb hdd'ye backup alınıp başka bir 4.81 ofw'li bir cihaza (kapasiteleri aynı olmak şartıyla) direk restore yapılarak aynı backup'ı bu cihaza yüklesek oyunlar çalışmazmı ?

  Mantık olarak hazır paket denilen olay bu olmuyormu ?

  Elimde 2 adet ofw'li cihaz var hafta sonu birini sana getirmeyi düşünüyorum.

  Diğer cihaza bahsettiğim bu yöntemle yapmayı planlıyorum eğer olursa.

  surcu lisan ettiysek affola 🙂

  Saygılar.

  Ulaş.

   

  • Yukarda yazdığın şekilde değilde. Ps3ofw’den ps3 ofw’ye transfer kablosu ile kopyalayabilirsiniz. Daha sağlıklı olur. Backup işlemi hem daha uzun sürer hemde bazı oyun dosyalarını transfer etmiyor.

 • Şahin bey 3xxx veya 4xxx slim-süper slim cihazlarda hafızasına oyunlar yüklenmiş cihazdan aynı özellikdeki oyun yüklenmemiş olan cihaza veri aktarımı yaparsak her iki cihazdan aynı oyunları oynama şansımız olurmu acaba ? 

 • Sea şahin kardeş ben sadece bir tane tek anlamadım pkg yazan yere ise oyunuzu update yani  pkg uzantılı dosyamızı atıyoruz demisiniz bunu tam olarak anlamadım nerden yapaca bunun la ilgili bir vidaonuz varmı şimdiden tşk ederi ALLAH razı olsun senden.

 • Benim ps3 te zaten cogu oyun psn den satin alindi. Ben bu yontemle baska ps3 e kopyalasam calisir mi i

   

   

 • iyi günler, bu yöntemle yaklaşık 10 oyun yükledim fakat en son yüklediğim wwe 2k17 açılşta siyah ekranda kalıyor altta bir daire dönüyor ve ilerlemiyor. yardımcı olursanız sevinirim

 • Merhaba shn abi,

  ps3 fat CECHG03 model 4.78 firmware yüklü. Cihazı downgrade edip kırabilir misiniz? Yapabilirseniz ücreti ne kadar?

  • Downgrade o model için riskli çünki çok eski bir ps3 modeli, bu yüzden oıyun transfer işlemi yapılması çok daha sağlıklı olucaktır. İletişime geçebilirsiniz.

 • Hello sir plz help me i need 4.81 jailbreak on my ps3 i need perfect jailbreak . ..i did many try but it always said uncroputed data why

   

 • Iyi günler öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkürler. 3000 ve 4000 serisi 2 cihaz var elimde, arkadasimin kırık ve oyunlari yüklü cihazi var onun cihazindan direk kopyalama yapabilirmiyim? Cihazlarin versiyonu ayni olmak zorunda mi? Hardisk kapasiteleri farkli olursa nasil olur ?

 • abi ben ps3 kırdırdım ama multiman yok ana menüden seçiyorum oyunları . bu işlemi yapa bilirmiyim

   

 • merhaba iyi günler hocam;

   

  4000 serisine oyum.atıyorum  örnek veriyorum NB01232 MESELA BLUES01232 BU iki dosyayı atmak Zorunda miyiz yani hdd0/game içine atıyorum çalışıyor ancak sadece NB01232 dosyasını attığımda  hata verdi hatada şu yazıyordu oyunu açmaya çalıştığımda kupa bilgileri kaydedilmedi oyundan çıkılacak.

   

  Nerde hata yaptık?

  • Kupa bilgileri ayrı bir sorundur. Orjinal oyun takıp deneyiniz aynı hatayı vericekmi? Eğer verir ise sorun Ps3 konsolunuzdan.

 • Size 2 Sorum Olacak.

  Ps3 Kırık Cihazın HDD0/game/ BLUS02233 NPEB02233

  Bunları kopyaladım.

   

  Buraya kadar problem yok,ancak her oyun 20 GB oluyor, 120 GB HDD 3 4 oyun anca sığıyor. bunu tek klasör olarak kullanma şansımız yok değilmi ?

   

   

 • iyi günler minecraft oyunu 800 mb lık güncellemede hata veriyor %4 de kadar yüklüyor sonra hata veriyor yapan arkadaşlar yardım edebilirmi ?

 • WWE 2K17

  Bir türlü omadı arkadaşlar.www.eurasia.nu sitesinden güncelleme dosyası 5 tane var.son çıkanı indirip pachledim.Oyun sağ alt köşede bir yuvarlak dönüp duruyor ama oyun bir türlü açmadı.Bana yardımcı olacak arkadaşa varmı acaba?Teşekkürler…

   • Oyunun GAME DATA’sında sorun olduğu yazıyor orada. Ana menüden oyun verileri ve yardımcı programına girip, WW2K17’nin datasını silin. Oyunu tekrar çalıştırın ve yüklenmesini bekleyin sorun düzeleektir.

 • oyunları nereden bulacağım cfw nedir ne işe yarar kurunca oyunlar geliyor mu jailbreak nedir farkları nedir multiman ne yani ps3 üm var nasıl kırıcam adım adım anlatırmısın 

  örn:

  verdiğim linkten indir yazılımı ps3 ne tak kur

  sonra onu yap bunu yap gibisinden

  yazıyı okdudum ve oyunları nerden bulacağım anlamadım

 • Şahin bey öncelikle emeklerinize sonsuz teşekkürler,bu yeni sistemde hangi oyunlar çalışmaz bir listesi var mı ? ayrıca 4gb dan büyük dosyası olan oyunları nasıl harddiske transfer edebiliriz ?

 • İyi günler hocam öncelikle teşekkürler. Bir sorunum var ps3'e dediğiniz gibi 4.8.1 cfw dosyasını kurduk ama multiman yüklemek istediğimde package bölümünde dosya göremiyor. Klasör içerisinde değil direk flash ın içerisinde ve flash fat32 formatında. Acaba cfw yaparken bi yanlışlık mı yaptık veya böyle bi sorun oldu mu daha öncesinde ?

  • İnstallpackage varsa sorun yok demektir. Dosya ismini yazıldığı gibi yapın sorun düzelecektir.

 • Hocam hayırlı akşamlar elimde ps3 cecha 2004 modeli var buna burda anlattığınız yöntemi uygulasam sorun olur mu

 • Hocam benim bi sorum vardı. biz bu işlemlere başladıktan sonra tekrar sistemi ilk haline getirme şansımız varmı varsa nasıl eski haline çevirebiliriz yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşekkürler

 • mrb elimde model no : CECH-4003C data code: 3B  sistem yazılımı 4.78 olan 500gb slim kasa var size çok uzağım kendim kırmak istiyorum kırılabilirse ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz ?

 • bu yöntem konsolcuların kırılamayan cihazlara yüklediği yöntemmi hani 20 30 oyuna 150 lira istedikleri

 • Selam kardes ben Azerbaycandan yaziyorum lutfen yardimci olun benim playstation 3 super slim amma ne kadar yapdimsa olmadi ne multiman yukleye bildim nede oyun 

 • Üstad selamlar saygılar; benim elimde 250 gb cfw li ps3 var. Super slim modeline oyun aktarımı yapıcam. Ama oyunlarım 350-400 gb tutuyo boyutu. Hem cfw li ps3 e hemde super slime bu yöntemle parça parça yükleme yapabilirmiyim. Yoksa hdd yükseltmem mi gerek. Bi de oyunları pc de düzenlerken pgkwiev programı ile güncellemeyi yükelemezsek olur mu? Ps3 e kopyaladıktan sonra internete bağlayıp güncellesek olur mu?

  Teşekkürler…

  • Merhaba, Hardisk boyutları Cfwli ps3’ten daha küçük olmaması gerekiyor. Yani Hard diskteki oyunların kapasitesine bakıp o şekilde aktarma yapmalısınız.

 • Abi ben 10 tane oyun yükledim harddisk olmadan arkadaşımınkine nasıl atarım yardıöcı olursan sevinirim

 • merhaba kardeşim emeğin için teşekkür ederiz fakat bir sorum olacak benim makinam kırık değil orjinal sürümüne baktım 4.81 bunun için ilk baştaki linki indirmelimiyim ben indirdim fakat kopyalayamıyorum şifre istiyor anlayamadım yardımcı olurmusun

 • Söylenilen işlemleri yaptım. 500Gb hdd'mi fat23 olarak biçimlendirdim.  PS3/GAMES dizinie yüklüyorum. PS3'üm oyunu görmüyor. Yani yükleme işlemine geçemiyorum biri yardımcı olabilir mi ? Yanlış dizin mi kullanıyorum ?

  • hdd ana dizilimine hiç bir dosya açmadan direk BLESXXXXX ve NPXXXX diye ataran sorun kalmaz (belki çözmüşündür bu zaman akadar ama yardımcı olayım dedim)

 • S.A KOLAY GELSİN SİZİN DEDİĞİNİZ TÜM ADIMLARI YAPTIM OYUNLARI ÇALIŞTIRMAYI BAŞARDIK. YANLIZ THE LAST OF VE TEKKEN 6 GİBİ OYUNLAR ÇALIŞMIYOR. SİYAH EKRANDA KALIYOR BUNUN ÇÖZÜMÜNÜ İLİYORSANIZ SÖYLERMİSİNİZ? ÇÖZÜMÜNÜ BİLEN BİRKAÇ KİŞİ VAR ARAYIP SORDUĞUMDA GÜLEREK VERMEM OLMAZ ÖYLE ŞEY DİYORLAR. VALLAH SİZİN GİBİ ADAM YOK BU KONUYU TEK AÇAN VE PAYLASIM YAPAN SİZSİNİZ. A.E.O İYİ GÜNLER 

 • Elimdeki pes13 dosyasında hiçbir dosya ismi yazmıyor sadece pes13 datapack 6 yazıyor bless,bluss hiç bir şey yok o siyah ekrana yazacağım hiç bir bilgi yok elimde ne yapmam lazım

  • Merhaba, s,z,n ps3 modeliniz multiman yüklenebilir modeldir kırma işlemi yapılıp oyun atabiliriz telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Merhaba iyi akşamlar.Ps3 Süper Slim kasa cihazımı kırmak için gerekli olan dosyayı indirdim ama winrar şifresi istiyor ne yapmalıyım ?

   • SLM benim ps3 süper slimde bu seçenek yok (Ps3 3000 serileri veya ps3 süper slim'de de aynı şekilde veri aktarmaya girelim ve 2. seçenegi seçelim.) ve  Ps3 yedeğini aldıktan sonra, Bu yazılımı Ps3 konsolumuza kurmamız gerekiyor.  4.81 BYPASS  bunu yükledim ama her girdiğimde aktif etmem gerekli bunu nasıl kaldıra bilirim aldığım yedeği yükledim yine olmadı.Teşekkürler.

  • Merhaba, Cobra ode’sistemi de OFW üzerinden çalıştığı için malesef süper slim bir Ps3’e CFW yükleyemezssiniz. Sadece oyun transfer yöntemi ile oyun atılabilir.

 • merhaba, benim 160 gb lık 3000 model ps3 um var. Geçenlerde kırdırdım elemandan makinayı alırken multiman ı sılıp verdı. bende sımdı oyun yuklemek ıstıyorum ve oncelıkle multiman gibi bir yazılım olması gerekiyormus ama ne yaptıysam multimanı kuramadım daha doğrusu usb yi görüyor ama hic bısey cıkmıyor ekranda. fat 32 yaptım bır cok usb ıle denedım hatta butun multiman versıyonları denedım yok gormuyor multimanı. Su anki sürüm 4.81. yardımcı olursanız cok sevınırım.

 • Merhaba Şahin bey,

  4.81cfw li cihazımın dahili harddiskine  lic dosyası,convert,update,eboot.bin doyas kopyalama vs. adımlarını harfiyen yerine getirdim. benim cfw li cihazımda  işlem yaptığım 4 oyunda ana ekranda göründü ve açılıyor. fakat 4.81 ofw li cihaza veri aktarımı yaptığımda bu cihazda da 4 oyunda görünmesine rağmen sadece blur oyunu açılıyor.  fight night champion , crysis2 , easports MMA , oyunları açılmıyor ve 8001003E hatası vererek oyun diskini takmamı istiyor.

  4 günden beri uğraşıyorum fakat  sorunu anlayabilmiş değilim. dosyalar ile ilgili bir sorun var ise  oyunlar benim cihazda neden çalışıyor.  Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

  Teşekkürler.

   

 • ARKADAŞLAR DEMO MODUNDA KALAN CİHAZLARDA RECOVER MODDAN REVERTERİ YÜKLEMEK İÇİN 6. SECEGİ SECİP START SELECT DER DEMEZ BAGLI OLAN JOICTIGI CIKARMANIZ LAZIM SAAT SABAHA KARŞI 3 ŞİMDİ ÇÖZDÜM AYNI DURUMDA OLAN ARKADASLAR DENEYİN DEMO MODDAN CIKIYOR MAKINA

 • Merhaba bende 2 adet harddisk var biri ps3 de takılı içine sizden oyun attırmıştım  yeni oyunları yüklicem ama kopyalama uzun sürüyo diyer harddiski takıp dönüsümlü oynayabilirmiyim zahmet edip cevap verirseniz sevinirim

 • Benim ps3 süper slim cech 4003c 3a. 

  Ama kırık mı kırık değil mi bilmiyorum. Hediye geldi getiren kişi de bilmiyor. Kırık olup olmadığını nasıl anlarım? İçinde de 23 adet oyun var 2 oyun çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Ps3 süper slim kırık değildir. Oyun klonlama işlemi yapıldığından oyunlar var içerisinde. Bu oyunları online oyunayabilirsiniz.

 • Daha once klon yapilmis bir Super slim bir cihazdan bendeki super slim 4000 ne veri aktarimi yaptigimizda oyunlar calisirnu

 • Merhaba. Bende 4.82 ofw ps3 var. Bu anlattılarınız sadece 4.81'de mi işe yarıyor yoksa 4.82'de işe yarar mı? 2. sorum 4.81 ofw'ye geçerken flash belleğime doğru şekilde atmama rağmen "Kullanılabilir güncelleme verisi bulunamadı." diyor. Buna da yardımcı olabilir misiniz? 1. sorunun cevabı evetse 2. soruyu cevaplamanıza gerek yok. Teşekkürler.

 • mrblar efendim . multimanlı makina yani fat kasa dowgrade olmayan makina var. ben şimdi direk buna oyun atabilirmiyim? bir başka multimanlı ps3 olmadan

 • Hocam malum 1 hafta önce ps3 için 4.82 sürüm çıktı bu durumda 4.81 cfw den 4.82 ofw ye klonlama yapıldığında oyunların çalışmasında bir sorun oluyor mu deneme yaptınız acaba ayrıca ofw den ofw ye veri aktarma işlemide yapılabiliyor değilmi 

 • Slm hocam size sorum. Anlatmış olduğunuz işlemi Ps3 slim 4.55 cfm den. Süper slim 4.82 le yapabilirmiyim. Cfm de versiyon yükseltme de bazı arkadaşların çalışmıyor demesinden dolayı korkup yükseltme yapmadım eğer olursa yükseltme den yapayım diyorum. Yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin. 

 • 4.81 DE İKEN BYPASS YAPTIM SONRA SÜRÜME BAKIYIM DEDİM 4.82 OLMUŞ OYUNLARDA SIKINTI OLUR MU YA DA CFWLİ MAKİNEDEN OYUN KOPYALAYABİLİR MİYİZ

   

 • Merhaba Gta 5 online da lamarla ilk araba yarışından sonra yarışı kazandığımda araba ışıklarda kalıyor dili orjinal ingilizce birden fazla hesapta denedim aynı bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyor Şahin üstad oyunun güncel update 1.27 bilenler yardımcı olursa sevinirim 

  • Oyun güncellemesini silin tekrar internetten oyun güncellemesini indirip deneyin sorun büyük ihtimal ile çözülecektir.

 • Shn bey eternet aracılığıyla kopyalama işlemi  sorunun hafızadan yapma ihtimali varmıdır cfw makinemiz 320 gb ofw makinemiz 500 gb herşeyi doğru yapıyorum Aktarma yaparken eternet kablosu bağlı olmaya bilir hatası alıyorum. Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim 

  • Kablo ile ilgili bir sorun olabilir veya ethernet girişi sorun olabilir bunlara bakılması gerekir ise değimesi lazım.

 • Merhabalar ben psn uupdate fınder programına oyunun kodunu girdiğim zaman herhangi bir dosya gelmiyor ve indiremiyorum.

  İkincisi de pkgwiev programııda indirdiğim zaman exe dosyasıgelmiyor. Bunun için yardımcı olur musunuz?

  • Her oyunun update dosyası olmaz. Olmayanlar için farklı işlemler var. İstediğiniz yani update olmayan oyunun ismini söyleyin bir bakayım isterseniz.

  • İkisi farklı programlardır. Bu yüzden konuyu okuyup, ikisinide yüklemeniz gerekmektedir.

 • Merhaba sahin bey ps3 ‘e si,de oyun attirmistim cok memnunum yanliz bazi oynamadigim oyunlar var ps3 icinde ki oyunlarla beraber baska oyun eklenebilirmi
  Birde ps3 ten kopyalama ccok uzun suruyor bir cozumu varmi

  • Merhaba, oyun ekleme çıkarma yapabilrsiniz fakan çok uzun süren bir işlemdir. Kopmle silip tekrar yeniden yüklenmesi bile bu işlemden daha kısa sürmektedir.

 • merhaba abi VERİ TABANINI YENİDEN OLUŞTUR işlemini cfwli ps3 emi yapıyoruz ? birde bu işlem oyunlara yada save dosyalarına zarar verir mi ?
  birde burada 1 oyun için anlatım yapılmış 3-4 oyun için tek tek mi bu işlemleri yapmak gerek yoksa tüm oyun dosyalarına işlemleri yapıp aynı andamı aktarım işlemini yapmak gerekir ?

  • Merhaba, aynı anda birçok oyunu yapabilirsiniz. Veritabanını yeniden oluştur işlemini CFW’li Ps3’te yapıyorsunuz. Veri tabanını yeniden oluşturma işlemi hiç birşey silmez. Saygılar.

 • abi benim gerçekten çok acil yardıma ihtiyacım var bende super slim var multiman’ı yükleyemiyorum değil mi birinci sorum buydu ikincisi ise yapamıyorum ya anlamadım bir yardım etseniz müsait olduğunuz zaman 4.81 yapıyorum ama multiman istiyor galiba ben multiman’ı indiremiyorum olmuyor ferox cobrada olmadı beceremedim nasıl yapıcam ya

 • Ustam kolay gelsin. Ps3 slim 3004b cihaz var 320 gb lık. Kırma işlemi falan yapılmadı. Herhangi bi program yuklenmedi. Cumartesi size getirsem oyun atabilirmisin. Ücreti ne kadar?

  Anladıgım kadarıyla kırma gibi bi işlem yapmadan kırık ps den convert yapıp. Müşterinin ps3 ünü transfer edıyorsunuz. Bu nedenle sadece oyun atma parası mı alıyorsunuz. Kırma parası almıyormusunuz? Bilgilendirirseniz sevınırım gorusmek uzere

 • Mrb süper slim 4.81 PS3 var bir türlü kırma yada multiman yükleme işlemlerini yapamadım nasıl yapabilirim

 • şimdi biz bu ps3 çip falan veya ana karta bi işlem varmı yapmak zorundamıyız . sadece bunlar mı bunlara değınmemısin. iyi günler

 • Kırılmayan modeller için bu işlemi takip ederek hangi oyunları yükleyebiliriz.
  Kırılıp yüklenen oyunları yapan arkadaşlar adlarını yazabilir ler mi ?
  Gaziantep’den yazıyorum. Bu işlemler çok uzun sürüyor ise para verip 500 gb oyun yüklettirmek daha mı mantıklı ?

 • eski orjinal haline döndürebiliyor muyuz? mesela sonynin sitesindeki güncellemelerden birini yükleyerek

 • arkadaşlar en sondaki işlemde power tuşuna basılı tutup iki kere bip gelmesi işini becermeedim. İki kere bip gelmiyor ne yaptıysam olmadı ne yapmalıyım?

 • Arkadaşlar denemek için Fifa Street kurdum donma yapıyor onun dışında sorunsuz, bu donmaların sebebi ney olabilir? Ve oyunları indirebileceğim sağlam bir kaynak var mıdır?

 • merhaba yazı ve anlatım süper yanlız benim anlamadığım iki nokta var elimde sadece süper slim ps3 var ben oyun transferi için illa bir tanede ps3 mi ihtiyaçım var yoksa kolaylık olsun diye transfer yönteminidemi gösterdiniz. tek tek usb ile oyun yüklesen sorun olurmu ki. 2.sorum ise yazılımı yükledikten sonra 4.81 olacakya ben buna 4.60-70 sürümlerin oyunlarını yükleyebilirmiyim yoksa sadece 4.81 sürüm oyunlarmı şart yüklemek için. bunları cevaplarsanız cihazıma işlem yapmaya başlıyacamda.

 • Selam ustam elim de süper slim chech 4004a 4.81 ofw cihaz var 12 gb vede 500 gb hddvar şimdi bunu yukarda anlattığınız gibi kırıp kopya oyun yükeleyebilir miyiz yoksa ayırca cihazın içi açılıp başla bir işlem yapılması mı gerekiyor malum şırnaktan yazıyorum uzak kalıyor emeğinize aklınıza sağlık saygılar

Yorum bırak