PS3 KIRMA İŞLEMİ REHBERLER

PS3 KİLİT KOYMA PROGRAMI 4.82 CFW

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS3 XMBLOCK PROGRAMI 4.82 CFW

 

Ps3 4.82 cfw versiyonunda çalışan XMBLOCK isimli yazılım Ps3 konsolunuza sizdenbaşlası kullanımı olursa kilitleyerek yazılım güncellemeleri ve diğer ayarlar ile oynanmasını engelliyor.

Çoğunlukla karşılaşılan şu şekildedir. Ps3'ü arkadaşıma, kuzenmime vs kullanması için verdir. Ps3'ü internete bağlamış ve update yapmış multiman çalışmıyor denilmesi. İşte bu gibi olucak sorunlar için XMBLOK programı sizin için idealdir.

PS3 4.82 CFW XMBLOCK PS3'E KİLİT KOYMA PROGRAMI İNDİR TIKLA

Rar şifresi: shnistanbul

PS3 Ana Menüye Kilit Koyma Programı Nasıl Çalışır?

Bu program sadece CFW yazılımı yani multimanlı Ps3'ler içindir. Yazılımı linkten indirdikten sonra FAT32 FORMATLI flash diske kopyalayınız klasör halinde kopyalamayın. Falsh diskin içerisinde olucak programın ismi XMBLOCK_v2.05[4.82].pkg'dir Bu şekilde kopyalama yapınız.

Flasj diki kırık multimanlı 4.82 cfw olan Ps3'konsolunuzun USB girişine tanınız ve OYUN sekmesinin altında sıralanan İNSTALL PACKAGE bölümüne gelin ve X tuşuna basın XMBLOCK_v2.05[4.82].pkg görünecektir. X' tuşuna basıp yüklemeyi yapın. Yükleme bittikten sonra aşağıdaki gibi görünecektir.

 

 

X tuşuna basıp Xmblock programını çalıştırın. Size sorular soracaktır bunları onaylayıp devam edin.

Aşağıdaki gibi menü gelecektir.

 

Setting lock'u seçin ve Activate lite'ı seçin. Activate full daha fazla kapsamlı kilit seçeneği sunmaktadır. Aktivate lite daha az kilit sunar. Lite seçeneği bence yeterlidir. İnternet bağlantısı kilidi, ps3 internet güncellemesi veya depolama ortamı güncellemesi seçenekleri ile beraber birçok kilit simgesi çıkmaktadır resimde de görebilirsiniz.

 

Activate lite'ı seçtikten sonra onaylamanız gereken bir kaç soru çıkacaktır onaylayın. Ps3 reboot yani kapatılıp açılsınmı seçeneği gelicektir. En üst sekmeyi seçin Ps3 kapanım açılacaktır.

Ps3 açıldıktan sonra resimlerde de gördüğünüz gibi kilitli uygulamalar ve ayarlar görülecektir.

 

Artık yanlışlıkla güncelleme veya sizden başka birisinin güncelleme yapması olanağı kalmış olucaktır.

Ayarları tekrar eski haline getirmek isterseniz. Xmblok programını çalıştırın. Setting lock'a girip deactive lock seçeneğini seçebilirsiniz.

 

Bu yazılımı geliştiren Ermak86 arkadaşımıza teşekkürlerimi borç bilirim. 

 

Taklitlerimizden sakının.

 

 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

9 Yorum

Araç çubuğuna atla