PS3 KIRMA İŞLEMİ REHBERLER

PS3 OYUN YÜKLEME VE MULTİMAN KURULUMU

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS3 OYUN İNDİRME NASIL YAPILIR

Ps3 oyun indirme işlemleri, bilgisayarınız ile  internetten herhangi bir siteden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Her hangi bir zorluğu vede özel olarak PS3 oyunu indirmek için yapılan herhangi birşey yoktur. 
Oyunlar bilgisayarınıza indirdikten sonra rar dosyasından çıkarma işlemi yapmalısınız. İnternetten indirdiğiniz PS3 oyunları winrar dosya sıkıştırma programı ile sıkıştırılmış haldedir, PS3 oyunu indirdikten sonra winrar'lı dosyanın üzerine gelip mausun sağ tuşuna basıp winrar ile çıkar seçeneğini seçerseniz, indirdiğiniz PS3 oyunu klasör haline gelicektir, bu işlemden sonra oyununuz kopyalanmaya hazır hale gelmiş olacaktır. 

 


PS3 OYUN YÜKLEME NASIL YAPILIR?

PS3 oyunlarını bilgisayarınıza indirdiniz, winrar sıkıştırma programı ile yukarıda yazdığım gibi çıkartma işlemini yaptınız, peki PS3 oyunlarını bilgisayardan nasıl PS3 konsolunuzun içerisine yükleyeceksiniz?

Gerekenler, Flash bellek yada harici usb hard disk, bunları temin ettiğinizi var sayıyorum, bilgisayarınıza belleği usb girişinden bağladınız, çıkarılabilir disk olarak göründü, içerisinde önemli bir dosya, resim, vs bulunmasın veya yedeğinizi alın format atılacak. Çıkarılabilir belleğimizin formatını FAT32 yapmak zorundayız aksi taktirde PS3 hard diskimizi görmeyecektir, Windows FAT32 olarak çıkarılabilir belleğimizi formatlayamıyor bu nedenle FAT32 FORMATTER'adlı programı indirip bu program yardımı ile harici hard diskimizi veya flash belleğimizi FAT32 formatına çeviriyoruz, içerisine büyük harflerle GAMEZ klasörü açıyoruz ve indirdiğimiz PS3 oyununu GAMEZ klasörününn içine kopyalıyoruz, kopyalama bittikten sonra hard diskimizi bilgisayardan çıkartıp, 
PS3 konsolumuzun USB girişine bağlıyoruz, MULTİMAN programına giriyoruz, 5 saniye bekledikten sonra oyunumuz MULTİMAN programında gözükecektir, ister bu şekilde oynayın istersenizde harici hard diskinizdeki oyunu PS3'ün kendi hafızasına kopyalayın, kopyalama şu şekilde, MULTİMAN'da oyunun üzerine gelip KARE tuşuna bastığınızda bir menü gelecektir, Kopyala simgesinin üzerine gelip X'tuşuna bastığınızda oyunu PS3'ün kendi hafızasına kopyalayacaktır, bu işlem oyunun kapladığı yere göre zaman alabilir. 

multiman_ps3_oyunları_

PS3 CFW NEDİR, PS3 CFW NASIL YÜKLENİR?

PS3 oyununu internetten indirdiniz, PS3'ünüz kırılmış versiyon yani daha önceden de oyunları indirip oynayabildiğinizi farz ediyorum, oyunu PS3'e kopyaladınız ve  MULTİMAN oyun çalıştırma programı ile çalıştırdınız ama size UYARI verdi ve PS3 versiyonunuzun daha düşük olduğunu, GÜNCELLEME yapılacağını ekranda yazdı, eğer bu güncellemeyi onaylarsanız PS3 kırma işleminiz iptal olacaktır, orjinal sisteme geri dönecektir, PS3'ün hard diskine yüklenmiş olan oyunları oynayamayacağınız anlamına gelir. 

PS3 CFW kırılmış PS3'lerin sistem güncelleme yazılımlarıdır, OFW ise kırılmamış PS3'lerin sistem güncelleme yazılımlarıdır. 

Peki bu SİSTEM GÜNCELLEME yazızı çıktığında ne yapılmalıdır?

PS3 versiyonunuzu GÜNCELLEME işlemi yapmanız gerekiyor, bu işlemi sadece CFW yazılımını yükleyerek yapmalısınız aksi taktirde PS3'ünüz orjinal haline dönecektir. İnternet üzerinden şu anki en son güncelleme 4.76 olduğundan, 4.76 CFW olarak arattırıp sistem güncellemeyi bilgisayarınıza indirin, USB flash belleğe ilk önce büyük harflerle PS3 klasörü açın sonra içerisine UPDATE adında bir klasör daha açın ve içerisine internetten bilgisayarınıza indirdiğiniz 4.76 CFW yazılımının adını PS3UPDAT. PUP olarak değiştirdikten sonra PS3 usb girişine takıp PS3'ün ana menüsünden SİSTEM GÜNCELLEME kısmına gelip güncellemeyi yapın. 
 


Bu güncelleme bittikten sonra PS3'yazılımınız kırılmış olarak devam edecektir, en son çıkan oyunları dahil sorun vermeden, güncelleme hasası almadan oynayabileceksiniz, bu güncelleme işlemini yaptıktan sonra, oyun çalıştırma programı MULTİMAN programını da güncellemeniz gerekiyor aksi taktirde, MULTİMAN programı hata kodu verecektir. Diğer konudan MULTİMAN GÜNCELLEME işlemini anlatacağım. 


multiman_ps3_2

PS3 MULTİMAN NEDİR?

PS3 multiman programı, kırılmış Ps3'lerde hard diskinizdeki veya harici hard diskinizdeki oyunları çalıştırma, oyunları kopyalama, oyunları silme işlemlerini yapmaya yarayan olmazssa olmaz programdır. 

Ps3 CFW olarak güncelleme işlemini yaptığınızda MULTİMAN programını da güncellemeniz yani silip yeni versiyonunu kurmanı gerekir, bu işlem şu şekildedir örneğin Ps3 versiyonunuz 4. 55 CFW sizde tabiki 4. 55 MULTİMAN programını kullanıyorsunuz, yeni oyunları çalıştırmak için 4. 76 CFW güncellemesi yaptınız tabiki MULTİMAN'ı da 4. 76 olarak güncellemek zorundasınız. 

PS4_OYUN

 

PS3 MULTİMAN SİLME, GÜNCELLEME, YÜKLEME NASIL YAPILIR?

PS3 4. 76 CFW güncelleme işlemini yaptınız MULTİMAN versiyonunuz eski ve MULTİMAN programını çalıştırdığınızda hata kodu alıyorsunuz, bu sorunu MULTİMAN'ı silip yeni versiyonunu kurarak düzeltebilirsiniz. 

PS3'te multiman programının üzerine gelin programa giriş yapmayın, üçgen tuşuna basın ve çıkan seçeneklerde silmeyi seçin, silindikten sonra internetten versiyonunuza göre ki tavsiyem en son versiyondur 4. 76 MULTİMAN'ı indirin winrar programından çıkartın, FAT32 formatlı harici hardiskinin içerisine kopyalayın, kopyalayacağınız dosyanın sonu PKG olarak bitmeli herhangi bir klasör içerisinde olmasın, kopyaladıktan sonra PS3 usb girişine takıp menüde oyun bölümüne gelip, İNSTALL PACKAGE'in üzerine gelin ve multiman programını yükleyin, programı çalıştırdığınızda bir seferliğine size üç defa onayınızı isteyecektir, üçünede EVET'i işaretleyin, işlem tamamlanmıştır. 

PS3_KIRMA_PS4_OYUN_

 

PS3 KIRIK OLAMAYAN MAKİNELERE OYUN YÜKLENİR Mİ?

Ps3 kırık olmayan, DOWNGRADE yapılmamış PS3'lere internetten indirdiğiniz oyunları yükleyemezssiniz, sadece PSN STORE'dan ücretli olarak orjinal oyunları indirebilirsiniz, bu oyunların fiyatları ise 50 tl ile 200 tl arasında değişmektedir. 

Bu işlemlemleri yaptırtmak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz. 
 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

154 Yorum

 • Merhaba..cihazım CECH-3002B sürüm 4.78 acaba kırılabiliyor mu? Kırılabiliyorsa macbook'da da aynı işlemi yapsam olur mu ? linkten dosyayı indirip flasha yüklesem? teşekkürler

 • Merhabalar;

  Sistemim 4.55 ve haliyle güncel oyunlar için fix denemekten sıkıldım (çoğu da ya yok  yada başarısız oluyor).4.78 kurmayı düşünüyorum ama biraz araştırdığımda farklı isimlerde mevcut (Ferrox,Rebug,cobra) bu olay nedir ve hatasız basit uygulaması hangisidir.
  Teşekkürler

 • merhaba fat32 ile formatlanılan harici bellek yada usb ler 4 gb dan büyük dosya almıyor şimdi ben 4 gb üstü oyun atamayacak mıyım bunu konuda belirtmemişsiniz

   

  • İZMİR OYUN DOLUMUYMUŞ ADAM BAŞKA SİTEYE REKLAM YAPMAK İÇİN YAZMIŞ KONUYLA ALAKASI YOK BU TARZ KİMSELERE OYUN MU DOLDURTULUR. YILLARDIR ŞAHİN ABİYE GİDİYORUM BAŞKA GÜVENİLİR YER BİLMEM , İSTANBUL DIŞINDAN SÜREKLİ KARGO GELİYOR. İZMİR PS3 OYUN DOLUMU DİYE ARKADAŞIN BİRİ SİTE AÇMIŞ MİLLET TYE GÜVENECEKTE YAPTIRACAK. BUNUN GİBİ DOILANDIRICILARA KESİNLİKLE PS3ÜNÜZÜ TESLİM ETMYİN BİLİNMEDİK ETMEDİT KİŞİLER.

   ZATEN ADAMIN AYPTIĞI REKLAMA Bİ BAKSANIZA, ÇOK ZEKİ YORUM BÖLÜMÜNE REKLAM YAZMIŞ. BUNUN GİBİ İNSANLARA HİÇ BİR İŞLEM YAPTIRMAYIN ARKADAŞLAR. İZMİR OYUN DOLUMU DİYE GEÇİYOR AMAN SAKIN.

   PS3E OYUN YÜKLETİCEKSENİZ YA ŞAHİN ABİ NİN TELEFONLARI YAZIYOR ORDAN ULAŞIN YADA İNTERNETTEN PS3OYUN SİTESİNE GİRİN KENDİNİZ İNDİRİN. İZMİR PS3 OYUN DOLUMU GİBİ YERLERE GÜVENMEYİN.

  • ferrox yazılımda bazı oyunlarda sıkıntı cıkıyor.ornegin kalof daty 1 cd sız acılmıyor.onun icin habib cfw yükleyin

 • Aynen herşeyi dediğiniz gibi yaptım. Sıkıntısız, problemsiz bir şekilde işimi hallettim. Anlatım gayet güzel, açık,net ve sade… Daha da yapamayan varsa yapmasın zaten hiç.

 • Kolay gelsin bi multüman indirme linkleri atabilirmsin güncel olanlardan…Atarsan sevinirim…

   

 • Kolay gelsin abi CFW güncelleme yaparsam içindekiler (hesaplar,rogramlar) gidermi ve ayrıca otomatik olarakmı kırık oluyor.Cevap verirsen sevinirim…

 • Merhaba benim bir sorum olacaktı.Ben AC brotherhood'u indirdim.Oyunu kurmam için Open manager veya Gaia manger lazım olduğunu söylediler.Bende multiman kurulu.Acaba multiman kullanarak açamaz mıyım?Ya da diğer managerlardan birini kursam multimane bir şey olur mu?(ben yeniyim de pek anlamıyorum bunlardan)

 • merhaba benim yüklediğim oyun multiman'in içinde değil? multimanın olduğu klasörün içinde nasıl oluyor

 • Merhaba benim ps3üm kırılmıştı. Bir cd içine 30 oyun doldurup oynuyorduk. Orjinal oyun cd'si takınca güncelleme istedi. Yaptık ve şu an doldurduğumuz cd'deki oyunları açmıyor. Ne yapmamız lazım? Yeni bir cd doldurtsam oyunla onuda mı açmaz ? Eski güncellemeyi yükletsem yada o cd'dekileri oynamaya devam edebilir miyim ? 

 • Abicim Yeminle 3 Gündür MULTİMAN kurmaya çalışıyorum flaşha atıyorum pkg dosyası şeklinde ,ps3e takıyorum o insttal klasör şeklinde görünmüuor yani boş olrak görünüyor o MULTİMAN dosyayısını görmüyor nolur bi yanıt yaz acil abi .

 • multiman içinde mesela wwe2k17 yükledik oyun boyutu 15gb ps3ümüz de 12gb multimanın içinde olduğu için yer kaplamıyormu ?

   • yani usb takarak oynasak ps3 e kaydetmesek yani demissiniz ya kare tusuna basarsaniz ps3 e kaydolur diye. diyorum ki usb takarak oynarsak multiman uzerinden lare tusuna basmadan ps3 e kaydetmeden oynarsak;1.yer kaplarmi ps3 un hafizasinda ? 2.save yapilabilir mi? 

 • ıyı GUNLER ps3 u playstore ıcın gunleme gerekıyordu guncelledım kırık makıne orjınale dondu bunun bı hal caresı yokmu acaba sızden rıcam 

  • Multimanı sil ve 4.80 versiyonunu yükle, birde ps3 konsolunun içerisinde orjinal bir oyun olsun, birde multimanda oyunun üzerine gelip kare tuşuna bas orda solda altta, bd yansısı ve dahili işaretli olsun diğer seçenekler boş kalsın.

 • Kardesim ben yanlislikla guncelledin ve eski surum yukluydu mmcm acilmiyo simdi 80010017 hatasını veriyo hangisini uygulayim mmcm yi silersem icindeki oyunlarda silinirmi

  • Multimanı silip tekrar yuklemek, Ps3’teki oyunları silmez. Ps3 konsolunu orjinal güncelleme yaptıyusanız yeniden downgrade işlemi yapılması gerekir bunun içinde bizimle irtibata geçmelisiniz.

 • Merhaba ps3 sorunsuz oynarken işim bitince kapadım bidaha oynamak için açtığımda multimana girip oyuna giriş yaptıgımda siyah yıldızlı boş bir ekran cıkıyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz ?

 • kolay gelsin bnm ps3 kırık ve 4.75 yüklü yeni yüklediğim iki oyunu açmıyor orjinal cd takınca açılır dediler orjinal cd buldum taktım cd yi görmedi ve oyunlarda açılmadı. bu oyunları açmak için bi program varmı ne yapmam gerek. yani yüksek boyutlu oyunları açmıyor?

 • Selam admin benim ben tuzladayim kardesim guvenilir adam gibi bir yer yok buralarda benim 320 gb ps3 üm var ayriyettende 500 gb harici disk suan hepsi dolu ortalama 35 40 arasi oyun var bunlari sildirip yeni oyunlar yükletmek istiyorum birde herhalde makine güncellencek felan sana verdimde anlarsin zaten bana toplam ne maliyet cikar hepsi icin cevaplarsan memnun olurum.. Iyi calismalar

 • merhaba öcelikle kırmak için ps3 açıp içinde parça sökülücekmi?????

  bide kırdıktan sonra orjinal oyunlar olmuyormu

 • Üstad ps3 fat kasa kırık cihazım var. Cihazın cfw si  4.55. Bunu 4.80 güncellersem hdd içindeki eski oyunları oynayabilir miyim? Bir de örneğin cfw 3.55 de çalışan bir oyun var benim yeni 4.80 de çalışır mı bu oyunlar da?

  Teşekkür Ederim

  Selam ve Saygılar

  • 4.55 CFW’den 4.80 CFW’ye geçişi yapabilirsin oyunlar çalışır fakat oyunlarında 3.55 fix yapmışssan bunlar çalışmayabilir bunlar içinde orjinal eboot dosyalarını indirmen gerekebilir.

 • Merhabalar cihazımı 2.el aldım.Multimanlı ancak kol kablolu ben yeni kablosuz kol alıcam ancak bunun için wifi yi açmam lazım bir sıkıntı çıkar mı?

 • Selamun aleykum abi bende kirik ps3 var son surum ferroxtu sanirim . Fakat call of duty 1 gran tourismo pes 17 tekken 6 ve bi kac oyunu daha acmiyo ne yapabilirim

 • Şahin abi merhaba. Öncelikle keşke herkes senin kadar dürüst ve yardımsever olsa. Geçen sene PS3 kırma işlemi yapmıştın ve her konuda yardımcı olmuştun. Emeklerine sağlık. 

  Benim şöyle bir sorum olacak. şu an kardeşimde olduğu için multiman sürümünü bilmiyorum, geçen sene bu zamanlar yapmıştık. içersinde 4-5 oyun var. Ben harici bir harddisc alıp güncel ya da eski popüler oyunları bunun üzerinden oynamak istiyorum. yani kopyalama falan uğraşmadan taktığım zaman görecek şekilde. zaten PS3 kendi hafızası dolu şu an. Bu mümkün müdür? Oyunları save etmek gibi vs bir problem çıkıyor mu.  bir kere denemiştim gran turismo oyununu, ancak oyunu direk konsola kaydetti çözemedim. Cevabımı sitede bulmaya çalıştım ama biraz uzak kalmışım konulara kafam çok karıştı. Kısacası hardics'e oyun at -tak-aç-oyna? Önerin nedir abi . Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba, bazı oyunlar harici hdd’den çalışmayabilir bunlardan biriside Grand turismo’dur. Harici hdd’den %80 oyunların çalışacaktır birkaç oyun PS3’ün dahili hardiskinden çalışması gerekli. Oyunları save konusunda sorun yaşamazssınız ps3 kendi hdd’sine save yapacaktır. Harici hdd alarak oyunları oynun üzerinden rahatlıkla oynayabilirsin. Takıldığın birşey olursa tel ile ara yardımcı olmaya çalışırım.

 • CFW benim ps3 kaç var hiç bilmiyorum nereden bakılıyor? tahminimce 4.80 ferrox yüklü ancak 4.80 oyun atıyorum bazıları gözüküyor bazıları çıkmıyor 8001006 hatası veriyor watchdogs  ve fifa 17 bu hatayı alıyorum. nba yükledim sıkıntı yapmadı açtı :))

 • Abi kolay gelsin. Guncel ve tavsiye ettigin cfw 4.80 linki paylasabilirmisin. Multiman da olursa cok duami alirsin. Simdiden tesekkurler

 • Merhaba benim harddiskte oyunlarım var fat 32 li yani buna rağmen god of war collection indirdim bilgisayardan atamıyorum hedef dosya büyük diyor klasör toplamda 17gb her biri 8gb lık oyun içinde lair oyunum var o 23 gb onda bir sorun yok niye se bu dosyayı harddiske atamıyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba 

 • Merhaba ben pek anlamiyorm bu islerden ama benim cihaz in modelinde cech-2506a yaziyor ve cihaz i net e bagladim otomatik guncellemede kapali ama bir kac yazi cikti surum ile ilgi ve 4,66 yaziyor suanki surumde mmcm surum ude 4,66 ben suan bu cihaz a yine oyun yukletebiliyormuyum ps3 un otomatik guncellemesini acmam dogru olurmu net e giremiyorum oyun felan indirmem yada ps plus a girip islem yapmam ve daha bir cok sey icin surum guncellemem gerektigi yaziyor biraz bilgi verirmisini z cok tesekkurler simdiden

 • Merhaba.bir sorunum vardı indirdiğim oyunla ilgili.Lair ve Killzone 2 indirdim.4 gb dan büyük dosyalarıda fat 32 harddiske atmak için split programıylada böldüm.buraya kadar iyi.sonra oyunu harici hdd de başlattığım zaman ekran siyah olarak kalıyor.makinemde oyunları açmak için içinde orjinal oyun var.inanın aylardır bir sonuç elde edemedim.bana yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürederim.

 • merhaba kardes ban oyunlari nerden indire bilirim?banna yardim edermisiniz lutfen hib i yerden oyun indirme tapa bilmiyorum tapdiklarimda hepsi rardan ps3_games papkasinda olmuur icinde coklu rarlar oluyor bana yardim edin lutfen 

 • Ben ps3 ü mü daha önceden kırdırdım ondan sonra en yeni sürümüne yükselttim tekrar ps 3 ü kırabilirmiyim

 • Merhaba,PlayStation Multi manli GTA 5 modları elinizde varmı? Yükleme yapıyormuş uz?(spidermanmodu,recepivedikmodu vb.gibi)

 • ps3 süper slimmim var dedğinizi yapıyorum usb fat32  içine atıyorm hiç bir şekilde görmüyoru hatta uptade dosyaları oluşturumta yaptım ama olmuyor acill yardım

 • Abi Bana Yardımcı Olurmusun Benim Playstation 4.81 ama jailbreak dosyaları bulamıyorum bulduğum dosyalarda da ya %70 de veri bozuk hatası veriyor yada hata diyerek yüklemeyi başlatmıyor lütfen bana yardım eder misin? 

  • Merhaba, internet üzerinde bitmek bilmeyen yalan yanlış dosyalar sahte bilgilere güvenip işlem yapmayınız. Ps3’ünüz kullanılamaz hale gelebilir ki bunun bir çok örneği mevcuttur. Böyle bir işlem bilgi olsa zaten ben sitede  paylaşırdım. Ofw yani kırılmamış bir ps3, yazılım ile cfw yüklenmesi söz konusu değildir. Sadece 3.55 versiyonuna kırma işlemi olmadan yazılım ile cfw yüklenir. Diğer kırılabilir model ps3’lere kırma işlemi olmadan KESİNLİKLE CFW yüklenemez.

 • Oyunlar onlineye girilebiliyormu mesela gta5 online kirilmis veya multiman ile girince onlayn a girebiliyormu

   • elimde  3004b date codesi 1c olan ps3 var 120 gb hafızası 8 tane oyun var içiinde o dediğiniz multiman filan yok tekrardan nasıl oyun yüklerim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim

 • Abi ben birkaç oyun yükledim oldu ama bi oyunu yükleyemedim 4 GB tan daha büyük olduğu için. Oyunun dosyalarını ayırabileceğim bir program var mı?

 • iyi akşamlar ps3 500 gb slim 3a modeli var verisyon 4.81 e güncelledim.multiman kuracagım.fakat ınstal menü yok.flashı fat 32 formnatı yaptım.fakat kurulum menüsü yok nereden kurabilirim

  • Merhaba, Ps3 modeliniz multiman yüklemeye uygun değil oyun transferi yapılabilir sadece kendiniz yapmak isterseniz sitede anlatımları var fakat oyunları indirmesi ve yapılması uğraştırır. Uğraşmak istemezsseniz iletişime geçebilirsiniz.

 • Ps3 makinem 4.81 multiman yüklü.Bütün oyunları sıkıntısız açıyor. Fakat crash bandicoot adlı ps1 oyununu bir türlü çalıştıramadım. Oyun pkg uzantılı ve sertifikaları var ikisinin de kurulumunu yapıyorum. Sertifikayı kurmadan oyun beni playstation store yönlendiriyor. Kurduktan sonra da 80029537 hatası veriyor. Aynı oyunlar arkadaşımın ps3 ünde açılıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 • MERHABA KARDES. BENIM PS3 CIHAZIM KIRIK MULTIMAN 4.80 FERROX KULLANIYORUM. TEK SIKINTIM PLAY STOREYE GIRINCE BUNU GUNCELLEYIN UYARISI GELIYOR ODA 94 MB BISI.GUNCELLEME YAPSAM CIHAZ KIRIKLIKTAN CIKARMI .TESEKKURLER

 • kolay gelsin kıymetli kardeşim. ben oyun indireceğim de kafama takılan bir şey oldu. 3 part halinde oluyor indireceğim oyun. normalmidir 3 part olması. ayrıca sana burdan tekrar teşekkür etmek istiyorum. geçen sene ps3 cihazımı sana gönderdim ve oyun yüklettim. cihaz tıkır tıkır çalışıyor. yalnız spider man oyununu açmadı o da sıkıntı değil.

  • Merhaba, evet sırası ile indirin , indirdikten soınra winrar programı ile 1. partı klasöre çıkar dedikten sonra sırası ile tüm partlar açılacaktır. Spider man ise oyunun üzerine gelip kare tuşuna basın multimanın içerisindeyken, solda aşağıda BD YANSISI VE DAHİLİ seçenekleri var onları işaretleyin. Çalışacaktır. Saygılar.

 • Merhabalar hocam                                                                                                                              (Red Dead Redemption Game of the Year Edition) adlı 9,30 gb boyutundaki oyunu indirdim (ps3splitter) programı ile parçalara bölüp (Fat32) formatına dönüştürdüğüm usb ye attım vede cihazıma takararak yüklemek istedim..Lakin oyun % 52 ye kadar yüklendi vede ilerlemedi dondu kaldı,yaklaşık 1 saat  beklememe rağmen bir türlü oyunu tam yüklemedi ve bende yüklemeyi iptal ettim..Acaba sorun neden kaynaklanabilir ?

  Siz veya bu konuda bilgisi olan başka arkadaşlar varsa,bana bilgi verirseniz çok çok makbule geçer.

  Bu arada cihazım 4.80 multimanlı ps3

 • Öncelikle Kolay gelsin. Makinayı kırdırıp kırdırmama kararı verdiğimde buranın çok emeği oldu teşekkür ederim. Bir sorum olacak. 4.81 multiman internete bağlı oyunlar güncelleme istiyor yapılsa herhangi bir sıkıntı olur mu? Yanıtlarsanız çok sevilirim. 

 • Merhaba Ps3 konsolumda 4.50 cfw var, multiman sürümü de aynı.Last of us oyununu 4.41 cfw sini açmıyor. Ekranın sağ alt köşesinde Last of us yazısında takılı kalıyor. Oyunu atarken içindeki 10 gblık bir dosyayı tek parça atmadığı için splitter ile parçalayarak attım sadece. Cfw güncellemesi mi yapmam gerekir sizce Ne yapabilirim?

 • merhaba arkadaslar bir sorum olacam bende ps3 fat konsolosu var ama dün fisi cektim cikardim geri yüklüyor diyor sistemi kapatmayin 15 de bazen 48 de donyor bazende 100 De yüz calisiyor kapaniyor kendi ama ekran siyah sizce neden olabilirim ne yapmam lazim? ps3 fat 4.81 cfw

 • Merhaba ‘ İstanbul dışından size kargolarsak istedipimiz oyunları yükleyip geri gönderiyor musunuz ? 40 oyunun maliyeti ne kadar olur?

 • İnternetten indirdiğim oyunları PS3’e yüklemek istedim ancak başarılı olamadım.

  Makinamda Multiman 4.80 yada 4.81 yüklü. İçerisinde ve harddiskimde satın aldığım oyunları sorunsuzca oynayabiliyorum.

  Lakin;

  İnternetten torrentlerle indirdiğim ve harici harddiske yüklediğim oyunları multiman görmüyor 🙁

  İlk örnek: iso dosyası. sadece tek dosya var. diğerleri gibi klasör değil. Sağ tıklayıp open dersem , ps3 game – ps3 update gibi dosyaları görebiliyorum ama bunları copy-past yapamıyorum..Bu şekliyle tek dosya halinde ki büyük gb iso’yu hariciye atamadığım için, program yardımı ile 4 bölüp gönderdim. PS3’e taktım ancak multiman oyunu görmedi.

  ikinci örnek: klasör olarak indi. içinde ps3 game-ps3update-ps3 disc.sfv gibi dosyalar var. hardiske sorunsuz kopyaladım. ps3 bağlantısını yaptım ama sonuç aynı. multiman yine görmedi.

  Bunların dısında ,

  internette ki yorumları arastırırken , easeus paritition , daemon tools ,DTLiteInstaller, Awesome File Manager for 3.55, epm , psnstuff, ps3 splitter vb birçok programlar indirdim,,tüm denemelerimin toplamında elde var sıfır.. Tam bir acemilik durumu…

  Oyunları en rahat indirebileceğim torrent adres ve sorunsuzca- basitçe PS3’te çalıştırabileceğim model nedir, bir türlü bulamadım.

  Yardım ve Yönlendirmelerinizi rica ederim.

 • efendim mekleriniz için teşekkür ederim…hiç kırılmamış cihaza multimanı nasıl yükleyeceğiz onuda anlatırsanız sevinirim…

 • Benim ps nin sürümü 4.42 ama multimanı içerisinden wifi la güncellemiştim.şimdi 4.82 cfw yi yüklersem multiman programını silmelimiyim

 • Merhaba bir sorum olacaktı benim multiman güncel 4.82 bunu güncellemem gerekmez dimi
  Bide oyunlarımız silinir mi?

 • Merhaba bir sorum olacaktı benim multiman güncel 4.82 bunu güncellemem gerekmez dimi
  Bide online oynarsam ban yeme riskim var mıdır

 • Selamünaleyküm Admin bende 4.82 sürüm var 250 gb depom bulunmakta içinde 5 oyun var gb az ama depoda 70 gb boş alan var diyor multimanı silmeden depoyu biçimlendirme şansım var mı biyerlerde depoyu dolduran bişeyler var sanırım yardımın için teşekkürler

 • merhaba
  oyunu multiman üzerinden dahili hdd kopyalıyorum ama
  normal ps3 ana ekranında oyun kısmında oyunların ikonu yok
  başlatmak için multiman oyun kısmına gidip başlatıyorum oyunları.
  pkg. uzantılı oyunları kurunca sıkıntı olmuyor ikonlar ps3 ana ekranında gözüküyor.

 • Aynı işlemde ps1-2 oyunlarını yüklediğimiz zaman oynayabilirmiyiz değilse nasıl oynayabiliriz anlatabilirmisiniz

 • PS3 Slim kasa var bende multiman hat verdi sisten geri yükledim düzelir diye multüman silindi şimdi isntal page gelmiyo ne yapabilirim

 • Merhaba. Kırılmış PS3 üm var. USA versiyon oyunlarıda indirip oynayabilir miyim? Yoksa sadece EUR versiyon mu indirmeliyim? Farkı nedir?

 • 4.82 multimanliya yukledigim bazi oyunlari actigimda sadece siyah ekran cikiyor acilmiyor ama usbden aciliyor bunu nasil duzeltebilirim

 • multimanı açınca oyunları göstermiyor bir sefer orjinal cdmi takmam lazım ..

 • Merhabalar hocam
  Multiman programını yükledim.
  Program açılıyor sıkıntı yok.
  Fakat şöyle bir problemim var programı açtıktan sonra Ps3 root kısmına giriş yapıp içindeki klasörleri bir türlü görmüyor bu klasörleri görebilmek için Multiman program ayarlarında yetki vereceğimiz bir yer mi var acaba cevaplarsanız sevinirim.

 • kafayi siyiricam, kirilmis olan ps3e multiman yukleyemiyorum gormuyor fat kasa kullaniyorum surumum 4.86 (kirik) standart’a bastim soyle dedi (no packege files found) lutfen yardim edin

Araç çubuğuna atla