PS4 6.72 KIRMA İŞLEMLERİ REHBERLER

PS4 DOWNGRADE ÇALIŞMALARI

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS4 KIRMA

Ps4 kırma işleminde yaılımsal olarak açık bulunduğunu daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. En kapsamlı açık Ps4 1.76 versiyonunda bulunmuş olup bu versiyonda oyun yükleme yapılmış ve hatta oyunlara yama yani mod yüklenip videolarını bizlerle paylaşmışlardır.

Ps4 kırma işleminde yazılımsal olarak ilerlemeye çalışan geliştiriciler, Sony'nin yaptığı yeni güncellemeler ile sürekli yeni bir koruma ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu nedenle Ps4 4.55 versiyonu kırdıklarında geliştirme yapamadan yeni bir güncelleme çıkıyor ve başa sarıyorlardı. Ps4 1.76 versiyonundaki açık sayesinde oyunların veri tabanındaki oyun çalıştırma güncellemesine müdahale ederek  oyunları 1.76 versiyonda çalışır hale getirebiliyorlar. Şimdilik sınırlı sayıda oyuna bu uygulama yapılabiliyor ki ilerki günlerde bu işlem daha da geliştirilebilir.

Gelelim konumuza.

PS4 DOWNGRADE ÇALIŞMALARI

Yukarıda yazdığım gibi Ps4 kırma işlemini yazılımsal olarak geliştirmeye dursunlar, donanım olarak yani içi açılıp işlem yapılarak Ps4 kırma işlemi girişimlerine başlamış olan Volodymyr Pikhur isimli geliştirici, bu konu ile igili video ve resim paylaştı.

 

 

Ps4 kırma işlemini donanımsal olarak kırmaya çalışan geliştirici, Ps4'ün içindeki key yani şifrelenmiş yazılıma müdahale ederek PS4'ün yazılımı yani güncellemesi kaç olursa olsun örn. 4.70 gibi bu versiyonu 1.76 güncellemeye indirip yani downgrade yapıp, Ps4 kırma işlemini gerçekleştirmeye çalışıyor.

Gelişmeleri gün geçtikçe öğrenmeye devam edeceğiz. 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

10 Yorum

Araç çubuğuna atla