Genel PS3 Kırma İşlemi Rehberler Ve Programlar

PS3 3000 4000 MODELLERE CFW’Lİ PS3 OLMADAN OYUN KOPYALAMA

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

 

KONU ŞU ANDA TEST AŞAMASINDADIR

 

PS3 3000 VE SÜPER SLİM'LERE OYUN ATMA İŞLEMİ ( TEK KONSOL İLE )

Daha önceki konuda anlattığım gibi PS3 3000 ve Ps3 4000 süper slim serilerine kırma veya oyun kopyalama da deniliyor bu işlemi anlatmıştım. Anlattığım işlemde Ps3 kırık modelden transfer ile Ps3 kırık olmayan konsollara oyun kopyalıyorduk.

Bu işlemde 2 adet Ps3 konsolu gerektirdiği için, çoğu kişide de sadece 1 konsol olduğu vede bunun PS3 3000 veya Ps3 4000 süper slim modeli olduğunundan bu işlemi gerçekleştirmesi zor olmaktaydı.

Bu yazımda Ps3 3000 model veya süper slim 4000 modellerine CFW'li yani başka bir Ps3'ten kopyalama yapılmadan sadece TEK BİR PS3 konsolu ile nasıl oyun atılacağı hakkında bilgi vermeye çalışıcam. Bu anlatımda Ps3 konsolunuz 3000 veya 4000 modellerinden hangisi olursa olsun. Başka bir makinaya ihtiyaç duymadan oyunları kopyalamayı anlatacağım.

 

İhtiyacımız olanlar.Harici HDD USB ve Ps3 3000 veya 4000 serisi hafızası ne kadar yüksek olursa o kadar çok oyun yükleyebilirsiniz. 12 gb'lik Ps3 süper slim modellerine mutlata içerisine 2.5 inch dahili hdd takılması gerekmektedir.

Ps3 versiyonunuz 4.81 OFW olucak eğer daha düşük bir versiyonda ise konsolunuz. BURAYA TIKLAYIN VE 4.81 OFW güncellemesiniz indirin. Rar şifresi: www.ps4oyun.com

Ps3 4.81 OFW yazılımını indirdikten sonra, USB flash diske kopyalayın. Ps3'e takın ve system güncelleme bölümüne gelin ( solda en üstte ) depolama ortamından'ı seçin anlaşmayı onaylayın ve güncellemenin bitmesini bekleyin. İşlem bittikten sonra PS3 versiyonunuz 4.81 olucaktır. Bu işlemi yaparken internet bağlantısını kesin.

KONU ŞU ANDA TEST AŞAMASINDADIR

Ps3 4.81 versiyonu oldu şimdi gelelim Backup almaya. Amacımız Ps3 3000 veya süper slim modelin hdd yedeğini harici usb diske almak. Bunun için FAT32 formatlı USB harici hdd'yi Ps3 konsolumuzun USB girişine takalım. System ayarlarına girip Yedek al'ı seçin. Usb simgesi görünücek onaylayın. Bu işşlemi yaparken Ps3'e format atıp yedek al derseniz çok daha kısa sürede yedek alıcaktır. Tabiki içerisinde önemli verileriniz yok ise. 

2

 

3

 

Yedekleme bittikten sonra artık Ps3 3000 veya 4000 serileri konsolunuzun yedeği elinizde buna backup denmektedir.

Ps3 yedeğini aldıktan sonra, Bu yazılımı Ps3 konsolumuza kurmamız gerekiyor.  4.81 BYPASS TIKLA İNDİR   Rar şifresi: www.ps4oyun.com

Bu yazılımı indirdikten sonra USB flash belleğimize kopyalayıp Ps3'e takalım ve sistem güncelleme bölümünden konsolumuzu güncelleyelim.

Ps3 yazılımı yüklendiğinde hiçbir yere girmenize izin vermeyecektir. Bozuldu diye korkmayın normalı budur.

Sytem ayarlar bölümüne gelin. Buradan güvenlik ayarlarının üzerine gelin ingilizcesi security setting yazar bunun üzerine gelince giriş yapmadan L1 + R1 + SELECT + KARE tuşlarına basın.

Bunu yaptıktan sonra dört haneli şifre isteyecek, hepsine 0. 0 . 0 . 0 girin.

ps3_3000 kırma

KONU ŞU ANDA TEST AŞAMASINDADIR

Girdikten sonra, Ps3 konsolunuzu kontrol etmeye başlayacaksınız. Ps3'ünüz bu şekilde kalsın.

PS3 OYUNUNU NASIL CONVERT EDİLİR?

PS3 LICDIR ve LiC.DAT

Bazı oyunların içerisinde  LICDIR klasörünün içerisinde LİC.DAT dosyası yoktur bu dosya olmadan CONVERT işlemi yapmayınız. Oyunuzun kodu ile bu dosyayı internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Oyun kodunuzu vericeğim internet adreinin arama bölümüne girip indirebilirsiniz. İndirdikten sonra oyunun içindeki LICDIR klasörünün içerisine kopyalayınız ve devam ediniz.

TIKLAYIN 

Gerekli programları linkten indirebilirsiniz. GAME_COVERT

İndirdiğiniz programların içerisindeki Game_Covert klasörünü masa üstüne kopyalayın, içerisine girdiğinizde CONVERT.BAT ve  make_npdata.exe dosyalarının olduğunu göreceksiniz. Bu şekilde kalsın burası. Fifa 17 oyunumuzun içerisine girelim, içerisindeki dosyalar resimdeki gibi olucaktır. 

ps3_300_kırma_

Oyun klasörünün içerisindeki PS3_GAME klasörünü GAME_CONVERT klasörünün içerisine kopyalayalım. Kopyalama biraz zaman alabilir oyununuzun büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Burada önemli olan GAME_CONVERT klasörü ve oyunun içerisinden aldığımız PS3_GAME klasörleri bilgisayarınızın C. sürücüsünde yani masa üstünde olması gerekmektedir. Harici hdd veya başka bir sürücüde olması sorun yaratabilir.

KONU ŞU ANDA TEST AŞAMASINDADIR

ps3_kırma_süper_slim

Resimdeki gibi dosyaları hazırladınız. Şimdi gelelim oyunumuzu convert etmeye. Bunun amacı elimizdeki klasör şeklindeki oyunun PSN oyunu gibi gözükmesini sağlamak. Bu yüzden convert programını kullanıyoruz.

Convert.BAT'a tıklıyoruz ve siyah bir ekran açılıyor. Bu ekranda oyunun PSN ismini yazıp enter tuşuna basıyoruz. Ps3 oyununuzun kodu oyunu indirdiğinizde yanında yazmaktadır. İndirdiğim Ps3 oyununun dosya ismi BLES02233-[FİFA17] olduğundan BLES02233 kodu oyunumuzun kodudur. Bu kodu şu şelikde yazıyoruz siyah ekrana, NPEB02233 YAZIP ENTER TUŞUNA BASIYORUZ VE CONVERT İŞLEMİ BAŞLIYOR.

Buradaki önemli konu, Oyunun kodu BLES02233 tü ama ben NPEB02233 yazdım convert etmek için. Sizin elinizdeki BLUS veya BLES kodları ile başlayabilir bu kodlara uygun olanları aşağıdaki listeden bakarak siyah ekrana yazabilirsiniz.

KONU ŞU ANDA TEST AŞAMASINDADIR

BCJS ise NPJA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLJM ise NPJB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BCAS ise NPHA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLAS ise NPHB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.

BCES ise NPEA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLES ise NPEB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BCUS ise NPUA yazıp kod numarasını yazıcaksınız.
BLUS ise NPUB yazıp kod numarasını yazıcaksınız.

Kod numarası dediğim sayısal olarak yazan, yukarıda yazdığım gibi 02233 yazan yer kod numarası yazıcaksınız dediğim yerdir.

Yukarıdaki kodlamaları yaptınız ve ENTER tuşuna basın. İşlem bitene kadar bekleyin. işlem bittikten sonra. GAME_CONVERT klasörünün içerisinde oyunun çevrilmiş halini göreceksiniz.

ps3_kırma_

PS3 OYUN GÜNCELLEMESİ

Ps3 oyunumuz covert edildi fakat daha işlemimiz bitmedi. Şimdi oyunun güncelleme dosyasını indirmemiz gerekiyor.

Bu siteden güncelleme dosyasını indiricez. TIKLAYIN

tt

 

Oyun kodunu resimde gösterdiğim yere yazın ve Find Update'i tıklayın gelen ekranda dosyayı indirin.

 

Oyun güncellemesiniz indirdikten sonra PkgView Programını linkten indirin. Tıklayın

Linkten PKG.viewer'ı bilgisayarımıza indirdik winrardan çıkartın. Rar şifresi: www.ps4oyun.com

Pkg.viewer klasörüne tıklayın içerisinden resimdeki gibi exe dosyası olucak. Buraya daha önceden indirdiğimiz oyun update yani güncelleme dosyasını kopyalayalım.

Resimdeki gibi gözükecektir.

ps3_pkg_viewer_indir_

BLES02200 Yazan yere gelin ve klasöre çıkartın. Çıkartma işlemi bittikten sonra. PKG.viewer klasörünün içerisinde BLES02233 klasörü gözükecektir. Bu klasörün içerisindeki EBOOT.BİN dosyasını kopyalayıp NPEB022233 klasörünün içerisindeki USDIR klasörünün içerisine kopyalayın. İşlem bittikten sonra 2 adet dosyamız olmuş olacak. EBOOT.BİN 'li NPEB02233 klasörümüz vede BLES02233 klasörlerimiz. Bu iki dosya bir çalışır yani biri olmadan diğeri çalışmayabilir.

 

Bilgisayarın başına geçelim ve  bu programı indirelim. Buraya tıkla.  Rar şifresi: www.ps4oyun.com

Bu program sayesinde oyunlarımızı Ps3 backup'ımızın içerisine kopyalayacağız.

Backup yazan yere Ps3'ümüzün yedegini aldığımız harici hdd'deki PS3 klasörünü kopyalıyoruz.

Game yazan yere convert ettiğimiz oyunumuzu kopyalıyoruz.

Pkg yazan yere ise oyunumuzun Update yani .pkg uzantılı dosyamızı atıyoruz.

Bu işlemlerden sonra videodaki gibi. Oyunu Ps3 backup injecttor işlemini yapınız.

 

 

 
 

 

Videodaki gibi oyunun işlemini bitirdikten sonra.

PS3 3000 ve 4000 Modellerine Backup Geri Yükleme

Programın içindeki BACKUP doyasının içindekileri harici hdd'nize kopyalayınız. Kopyalama bittikten sonra, yedekleme bölümüne gelin ve yedeği geri yükle seçeneğini seçin.

İşlem bittikten sonra oyunu çalıştırmayın.

REVERTER 4.81 güncellemesini indirin. TIKLA 

Ps3 kapalıyken POWER tuşuna basılı tutun ve tekrar kırmızı olana kadar elinizi çekmeyin. Kırmızı olduktan sonra tekrar elinizi POWER tuşuna basılı tutun, 2 kere hızlı bi şekilde BİP sesi geldiğinde elinizi POWER tuşundan çekin. Recovery mode gelicek. 6. seçeneği seçin sistem güncelleme. Kablosuz ps3 kolu görmez bu yüzden USB kablosu ile Ps3 kolunu Ps3'e bağlı halde bu işlemleri yapınız. Reverter 4.81'i USB flash belleğe PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP sıralamasında olsun.

 

PS3UPDAT.PUP dosyası çıkacak bu dosyası PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP olarak sıralayın sonrada PS3 konsolunuzun USB girişine takın, Sistem güncelleme bölümüne gelin. Ve Ps3 3000 veya 4000 süper slim model konsolunuzu güncelleyiniz.

 

İşlem bittikten sonra oyun bölümüne geldiğinizde oyun resmi belirecektir, çalıştırıp oynayabilirsiniz.

Bu anlatım bana aittir alıntı yapılması yasaktır.

Bu işlem NODEX tarafından yapılmıştır. Kendisine teşekkürlerimizi sunarız.

KONU ŞU ANDA TEST AŞAMASINDADIR

 

PS3 CFW'Lİ KONSOLDAN OFW'Lİ YANİ 3000 veya 4000 model Ps3'lere oyun kopyalama rehberi için tıklayınız.

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

281 Yorum

    • Ps3 sisteminizin ilk önce yediğini alın bi kenera koytun. Sonrasında yapabilirsiniz. Elinizde yedekolduğu için oyunların silinme korkusu olmaz.

   • byypass ı usb ye yükleyip sistem güncelleme ye girdiğimde kullanılabilir güncelleme verisi bulunamadı hatası var usb fat32li

     • Konu halen geçerlim mi ? Süper slim kırılmayan modellere bu işlemi yaparak başarılı oyun yükleyenler hangi oyunları yüklediklerini bizimle paylaşabilirler mi ?
      Saatlerce bir oyun için uğraştım. Hangi oyunlar için çaba harcamalıyız. Yada Süper slim kasayı satıp slim kasa mı alalım ?

     • Test aşamasında olduğu yazılmıştır konuda. Gelişmeler şimdilik duraklatıldı fakat Ps3 süper slim modele multiman yükleme veya ps3 3000 modellerine multiman yükleme tam anlamı ile çıkacaktır.

 • Sahin kardeşim, Allah senden razı olsun, sende olmasan halimiz harap 😉 Tek bir sorum var, backup işlemini her makina için ayrı ayrı mı yapmamız gerek? Bir backup ayarlayıp diğer makinalara atabilir miyiz?

 • Merhaba, benim psn hesabimda online oynadigim bazi oyunlar var. Kendi satin aldigim oyunlari online oynarken ban yeme riski var mi ? Bir de orjinal yazilim uzerine islem yapiyoruz, bunun brick olasiligi nedir? Elimde super slim var ve 100 gb hdd takili. Islemlerin hepsini kafam karismadan yapabilecek kapasitedeyim. Fakat yine de icimde bir korku olusmadi degil…

   

  Paylasim icin tesekkurler, eline saglik.

  • Ps3 brick olma şansı çok ama çok düşük. Psn hesabındaki oyunları online oynayabilirsiniz fakat HER ZAMAN BANLANMA riski vardır.

   • Merhaba, bir şey sorucam ben bugün ps3 ümü bu yöntemle kırdırtmadan bir mağazada Gta V Battlefield 4 vb. Oyun yüklettim. Kırdırmadığımız halde online oynarsam ban yeme şansım var mıdır?

    • Oyunların patch’li mi bilemiyorum. Shn istanbul’da patch li oyunları düzeltildiği için yüklediğimiz oyunlaro online oynayabilir banlanma şansı minimuma indirilmiştir ki henüz banlanan olmamıştır. Yuklettirdiğiniz yere mutla sorun banlandığınızda sorun olucaktır.

 • TEŞEKKÜRLER,

  Şahin bey önceki makaledekileri harfiyen dikkatle yaptım ancak özellikle injector videosundaki bazı eksik noktalar var mesela update dosyası ps3 sistem 4.81 yapıyor ama sonra başka bir aşamada 4.0 çaığırp dosyaı değiştiryor bide ispanyolya ona rağmen dikattle yaptım ve bende 8001006 hatası aldım şimdi o makalede olmayn 4.81 BYPASS yapıp hali hazırda yaptığım  back ile denesem olur mu sizce

  sistem 3004b 1D 4.81 ofw

  • Oyunlardan kaynaklanan hata da olabiliyor. Veya orjinal eboot değilse de bu hatayı alabiliyorsunuz. 

   • Şahin bey ben bir sürü oyunu denedim olmadı malesef hep 800 li başlatma hatasını veriyor sanırım anlatımda bir eksiklik var ondan olmuyor

     • iyi günler.bu işlemleri her oyun için ayrı ayrı mı yapmamız gerekiyor yani birkere backup yaptıktan sonra başka zamanda oyun yüklerken yeniden mi backup almalıyız.almazsak kayıtlı oyunlar silinir mi ?

   • Orjinal EBOOT derken update dosyasının içinden alıyoruz o orjinal olmuyormu BLUS dosyasından mı alalım bende aynı hatayı alıyorum ?

 • Şahin bey bypass dedğiniz gibi atıyorum güncelleme verisi bulunamadı dedi,PS3_UPDATE isimli bir klasör oluşturup içibe attım yine olmadı hata bende mi acaba

   • PES 2013 VE NBA 2K17 DENEDİM 80010006 BU HATAYI ALIYORUM SUREKLİ SEBEBİ EBOOT GALİBA AMA PKG EKLEDİĞİMDE OYUNUN ÜSTÜNDE ÇIKIYOR KURUYORUM YİNEDE 80010006 BU HATAYI ALIYORUM 

  • Ps3 kapalıyken POWER tuşuna basılı tutun ve tekrar kırmızı olana kadar elinizi çekmeyin. Kırmızı olduktan sonra tekrar elinizi POWER tuşuna basılı tutun, 2 kere hızlı bi şekilde BİP sesi geldiğinde elinizi POWER tuşundan çekin. Recovery mode gelicek. 6. seçeneği seçin sistem güncelleme. Kablosuz ps3 kolu görmez bu yüzden USB kablosu ile Ps3 kolunu Ps3’e bağlı halde bu işlemleri yapınız. Reverter 4.81’i USB flash belleğe PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP sıralamasında olsun.

  • Çalışıyor fakat çok az derecede oyun çalıştırıyor yabancı forumlarda da bu konu gündemde, paylaşan arkadaşlardan yorumlar bekleniyor. Bekleyip göreceğiz.

 • bende kırılabilien ama kırdırmadığım bir ps3 var ona da bunları yapsam oyun yüklenirmi yoksa bu anlatılan bilgiler sadece 3000 – 4000 modeller için mi

 • kırık cihazım olmadıgı için daha önce hiç oyun indirmedim convert licemiz ps3 oyunlarını nereden indirebiliriz

 • abi sen bu piyasadaki en kral adamsın , arkadaşın konsoluna baya oyun attık bu şekilde sadece bir oyun açılmadı onuda sildik , çoğu yerde görüyorum okadar iddalı konuşuyorlarki işi yapmak için ban riski yok , o yok bu yok ama sen hep gerçekleri söylüyorsun adına türküler yazılır bu şekilde gidersen 🙂

   • Az sayıda oyun  çalıştırıyor yeni rehber hazırlanıcak bazı programların düzelmesini bekliyorum. Tavsiyem makinadan makinaya transfer yöntemi ile atmanız.

     

    • HANGİ PROGRAMLAR ABİ SÖYLE YARDIMCI OLALIM BEN PS3 TOOLSU HER VİDEODA GÖRÜYORUM ONU ARIYORSAN GÜNCEL HALİ VAR BENDE

 • Shn hocam reverte dosyasını 2 kere indirip denememe rağmen ps3 veri bozuk hatası veriyor. Oyun vs hepsi yüklendi hazır bir tek revertede kaldı.Rica etsem İlgilenebilirmisin hocam. Unutmadan paylaşım için çok çok teşekkürler

   • Shn Bey oyunları yukleyip başlat dediğimde 80010006 hatası alıyorum. Denediğim her iki oyunda da malesef bu hatayı aldım. Nerde nasıl bir yanlış yapıyorum bilgilendirirseniz sevinirim.

    izlediğim yol

    1. ps3 sıfırlayıp yedeğini aldım.

    2. 4.81 Bypassı ps3 yükluyorum

    3.İndirmiş olduğum oyunları convert yapıp enjek programında game kısmına kopyalıyorum

    4.Updateleri pkg'ye 

    5.Ps3 ten aldığım backup klasorunu enjekt programının backup'una yapıştırıyorum

    6. Programı çalıştırıp 1.Select Backup Folder —) gelen ekranda tekrar 1 

    7. 3. Add Game Folder—) A- All folder

    8. 7.Add pkg file

    9.S Injeck to Backup Folder— ok deyip bitirdikten sonra  

    10.Output'tan dosyayı PS3/ EXPORT/ BACKUP'UN içine atıp dosyayı Usb'ye yazdırıp ps de yedeklemeden geri yüklüyorum

    11.Yükleme işlemi bittikten sonrada vermiş olduğunuz reverteyi recove moddan yukleyip ps3 normal şekilde acıp oyuna girdiğimde 800100006 hatasını veriyor. 

    Hangi adım veya adımlarda hata yaptığımı soyleyip aydınlatırsanız sevinirim.

    • 3. seçenekte, update dosyasının içindeki EBOOT. bin dosyasını convert ettiğiniz oyunun içindeki USRDIR klasörünün içerisine kopyalayın. 

   • Hard disklerde yaşanacak en ufak hata bozukluk veya eksik veri transferi kablo sorunu bu sorunları doğurabiliyor arkadaşlar. 

 • Kardeşim selamlar ben size sorunumu anlatayım. Benim ps3 direk 4.81 de ben normal backup aldım. Sonra bypass yükledim dediğiniz gibi 0 0 0 0 ile açtım filan. Sonra lic.dat dosyası demişsiniz fakat zaten oyunun içindeki klasör de vardı orayı pas geçtim. sonra Bles kodunu değiştirerek konvert yaptım sonra tekrar injektor işlemini harfiyen yaptım ve output dosyasının içinde bir yedek oluşturdu ben bu yedeği alıp ps3 ün orjinal yedeğinin olduğu yere kopyalayıp orjinal yedeği sildim yani şu şekilde backup/42019301239 böyle sayılı bir dosyaydı o dosyayı silip yerine yeni oluşanı attım. Ps3 e geri yükle deidğimde bu yedeği görmedi. ne yapmam gerek onu soracaktım.

  • Lic.dat dosyası olsa bile bu işlemi yapınız. Orjinal back up’ı programı kullanırken göstereceksiniz. çıkan dosyasıda aynı şekilde harici hdd ye atıp geri yükle yapmalısınız.

 • Sahin bey bu arada psn update finder hangi oyunun kodunu yazsam calismiyor neden acaba ne yapmaliyim hocam?

 • Oyunu convert ettikten sonra indirdiğimiz güncelleme pkg dosyasındaki eboot dosyasını oyunun cevrilmiş klasörünekopyalayacak mıyız? Siz belirtmemişsiniz ama videoda o şekilde yapıyor. Biz kopyalayalım mı kopyalamayalım mı sizce

 • rehberde  4.81 bypassı recovery modda yüklenmesi gerektiği yazmıyor dostum şimdi 4 sıfır kabul etmiyor 

  tekrar yüklemeye calıştığımdada recoveryde hata veriyor 

  • aynı hata bendede oldu simdi recovery modunda reverty de gormuyor ofw yide gormuyor sifreyide kabul etmiyor çözümü nedir bilen yokmju

 • HERŞEY EKSİKSİZ OLARAK UYGULANDI ANCAK ÇALIŞMIYOR 🙁 YAPTIĞIM ARAŞTIRMALARDA İSE SADECE ÇOK AZ BİR OYUNUN ÇALIŞTIĞI GÖRÜLMÜŞ (NODEX'E KÜFRETMEYİ İHMAL ETMEMİŞLER)

  FİGHT NİGHT ROUND 4 ÇALIŞMIŞ

  BURNOUT PARADİSE ÇALIŞMIŞ 

  AFRO SAMURAİ ÇALIŞMIŞ

  TABİKİ BEN DENEMEDİM BEN DENGEKİ BUNKO FİGHTİNG CLİMAX OYUNUNDA DENEDİM VE SONUÇ 80010006

 • mesela pes 13 lü  hazır yedek paylaşsanızda biz yüklesek    ve bu işlemi yaparken  videonuzu paylaşsanız herşeyiyle  ofw cihazda

 • Öncelikle bu bilgiyi bizim ile paylaştığın için çok teşekkür ederim Şahin abi.Adımları tek tek hatasız yapmaya çalıştım fakat backup dosyasını geri yüklemeye çalıştığımda aşağıdaki hatayı aldım.Yardımcı olursan sevinirim abi.

  the restore operation could not be completed.the system will restart(800283F0)

 • Şahin abi ellerine saglık güzel paylaşım olmuş, fakat arkadaşların sorunun aynısı sanırım bir çok kişide var,

  siteden indirdiğim fifa ve pes 2017 dosyalarını sizin anlattıgınız gibi harfiyen uygulamama rağmen 8001006 hatası alıyoruz.. birşeyi eksik yapıyoruz ama neyi anlıyamadım. oyunları ekranda görüyorum fakat oyuna girmeye çalıştgımda hep aynı hatayla karsılasıyorum herhangi bir önerin var mı acaba….

 • Hocam bu klon ıcın olusturulmus dosyaları cfw li makinada multimanda (blesxxx ve npebxxxx) dosyasını "game" klasörünemi yoksa "games" klasörünemi kopyalıyacağız?

  • Game klasörüne convert edilmişeri kopyalıyoruz. Games klasörüne normal klasör şeklindeki oyunları yukluyoruz.

 • 3 farklı oyun denedim. tümünde 80010006 hatasını aldım. update içindeki eboot.bin işlemini de yapıyorum. olmadı. tek şüphelendiğim indirdiğim oyun. Bu işlemi denemek için bize çalışan bir oyun liki verebilirmisiniz.

  • Konu araştırılıyor biraz daha bekleyn arkadaşlar. Telefon ile bilgi vermiyorum sadece buraya yazılanlara cevaplamaya çalışacağım. Saygılar.

 • İyi günler shn istanbul bey benim bir sorum olcaktı size benim ps3 ,cfw 4.81 yüklü ben bunu nasıl 4.75 düşüre bilirim yada direk cfw 4.75 yükleye bilirmiyim

  Teşşekkür ederim iyi çalışmalar diler iyi cinler

  • İlk önce 3.55 downgrader programını kullanıp 3.55 cfw’ye çekmeniz sonrasında 4.75 cfw yuklemenız gerekır.

 • Birşey soracağım şahin abi

  hatasız bir şekilde oyun atabilmemizin tek yolu konsolumuzun idps değerini bulmak trueacestor uygulamasının güncel versiyonu idps ekli ise yedeğin korumalı alanına direkt olarak atıyor sana sormak istediğim ise e3 flasher vb hw cihazlar ile konsolumuzun çipi,ni dump edip idps değerini bulabilirmiyiz böylelikle oyun sıkıntımız da kalmaz bedeli neyse ödemeye hazırım 😉

 • Sa şahin hocam anlatımlarınız gerçekten çok teşekkürler.  Herkes aldığı hata ile ilgili sormuş fakat ben daha yeni cihaz alıcam. Kırık olmayan bir cihaz alsam sizin anlatiminizla sistemsel olarak ekstra bir aparat felan olmadan Sadece cfw ofw ile kopya oyun yükleme işlemlerini yapabilirmiyim acaba.şundan soruyorum ortalıkta bir sürü makale dolaşıyor kırık olmayan ps3 lere kopya oyun yükleme diye. Cevap için teşekkürler.  Kolay gelsin hayırlı işler.

  • OFW’li tek ps3 için birçok kişi buna bende dahil sorun yaşıyoruz. Çok az oyun çalıştığı söyeniyor ama birkaç günce bu konuda daha detaylı bir açıklama yapılacağı söylenmekte bu yüzden sorun yaşayan arkadaşların biraz daha beklemeleri. 

 • Merhaba şahin abi rehber için teşekkür ederiz. Bende şöyle bi hata var güvenlik ayarlarına geldiğimde l1 r1 ve select star yaptığımda hiç bir şey olmuyor 4 sıfırı giremiyorum nedeni nedir teşekkür ederim.

 • Merhabalar, Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederiz.

  Nb2k17, ww2k17, tekken, mortal kombat, call of duty II, bu oyunlar çalışmadı önderiniz var mı acaba.

   

  Pesler fifa blur gtav çalışıyor.

  • Bazı oyunları tekrar convert edip denemenizde fayda var birçok oyunu bu şekilde çalıştırdım, tekrar convert ve deneme ile.

  • Ferdi kardeş ben pes 2016 indirdim 80010006 hatasını aldım oyunu indirdiğin linki ve yaptığın işlemleri burada paylaşabilirmisin sana zahmet 

   • Sanırım bu yeni oyun yükleme yöntemide fasafiso çıktı kaç tane oyunu çevirdiysem hep 80010006 hatası aldım bütün oyunlarda problem çıkarıyor bende sevinmiştim ne güzel 3000  serisi ps3 üm kırıldı diye yine hayal kırıklığı

    • Evet haklısın fakat geliştirileceği söyleniyor. Çok az sayıda oyun çalıştırdığı belirtildi.

 • Merhaba,

  Vakit bulup birçok sitede konuyu araştırdım. En son backup uygulamasının 2.10 versiyonu da dahil olmak üzere bu yöntem ile sonuç almak mümkün değil maalesef. youtube'da videolarda da çıkan backup değil de başka bir backup cihaza yüklenmiş (fake yani)

  psxhax.com sitesinde yazdığını göre 4.70 ve öncesi için bu yöntem uygulanabiliyor. Daha üst OFW'ler için CFW'li cihazlardan data transfer yöntemini kullanın diyor.

  "Restore method only works on OFW 4.70 and below. For 4.70+, please use data transfer method."

  Şimdilik alternatif bir çözüm bulunana kadar ya da bu işlem için yazılım güncellemesi yapılana kadar beklemek gerekecek.

 • Selamün Aleyküm Bütün anlatımların resimlerin soylendiği gibi bire bir yapıyorum ama ps3 püper silim modeline yedeği geri yukledikten sonra hata videodaki gibi makina pkg dosyasını yukleme yaparken hata veriyor burada sorun bendemidir yoksa yapım asamasında denildiği gibi acaba olmuyormu program yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ediyorum kolay gelsin.

  • Yabancı sitelerde de, bu programı açıklayan arkadaşta bu şekilde belirtiyor çok az sayıda oyun çalıştırmaktadır. Gelişme içerisinde oldukları belirtiliyor.

 • Şahin abi bence ps4 kırılma hayal oldu sence ps4 versiyonunu yükseltimmi yeni oyunlarida oyniyamiyoruz.. bilgi verirsen sevinirim abi kolay gelsin saygılar.

 • 2 aşama da ki BYPASS I flasha attığımda ps3 flashtan güncellemeyi görmüyor nasıl yapabilirim?

   

 • sıkıntı şudur ki her yedeklemede attıgımız oyunuda yedek alacagı için her defasında oyun yüklemek güçleşecek bunu direk ps3 deki diski çıkarıp ona atsak olmaz mı

 • Slm bende ps3 super slim 4000c modeli var şimdi ben yukarıda yazan tüm işlemleri gerçekleştirdim hocam son olarak 4 tane 0-0-0-0 sifreyide girdim güncelleme işlemi bitti sanırım.Şu anki sürüm 4.81 yazıyor şimdi şimdi convert yaparak oyun atabilirim değilmi?

 • ps3 üm tanıtım modunda kaldı nasıl cıkartabilrim eski haline dönmesini istiyorum hic bişi komut almıyor ?

 • Merhaba Şahin Bey, öncelikle anlatımınız ve emekleriniz için teşekkürler. Size birkaç sorum olacak.
  1-) Bu yöntemle az sayıda oyun çalıştığını biliyoruz. Bu oyunların listesi var mı varsa hangi oyunlar?

  2-) Bu yöntemi uygularken Ps3 Hddsini kullanacağım. Bir sorun olur mu? 

  3-) Yöntem gereği her seferinde sıfırlanacak cihaz. Bu yüzden de oyunlar silinecek. Oyunları toplu olarak atmanın bir yolu var mı ya da tek oyun atar gibi diğer oyunları da atabilir miyiz?

  Videolu anlatım da olursa bence daha faydalı olur. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler,

 • Şahin bey yöntemi uyguladım Crysis 3 te açılmadı. 80010006 hatasını verdi. Urban Trial Freestyle de ise yüklendi ama oyun açılırken siyah ekranda kaldı. Bu yöntemde önemli olan oyunu convert etme ki ülke kodlarını ayarladıktan sonra kolay başka bir işlem yapmıyorsunuz. Diğer önemli aşama da eboot ve lic.dat dosyaları. Oyunlar çalışmazsa bu dosyaları güncelleyip tekrar denemekte fayda var. Bu konuyla ilgili bir video çekerseniz gerçekten yararlı olur. 

 • BİLGİ

  Her oyunda tek tek yapıcaksanız yapmak ıstedıgınız oyunu sadece atarsanız ps ye backuplarken dıgerlerını sıler ve onu yukler daha yapmadım ama tahmınım o yonde
  Birkaç oyun yuklemek ıstıyorsanız örnek HDD 250Gb se oyunları ındırın kac oyun yuklıceksenız mesela 4 oyun bu 4 oyunu converte edın sonra backupa ıslerken 4 oyunuda ve pkg lerınıde game-pkg muhabbetı olan yerlere atın 4 oyunuda backuplıcaksınız malum uzun surer vıdeodakı oyun 1-2 gb sanırım neyse 4 oyunuda o sekılde yaptıktan sonra ps e atınca 4 u bırden dusecektır 

  her oyunu tek tek atmak ıstersenız bı oncekı attıgınızı sıler gıbıme gelıyor mantıklı dusunursek backıp u bırlestırme ısı backup ve oyunu tek bır klasore atıoyor ordan mantık yurutebılırsınız

  Denemek Icın Mortal Combat Komple Edıtıon ındırdım her ısı yaptım HDD yok kargoda gelmesını beklıyorum oyun eger calısırsa dırek converte edılmıs halını upload edıcem dırek ındırıp backuplarsınız bi yerden hazır oyunlara baslamak gerek 😉

  • Evet mantık bu şekilde. İnjection işleminde convert ettiğimiz oyunları ve update(pkg) dosyalarını tek oyun atar gibi game ve pkg dosyalarına atacağız. İnjection yaparken tek backup dosyamız olacak ama ikinci aşamada ise oyunları eklerken teker teker sırasına göre hepsini ekleyeceğiz. Pkg dosyaları için de aynı şekilde. Son olarak injection yaparken zaten tek backup dosyası kullandığımız için tek backupta oyunlarımızı birleştireceğiz. Hem toplu oyun attığımızda hangi oyunun çalışıp çalışmadığını da öğrenebiliriz. Bu işlemi yapan arkadaşlar, çalıştırdığınız oyunları yazarsanız ve yöntem hakkında sorunlara çözüm ararsanız daha hızlı ilerleme kaydederiz. Kolay gelsin.

  • her oyunda işlemi tek tek yapacaksan ilk yüklediğin silinmez çünkü bu her seferinde backup'ı tekrar alacaksın demektir bu yüzden ilk yüklediğin silinmez

 • İyi günler Şahin abi bende bu yöntemi denedim Payday 2 oyununda şimdilik bi sonuç alamadım. 80010006  hatası var bendede. Ps3 demonstration modunda kaldı. Güvenlik ayarı şifreside 0.0.0.0 olmadı 4.81 modunun güvenlik şifresini buldum anca oldu. 7.8.9.7 miş. Ama hala demonstartion modundan kurtulamadım. PS Stora giricem bu işlem tanıtım modunda kullanılamaz diyor. 4.81 güncelleme dosyasını kaç tane denediysem olmadı. normal depolama alanından güncelle değince veri bulmuyor. Safe modda güncelle değince veri bozuk uyarısı alıyorum. Demonstartion 4.81 modunda kaldı nasıl çıkabilirim bu moddan?

 • Merhaba Şahin Bey 

  Fat cech g04 cihazda denedim. Fifa 17 80010006 hatası verdi. Sadece slim yada s.slim cihazlarda mı çalışıyor? Teşekkürler

   

  • WD marka harici hdd’lerde bu sorun var orjinal programını internetten araştırın derim. Ama zordur çünkü çevirdiğinizde yinede PS3 görmeyebiliyor.

 • Ps3 demonstration modunda kaldı.   Reverter update kurmaaya çalısıncada  oyle bir    güncellemenin olmadıgını soyluyor flashta

 • Bu yöntem ile başarılı olamadım fakat cwf li ps3 ile ethernet kablosu ile kopyalama yaptım çok rahat bir şekilde sonuca ulaştım. Bir sorum olacak bu ethernet kablosu ile oyunları tüm ps3 modellerine kopyaladığımızda oyunlar çalışacak mı ? Bilen var mı acaba ? Ben slim modelde denedim gayet rahat çalıştı oyunlar 

 • Abi demonsration modunda kaldım retever updateti recoveryde görmüyor ne yapmalıyım yardım et 

 • Şhnİstanbul hala test asamasındamı yoksa ciddi bir netice ortada varmı . Sorunlar çözüldüyse eğer bende yükleme yapacağım lakin tek sisteme değil 30 40 a yakın sisteme yükleme yapacağım emek boşuna gitmesin diye bide cobra ode takılacağı için 4.81 e boşu boşuna yükseltip kullanıcıları swapla uğraştırmak istemiyorum. Desteklerini en kısa zamanda bekliyorum …

 • Bir gelişme var mı Şahin kardeşim?  Harfiyen yapmama rağmen 80010006 hatası alıyorum hep. 

 • Şahin abi ben bypassı yüklemişim yanlışlıkla ilkten nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musun

 • merhaba sizde daha önce 4000 serili süper slim makineme oyun yüklettim çok memnunum peki kendim nasıl oyun yükleyebilirim bu yazıdaki tüm işlemlerin tekrarmı yapılması gerekli yoksa belirli bi yerden sonramı adımları yapmam gerekir

  • Tüm adımların yapılması gerekli fakat bu işlem tam stabil çalışmamaktadır. Bu yüzden CFW’li bir ps3 konsolundan kopyalama yaparsanız çok saglıklı olucaktır.

 • Selamlar saygılar, 2,5 inç hdd takmak zorunlu mu? Harici ile olur mu? Anlamadığım bi kaç bişey var. 1. TrueAncestor bu programı açtım hangi tuşa bascaz ne yazcan anlamadım.

  2. Ps3 de oyunları nereye nasıl kopyalıcaz. Oyunu pc deyken hdd kopyalarken bi düzen var mı? 

  PS3 3000 ve 4000 Modellerine Backup Geri Yükleme

  Programın içindeki BACKUP doyasının içindekileri harici hdd'nize kopyalayınız. Kopyalama bittikten sonra, yedekleme bölümüne gelin ve yedeği geri yükle seçeneğini seçin.

  İşlem bittikten sonra oyunu çalıştırmayın.

  Güncelemeleri, oyunları dönüştürmeyi anladım bu kısımlarda takıldım. CFW olmadan çalışan oyun listesi yayınlanacak mı?

  daha ayrıntılı anlatım olacak mı?

  • Selamlar ve saygılar. Bu işlemi geliştiren yurt dışındaki geliştiriciler şimdilik tam anlamı ile çalışmadığını belirli oyunların oynandığını. İlerki günlerde bu sistemin devam edip etmeyeceğini açıklayacaklarını bildiriyorlar.

 • şahin bey izninizle iki sorum olacak birincisi arkadasm bu islemleri yaptı 500 gb hdd sinde 20 oyun var bende bu islemleri yaptktan sonra arkadsmn hdd sinden oyunları kopyalabilirmiyim. ikinci sorum bir hard disk var 750 gb multimanli ps3 te oyun oynanıyordu. benim ps3 süper slim yazlm atldktan sonra 750 gb hdd nin icerisindeki oyunları oynayabilirmiyim. cevaplarnz icin simdiden tesekkr ederim.

  • Merhaba. Multimanlı ps3’teki oyunlar multiman sistemine göre yüklenmiş ise OFW yani süper slim veya 3000 modeli konsola kopyalandığında çalışmaz. Sistemde anlatıldığı gibi yapıldığında oyunları hazırlayıp Multimanlı ps3’ten süper slim veya 3000 model ps3’lere transfer edildiğinde çalışır.

 • merhaba benim ps3 3000 serisi slim kasa ben ps3 ümü kırdırdım ama multiman yok. ana menüden seçerek açıyorum oyunları acaba bu yöntemi denesem çalışırmı iyi günler .

 • Abi Neden Hep 800 ile başlayan hatayı veriyor fcry 4 ü denedim games mesnüsüne gelmiş ama olmadı Abi sen hazır bi backup alıp bize atsan olmazmı

 • SA SHN ABİ KİLZONE3 İLE LAST A FUST SİZ DE OLDUMU BEN BÜTÜN OYUNLARI YAPTIM FAKAT BİRTEK BU 2 OYUNDA NETİCE ALAMADIM ?

 • TAMAMEN YAPILISINI AYRINTILI BIRSEKILDE YAPARKEN İNDİRİLEN OYUNDAN BASLASA ANLATILMAYA KESKE DE HERKEZ KENDISI KONSOLUNA RAHATLIKLA OYUN ATABILSE

 • Merhaba;   4.81 BYPASS yükledim be ps3 demonstration modede kaldı hiçbir şekilde orginal sürüme geçemiyorum psn ye giriş yapamıyorum yardımcı olurmusunuz.

  Teşekkürler.

 • Bende yapmaya çalıştım yalnız injector bölümunde kaldım pkg dosyasına attım game dosyasına cover attım ama cmd yani injector açdığımda dosyaları görmüyor yardımcı olur musun nerde hata yaptım şimdiden teşekkür ederim.

 • Videolu anlatım yaparmısınız baştan sona ve internetten oyun indirirken yanında mesela fifa 17 cwf 3.55 felan yazıyor her türlü oyun çalışıyor mu ? son gelişmeler nelerdir garanti yol bumu

 • Merhaba CWF li oyunlar çalışıyor mu bide Watch Dogs ı indiriyorum şuan ama içinde ps3_game diye bir klasör yok o şart mı ?

 • Shn ustam anlatımdaki tüm adımları yaptım ancak 8001 hatası almayı atlayamadım. 4.81 vfw back up lazım demişsin yukarıda. Bunu nasıl yaparız. 

 • Abi deneyeceğim olmasa bile emeğin için teşekkür ederim.İyi kalpli bir adamsın yakın olsam uğraşmaz dükkanına gelirdim.Allah kazancını bol etsin inşallah.

 • Şefim elimde iki cihaz var ikiside ofw ancak birine multimanlı cihaz ile oyunlar atılmış buradaki oyunları diğer cihaza nasıl alabilirim ?

  Yani Oyunların yüklü olduğu multimansız cihazdan diğer cihaza transfer olayı nasıl olacak ?

 • şahin bey bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim ps3 super slim kırık içinde gta 5 fifa vardı bende diski biçimlendirdim ps3 orjinalmi oldu yoksa hala kırıkmı

 • Oyunları nerden indirebilirim ve kodlarını nerden ögrene bilirim bilgi verirseniz sevinirim bilgisayarı yeni aldım oyun atıcamda ps3 e

  • Modeliniz uygun ise ps3 kırma işlemi yapılır sonrasında install pacage yazısı belirir. Yani yükleme yapılarak olan birşey değildir.

 • Şahin hocam slim 2504 0c model ofw 4.81 güncellenmiş cihazım var. E3 flasher dışında nasıl oyun yükleme işi yapabilirim 

 • Shn İstanbul benim anlamadığım bir durum var hem sitende gönderin oyunları yükleyelim söyle yapalım böyle yapalım bütün sorunları açtık diyorsun hemde burda 800 l hatayı bilmiuorum çözüm bekliyoruz falan diyorsun bunlar ne kadar doğru yani bir bilgi paylaşıyorsan ya tamamen yap yada hiç yapma adım kadar eminim ki sen bu 800 lü hatayı ve diğer hataları hepsini kendin çözdün ve çözümlerini biliyorsun ama paylaşmıyorsun. Paylaşsan ne olur ki??? çok merak ediyorum onca şey paylaşmısın?

 • hocam kolay gelsin baypassı indirdim kurdum fakat sistemi eski hale getimeye çalışıyorum ps3 resmi siteden indirdim 4.81 yazlımı recovery modda yüklme sistem güncelleme yapıcam ama dosya bozuk diyor

 • birçok youtube ve internet sitesinde bu yöntem için survey vs. istiyorlar. siz ücretsiz anlatmışsınız. teşekkürler. yeni rehber vs. gelecek ise bekliyoruz.

 • psn updade finder de bles02255 nba218 güncellemesi yok. güncellemeyi nereden bulabilirim. kırılmayan makinaya oyun atıcam. oyunu npeb02255 yaptım. eboot.bın ve bles02255 günceleme ye ihtiyacım var.

  • Bendede aynı sorun var. Lütfen yardımcı olun şahin bey. nba2k18 eboot güncelleme dosyası paylaşırmısınız. Başka bir yöntemimi var????

   • Şahin bey bunun başka bir yöntemimi var. NBA2K18 Oyununda update dosyası yok. Update olmayan oyunlar nasıl uyarlanacak 3000 ve 4000 serilerine. ???

  • EVET Var az sayıda olsada çalıştırabilen var.  Çalıştıramayanlarda var . O yuzden de TEST AŞAMIASINDA yazıyor yeni çıkacak bir program bu işlemleri düzeltebilir diye.

 • Merhaba SHN bey, iyi çalışmalar;

  Öncelikle yukarıdan aşağıya tüm sayfayı ve mesajları okudum, ilginize ve sabrınıza hayran kaldım, teşekkürler…

  "https://www.ps4oyun.com/ps3-3000-4000-modellere-cfwli-ps3-olmadan-oyun-kopyalama/" linkindeki hazırladığınız sayfayı defalarca okuyarak neredeyse hatmettim, tüm adımları sırasıyla gerçekleştirmeme rağmen, PES 2018 kurulumu sonrasında oyunu çalıştıramadım ve aşağıdaki hata kodunu aldım: 

  "Başlatma işlemi sırasında hata oluştu. (80010006) hata kodu"

  Birkaç denemeden sonra EBOOT ya da LIC.dat dosyalarının hatalı olabileceğini düşündüm, eğer sizde denenmiş çalıştığı test edilmiş ya da "TrueAncestor_BACKUP_Retailer" programında "game" klasörünün içerisine atılmaya hazır convert edilmiş halleri varsa paylaşabilir misiniz?

  Ya da bunlara gerek kalmadan aldığım hata kodunun bir çözümü var mıdır bilinen? Cevaplarsanız çok sevinirim…

  • Merhaba, konuda test aşamasında olduğunu belirtmiştim çünki her oyunu çalıştırmıyor sistem çok az sayıda oyun açıyor bu yüzden de test aşamasında olduğunu yazmıştım fakat yeni bir program ile düzeltilebilir olduğundan bu şekilde konuyu kapatmadım. Bazı arkadaşlar bazı oyunların çalıştığını belirtmişlerdir. Tamamen tüm oyunların çalışması için CFW’li bir Ps3’ten Transfer şekilde uygulamayı yapınız. Saygılar.

 • Orjinal ps3 slim 3004b makinayı hem kırdırma hemde oyun atma maliyeti ne kadardır.Bilenvarmı

 • Kolay gelsin.. işlemleri sırasıyla yaptım denedim bende olmadı. Fakat şimdi 4.81 Demonstration mode'a geçti ve çıkaramıyorum. Ne yapmam lazım?

  • Orjinal yazılımı recovery modda tekrar kurun yada reverter versiyonu yükleyin sorun düzelecektir.

 • Merhaba herşeyi yaptım fakat Yedekleme kısmı olmuyor yedekleme dosyası yok diyor. 7 Saatdir uğraşıyorum yardım.

 • merhaba kolay gelsın ;
  Sorum biraz tuaf olacaktır. ps3 ten ps3 e verı aktarmayla oyunları kopyalama yapabılıyorum.Aklıma takılan bir soru işareti var.
  oyun kopyalama yaptık ps3 muze oyunlarımızı yukledik.ben bu oyun yukledıgım ps3 den verileri yedekleme yapsam harddıskıme sonrasında ise baska bir ps3 yedekleme yaptıgım harddıskten yedekleme bolumunden geri yukle desem oyunları kopyalamış olurmuyum. 

 • slm shn istanbul hocam öncelikle kolay gelsin . sorum size süper slim versiyon 4.82 vermiş olduğunuz bu işlemle oyunları yükleye bilirmiyim . yoksa versiyondan dolayı sorun olurmu. Teşekkürler

   • Merhabalar SHN İstabul'a selam hocam bilginiz tşklr. 4,82 için Farklı bir işlem yok dimi anlatmış olduğunuz işlemi yaparsam bazı oyunları çalıştıra bilirim. birde hocam çalışan oyunlardan örnek verirseniz onların üzerine yoğunlaşıp kurmaya çalışayım. Yardımınız için Teşekkürler  Kolay gelsin.

 • dediklerini tamamen yaptım oyun  menüye geldi ama başlatılma işlemi sırasında bir hata oluştu 80010006 dedi oyunu açmıyor ne yapabilirim

 • hocam merhabalar bi gelişme var mı çalışmayan oyunlar konusunda makineye güncelleme gelmiş oyun atmak için bekletiyorum

 • Merhabalar. Ben oyun yüklü bir cihaz almıştım 500 gb'lık süperslim kasa. Hard diski çıkarıp laptopa usb'den bağladım. Biçimlendirmeniz gerekiyor deyince biçimlendirmeyip geri ps3'e taktım. PS3'te görmedi bu kez. Oyunlarım gitti. Ama hiçbir işlem yapmadım bilgisayara bağlayınca. Şimdi bekliyorum hard diskte oyunlar var ama ps3te çıkmıyor. Bir fikriniz var mı acaba?

  • Merhaba, bu şekilde olması normaldir. Bilgisayara taktığınızda sistemi değişmiş. Bu yüzden de Ps3’görmemiş. Ps3’te format atarak ve cfw ile multiman yükleyerek sistemi düzelttikten sonra oyunları tekrar yüklemelisiniz.

 • indirdiğimiz oyunların bazılarında dlc pkg crak oluyor bazılarında yok true angcestor 1.70 kurunyeni versiyonda çevirmiyor bölge kodları usa ve euro diye değişiyor ona göre indirin farklılık olabiiyor hata kodu ondan indirdiğiniz togo baypass gibi dosyaları ps3büyük harfle yazacaksınız dosya oluşturacaksınız güncelleme dosyasıda önemli farklı bir güncellme deneyin 80010006 bunlardan kaynaklanıyor denendi onaylandı saygılar.

 • oyunları çevirmede toplu şekilde yaparsanız uzun zaman alır tavsiyem tek tek yapın true anchestorde outputa ps3 yedeği çevirilmiş yedek yani düşecek detaylı bilgilendirelim arkadaşları ADMİN saygılar

 • Abim şimdi ben 4.82 den 4.81 cfw yapsam sonra 4.81 ofw yapma şansım varmı hani şu rebug olayları falan

 • ben denilenleri aynen yaptım, gta 5 makinaya yüklendi ama oyunların altında çıkmadı, ps3 menüsü oyun bölümünde üstte yardımcı veriler yazan yerde görünüyor 18 gb oyun, sadece sil ve bilgi yapılabiliyor.

  yedeği geri yükledikten sonraki REVERTER 4.81 yükledim ama yinede olmadı.

  birde yukarıdaki anlatımda kafama takılan, bir yonun updatesini yüklerken birden fazla update var ise hangisini kullanacağız hengisinden EBOOT.BIN alacağız.

  yine yukarıda “EBOOT.BİN ‘li NPEB02233 klasörümüz vede BLES02233 klasörlerimiz. Bu iki dosya bir çalışır yani biri olmadan diğeri çalışmayabilir. ” yazıyor BLES02233 olan oyunu tekrar bir yeremi kopyalayacağız. ?

  çok uğraştırıyor bu işi uygun fiyata yapan yer bilen varsa verirse memmun olurum. sakaryadayım.

 • Ya ben PAYDAY 2 de denedim yöntemi bir kaç hatam olmuş tekrar deniyorum inşallah olacak sadece açarken hata veriyor ama benim converterda sıkıntı var sanırım… DLL eksikti tamamladım şimdi program düzgün çalıştırılamadı diyor ancak entera basınca uyarı kapandığı için entera basılı tutarak işlemi bitirttim ve convert tamamlandı sizce ordan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi oyunumda yada hota bilgisayardamı converterdamı, her nasılsa bir çözümü varmı? yardım edermisiniz

  • Her oyun çalışmaz, çok az oyun bu şekilde yapılmıştır. Bu yüzden de konu test aşamasındadır yazıyor. İlerki günlerde extra bir program çıkar ise paylaşılacaktır. Saygılar.

 • Çok teşekkür ediyorum Şahin Bey. Acaba ban yeme gibi bir ihtimal var mı? Ona göre kendi hesabımı veya fake hesabımı kullanacağım. Ana hesapta o kadar Trophy kastım Hem Ps3 oyunları Hem de Ps4 oyunlarında boşa gitmesin.

  • Ban yeme ihtimali çok düşük te olsa vardır. Yok diyemem. Fakat fake hesap ile banlanırsanız. Orjinal hesabınızı başka bir konsolda kullanabilirsiniz.

 • usta super slim CECH4004A yı nasıl kırabilirim ya günlerdir arıyorum bulamadım 

 • İndirdiğim oyunun kodunu update sitesine yazdığımda bulamıyo bu oyunun psn modunun olmadığını mı gösteriyor ben şimdi o oyunu oynayamazmıyım konsolda ?

 • Kolay gelsin abi şimdi ben ps3 sistemini 4.81 e düşürsem işlemi yaptıktan sonra 4.82 ye çevirirsem yinede oyunları oynayabilirmiyim?

 • Bu konu sanırım artık kapandı hiçbir gelişme yok galiba ps3 e cfw li ps3 olmadan oyun kopyalayamıyoruz anlaşılan

 • Merhaba, super slim cech-4204c konsol var. Benim merak ettiğim şu, daha önce de benzeri bir yöntemi yabancı bir youtube videosunda gördüm ancak geri yükleme yaptığım anda konsoldaki tüm verilerimin gideceğini söylüyordu. Acaba bu yöntemle birden fazla oyun yükleyebilir miyim? Ya da içerdeki verilerimi nasıl koruyabilirim. Saygılarımla…

Yorum bırak