Genel PS3 Kırma İşlemi Rehberler Ve Programlar

PS3 TÜM MODELLERİ KIRMA 2019 REHBER

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

Buradaki anlatımdan bilgi alıp kendi sitelerine ekleyen arkadaşlar.

Rehberden alıntı yapılması yasaktır.

Henüz bu işlem için CFW ve Multiman çıkmamıştır fakat çıktığında. PS3 Kırık versiyon Multimanlı konsol sahibiyseniz, yanlışlıkla PS3 4.84 OFW orjinal yazılımı yüklediyseniz, aşağıdaki işlem ile kendiniz tekrar Ps3 konsolunuzu kırma işlemi yapıp eski haline çevirebilirsiniz.

Ps3 süper slim 300x modellerine kırma işlemi olmuyordu bilindiği kadarı ile. Sadece fabrika çıkışı 3.56 versiyonuna kadar olan konsollar kırma işlemi yapılabiliyordu.Ps3 krıma işlemi olmayan konsollara ise klonlama dediğimi işlem yapılıyordu.

DİKKAT

BU İŞLEM SADECE YAZILIMSALDIR, İÇİ AÇILIP HERHANGİ BİR MÜDAHALE GEREKTİRMEZ. Ps3 süper slim veya 3000 modelleri için kırma işlemini yaptıktan sonra oyun yüklemek için ayrı bir işlem yapılmaktadır. Fakat kalın kasa veya slim modeller daha önceden kırık versiyon ve multiman kullananlar yanlışlıkla veya bilerek orjinal yazılım yükleyenler bu işlem ile tekrar 4.84 Cfw ve multimanı kurup oyunlarını oynamaya devam edebilirler.

İşlemler test aşamasındadır ve geliştirilebilir. Sizde geliştirmelerinizi buraya aktarabilirsiniz. Konun altına deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

PS3 hangi model olursa olsun ister süper slim 400x modeli ister ,Ps3 slim model 300x serileri.

Bu işlemi yaparken sorumluluk size aittir. Ps3 kırma işlemi basit bir işlemdir detaylı olarak sizlere anlatmaya çalıştım.

Bu işlemleri yaparken Ps3’teki oyunlarınız silinmez. Herhangi bir dosyanız silinmez.

Ps3 cfw konsollarındaki multiman’ı kurmaya çalıştığınızda hata ile karşılaşırsınız.

PS3 KIRMA 2019 TÜM MODELLER YENİ !!!

İlk önce alttaki linkten özel hazırladığım dosyayı indirin. İşlem 2 aşamadan oluşacaktır.

PS3 KIRMA 2019 PROGRAMLARI İNDİR

Rar şifresi : shnistanbul

Linkten dosyayı indirdikten sonra , içerisindeki PS3 klasörünü
FAT 32 formatlı bir flash belleğe kopyalayın.

Kopyaladıktan sonra Ps3 usb girişine takın.

Ps3 hangi versiyonda olduğu önemli değildir. Yani 4.84 OFW de olsa, yada daha düşük bir versiyonda ise 4.55 gibi, bu yazılımı yükleyebilirsiniz.

Ps3 ana menüsünde, Sitem Güncelleme bölümüne gelin.

Depolama ortamından güncelle seçeneğini seçin ve güncellemeyi onayladıktan sonra bitmesini bekleyiniz.

Yükleme işlemi bittikten sonra, Ps3 süper slim model veya 300x modeliniz artık Ps4 4.84.2 HFW olucaktır. Sistem ayarlarına baktığınızda sistem yazılımı 4.84 olarak gözükecektir.

Ps3 4.84 kırma işleminin 2. aşaması.

Linkten indirdiğiniz dosyanın içerisindeki klasörlerde. Resimdeki dosyaları Fat 32 formatlı flash belleğin ana dizinine kopyalayınız.

Resimdeki gibi dosyaları fat 32 formatlı flash belleğin içerisine attıktan sonra. Ps3 konsolunuzu KABLOSUZ ( WİFİ ) ile internete bağlayınız ve USB flash diskini Ps3’ün 2. USB girişine takınız.

Özellikle belirtiyorum arkadaşlar 2. USB girişine takınız aksi taktirde hata alabilirsiniz.

Ps3 Ana menüsündeki İnternet tarayıcısına giriyoruz araçlar bölümüne tıklayıp ANA SAYFA sekmesine giriyoruz.

Ana sayfa sekmesine girdikten sonra resimdeki gibi işaretleyip buradan çıkıyoruz.

Ps3 konsolumuz açık kalsın bilgisayar başına geçelim. Bu arada USB flash belleğimizi işlem sonuna kadar Ps3’ten çıkarmıyoruz.

Bu işlemlerden sonra, bilgisayara indirdiğiniz klasörlerin içerisindeki MİNİ WEB programına giriyoruz.

Miniweb programını çalıştırıken bilgisayarda antivirüs programını devre dışı bırakmayı unutmayınız.

Host numaralarını not edip Ps3’teki internet tarayıcısına girip adres bölümüne yazıyoruz. 192.168.0.10:8000 bu şekilde tamamını yazıyoruz.

Yazdıktan sonra START tuşuna basın. Resimdeki gibi ekran gelecektir.

Gelen ekranda ilk önce han_installer.html 

Tıkladıktan sonra gelen ekranda ilk önce Intialize HAN installer kısmına tıklayın gelen ekranda OK’i seçip devam edin ve işlemin onaylanmasını bekleyiniz.

Onay alamazsanız tekrar deneyiniz. Bir çok denemeye hata alıyorsanız. sayfayı yer imilerine kaydedin. İnternet tarayıcıyı kapanın tekrar açın, yer imlerine girin ve kaydettiğiniz sayfaya tıklayıp bekleyin onay alacaksınız.

HAN Installer initialized successfully yazısını gördükten sonra Launch HAN installation’a tıklıyoruz.

İşlem bittikten sonra Ps3 kapanıp açılacaktır ve ana ekranda oyun blümünde Package Manager belirecektir.

Tekrar internet tarayıcı bölümüne girip adresi yazıp sayfayı açıyoruz. Bu defa
han_enabler.html kısmına tıklıyoruz.

İlk önce resimdeki gibi 1. sekmeye tıklayın onay aldıktan sonra, 2. sekmeye tıklayınız.

1. işlem onay ekranı
2. işlem onay ekranı

Bu işlemleride tamamladıktan sonra işlem başarılı bir şekilde tamamlanmış olucaktır.

Ps3 kırma işlemi yapıldıktan sonra, pkg dosyasını yüklemeye çalıştığınızda hata alıcaksınız. Ps3 pkg dosyasını yüklemek için PS3 HAN Debug PKG Enable aktif etmeniz gerekiyor.

PS3 HAN Debug PKG Enabler aktifleştirme işlemi.

Ps3 ana menüsünden internet tarayıcısına giriyoruz. Tabiki yine bilgisayarımızda MİNİWEB uygulaması herzaman olduğu gi,bi açık olarak bekliyor. Ps3 konsolumuz wifi olarak internetede bağlantısı yapıldıktan sonra,

İnternet tarayıcısından, mini web te yazan numaraları noktalamaları ile beraber adres bölümüne yazıyoruz.

açılan sayfada,

dbpkg enabler.html’ye tıklıyoruz.

İlk önce initalize HAN Debug PKG Enabler’a tıklayın onay aldıktan sonra, hemen altındaki Enable Debug PKG sekmesine tıklayın. Sonrasında Ps3 ana menüsüne gelin ve uyumlu olucak olan Multimanı yükleyebileceksiniz.

shnistanbul

Kaynak:
https://www.psx -place.com/D

PS4 TÜM TAMİR İŞLEMLERİ

PS3 TÜM TAMİR İŞLEMLERİ

XBOX ONE TÜM TAMİR İŞLEMLERİ

NİNTENDO SWİTCH TÜM TAMİR İŞLEMLERİ

XBOX 360 TÜM TAMİR İŞLEMLERİ

TÜM OYUN KONSOLLARININ TAMİR İŞLEMLERİNİ GARANTİLİ VE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE YAPMAKTAYIZ. KONSOLLARIN OYUN KUMANDALARI DAHİL.

İSTANBUL DIŞINDAN ÜCRETSİZ KARGO İLE GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

**Ps4 Konsolunuzun kırma işlemine uygun olup olmadığını öğrenmek için TIKLAYIN.**

**PS4 OYUNLARI YÜKLETMEK VEYA HARD DİSK DOLUMU İÇİN TIKLAYIN.**

**PS4 SLİM KIRIK 4.55 SIFIR KONSOL İÇİN TIKLAYIN.**

**PS4 TAMİR İÇİN TIKLAYIN.**

**PS4 KOL TAMİRİ İÇİN TIKLAYIN.**

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

76 Yorum

 • abi bu en son işlemde habire google sayfasına giriyor ip adresini 100 kere yazdım doğru ama gene düzelmedi son işlemi yapamadım pc de program acık vaziyette antivırus kalkık ama gene olmadı yardım

  • Mutlaka eksik bir şey yapılmıştır. Öncelikle bilgisayardaki GÜVENLİK DUVARI’nı devre dışı bıraktın. Ps3’ü kablosuz olarak bağlayın. İlk önce miniweb uygulamasını bilgisayarda çalıştırın ardından host yazan yerdeki numaraların hepsini yazın ve sart tuşuna basın bunları da yaptığınızda olmadı ise 0212 660 75 15 ‘i arayın yardımcı olmaya çalışıcam.

 • Çok teşekkürler,bu şekilde detaylı rehber yapan yok eline sağlık.Süperslim 4204a var onun içinde geçerli değil mi?Oyun yüklemek için gerekli olan rehberide bekliyorum,kolay gelsin.

  • Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Evet tüm ps3 modellerine uygundur. Oyun yükleme için de rehber hazırlanıyor.

 • Merhaba konu ile alakası yok ama sormak istedim
  kırık ps4 pro 4k oyun açmıyor diye duydum doğru mu abi ?

 • Öncelik ile sitenizi her zaman takip ediyorum.Hergün mutlaka girip bakıyorum.Kafe sahibiyim avcılarda.Oyun yüklemesini analtırsanız sevinirim.Kol tamiri yapıyromusunuz

  • Teşekküler. Tel ile arayınız tamir için playstation cafe’lere özel fiyatımız var. Yardımcı olucaz.

 • Farklı sitelerde bu paylaşım yapılmış. Ama yeterince bilgi yok. Sayfaların tamamını okudum. Rastgele yazılmış olduğu o kadar belliki. Sizin bilginiz ve açıklamalarınız için bu siteyi her zaman takipte olucam. Teşekkürler şahinbey.

 • Şahin bey bu sistemi 4000 serisi ps3 lere uyguladığımızda oyunları pkg dosyası olarak yüklememiz gerekiyor fakat klasör halindeki ps3 oyunlarını nasıl pkg formatına çevireceğiz bunu anlatan bir rehber hazırlayabilir misiniz ?

 • Merhabalar. Benim ps3 4000 serisi ve daha önce hiç kırma işlemi yapılmadı. Burada yazdığınız her şeyi adım adım yaptım. Devamında ne yapacağım konusunda küçük bir bilgilendirme yapmanız mümkün müdür? En azından kendi imkanlarımla araştırma yapabilmem için, çünkü şu an devamında ne yapılması gerektiği konusunda hiç bir fikrim yok maalesef. Küçük bir bilgilendirme yaparsanız çok makbule geçer, iyi forumlar

  • Merhaba, işlemleri yapmış olmanıza sevindim. Bu işlemlerden sonra oyunları pkg formatında Ps3 konsolunuza yükleyip çalıştırabilirsiniz bunun için de extra konu açılacaktır.

  • Merhaba tabiki olurum. Ana sayfaya Ps3 4.84 kırma işlemi hakkında konu açtım oradan bakarak yapabilirsiniz.

 • şahin abi kolay gelsin konu ile alakası yok ama ps4 kırılacak degil mi ? bekliyoruz. iyi akşamlar.

 • arkadaşlar güncellemeyi güvenli modda kurun yoksa zaten yüklü deyip yüklemiyor sonra hata alıyosunuz Launch HAN installationda takılıyosunuz

  • Dostum 4000 ve 3000 serisi bütün ps3 lere oluyor han işlemi ama hem kırma işlemini hemde oyunları pkg formatına çevirme işlemini düzgün yapmak gerekiyor biraz uğraştırıcı bir yöntem ama hiç yoktan iyidir

 • şahin abi yardım et.ps3 güncelleme yükledikten sonra mini web aşamasında ıp adresini yazıyorum.google açılıyor antivurus programı yok widows güvenlik duvarı kapalı.

 • Mrb benim PS3 slim 3004 serisi içinde kopya oyun var 28 tane bu güncellemeyi yuklersem yüklü oyunlar zarar görür mü
  Teşekkürler

 • Merhaba abi, ben oyunları PKG ye çevirip yüklüyorum fakat bu 4 GB üstü tek dosya barındıran oyunları hiç bir şekilde yapamadım, gezmediğim forum site vs kalmadı yok yok, bunun bir çözümü var mı?

 • Şahin bey klasör halindeki oyunları pkg formatına çevirme ve 4gb tan büyük pkg dosyalarını bölme ile ilgili rehberinizi hazırladınız mı ?

 • 4.84 cfw,de ps2 iso oyunları oynarken bir türlü save yapamadım hata verdi her seferde peki ne yapmak lazım save için?

 • Pkg oyun yukleme ve 4 gb tan buyuk dosyalari split etme rehberinizi bekliyoruz selamlar saygilar

 • Şahin bey siz oyun çevirme ve bölme işlemini paylaşana kadar kendim derdime çare buldum artık bir türlü paylaşmadınız bende kendim en sonunda çözümü buldum ve şimdiye kadar 7 tane oyunu çevirdim

 • ps3 4,84 slim kasa kırma işlemini herşeyi yaptım ama multiman ve cwf yükleyemedim. slim kasalar için multiman ve cwf çıkmadı mı?

  • Ps3 süper slim modeller içinde kırma işlemi yani multiman yükleme yapılabiliyor sitemizde anlatımı da mevcuttur.

 • Merhaba Şahin Bey, bende cech 4004c date code 2c super slim PS3 var. Bu anlattığınız işlem bu cihaza da yapılabilir mi?

 • ABİCİM HEN ENABLER TIKLIYORUM ONAYLIYOR FAKAT ENABLE HEN DEDİĞİMDE MAKİNA KİKLENİYOR LÜTFEN YARDIM

 • İyi günler CECH-4204A X yazıyor ps ümün arkasında sürümüde 4.82 bu modeli belirttiginiz şekilde kırabilir miyim ? İlginiz için şimdiden teşekkürler

 • Sahin bey merhaba güncelleme dosyasını kurarken sistem yazılımının en son sürümü zaten yüklü güncellemeye gerek yok diyor ne yapmam lazım

Yorum bırak