Genel PLAYSTATİON 5

Ps5 Kırma İşlemi Geliyor

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS5 Kırma İşlemi Geliyor

Ps5 kırma işleminde gelişmeler devam ediyor.Ps5 Jailbreak işlemleri son sürat devam ediyor. Şimdiye kadar k en büyük açık bulundu diyebiliriz. fail0verflow gurubu PS5 kırma işlemi için buldukları açığı bugün paylaştı.

Daha öncesinde de fail0verflow gurubu PS4 kırma işlemi üzerine çalışmaları vardı. Bu kez PS5 için rootkey yani işlemci bilgilerine ulaştıklarını açıkladı.

 

 

 

 

 

Bu açık sayesinde aynı PS4 kırma işlemi gibi Debug setting bölümünden oyun yükleme, program yükleme gibi olaylar olabilir.

 

Playstation 5 4.03 versiyonda bulunan açık sayesinde ana şifrelerine ulaşarak değiştirmeyi yada geliştirmeyi başarabilirler. Tam anlamı ile Ps5 kırma işlemi şu an çıkmadı fakat çıkma olasılığı çok yüksek. Daha öncede bu tarz gelişmleri PS4 konsollarında görmüştür.

 

Ps5 için bulunan rootkey’i twitter sayfasından fail0verflow paylaştı. İşte o resim.

 

 

Aynı bunlar gibi Playsyation 5 jailbreak yani kırma işlemi yakın bir zamanda olucak gibi duruyor. Ps5 kırma işlemi şimdilik 4.03 versiyonunda bulunan  bir açık sayesinde geliştirilmeyi bekliyor, daha yüksek versiyonlarda ise

şimdilik bir haber yok. Bunun anlamı,

 

Ps5 kırma işlemi isteyen yada bekleyen kullanıcılar Playstation 5 güncelleme yapamamaları gerekiyor. Güncelleme yaptıklarında bulunan açık kapatıldığı için kırma işlemi yapılamıyor.

 

 

 

 

 

 

Şu anki en son Ps5 güncelleme 4.03 versiyondur. İlerki günlerde yeni bir güncelleme gelecektir. Ps5 kırma işlemini bekleyen kullanıcılar yeni güncellemeyi yapmamaları gerekiyor.

 

 

Bu açık geliştirilecektir. Şu an için tam bir kırma işlemi yoktur ama ilerki günlerde gelişmeleri hep beraber takip edeceğiz.

 

 

PS5 Kernel Exploit (KEX) aracılığıyla saldırıya uğradı, PS5 Hata Ayıklama Ayarları Modu etkinleştirildi/kilidi açıldı,


dosyaların şifresini çözmek ve şifrelemek için tüm PS5 Anahtarları, ancak henüz genel sürüm için ETA yok … bu yüzden,
tam bir PS5 Jailbreak yayınlandığında yedekleme oyunları ve homebrew çalıştırmak istiyorsanız konsolunuzu güncellemeyin!

 

 

Bizi takip etmeye devam ediniz. . . .

 

 

 

 

 

 

PLAYSTATİON 5  tamiri için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Aşağıdaki iletişim ve adres bilgilerinden gereken bilgileri yada sorucağınız soru varsa soruları yöneltebilirsiniz.

 

 

Ücretsiz kargo ile gönderim yapabilirsiniz.

 

 

SHN ISTANBUL 20 yıldır oyun konsolları teknik servisi olarak çalışmaktadır. Google’da shn istanbul yazarak referanslarımıza bakabilirsiniz. Bilinmedik duyulmadık profesyonel olmayan kişilere cihazlarınızı götürüp mağdur olmayınız.

 

 

PS5 TAMİRİ, PS5 KOL TAMİRİ, PS4 HDMI TAMİRİ gibi videolarımızı youtube kanalından izleyebilirsiniz.

 

 

SHN ISTANBUL YOUTUBE KANALI TIKLA

 

 

 

 

 

 

Ps4 Oyun yükletmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayıp, oyunlarınızı seçip,  PS4 konsolunuzu yada varsa Harici Hardiskinizi ÜCRETSİZ olarak kargo ile gönderebilirsiniz.16 TB OYUN ARŞİVİ İLE İSTEDİĞİNİZ OYUNLARI SEÇİP BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ.

 

 

 

Adres Ve İletişim

 

 

Kartaltepe Mahallesi, Mektupçu Sokak, No: 4 Bakırköy/ISTANBUL

 

0212 66075 15

 

0543 329 48 82

 

 

 

Whatsapp : 0543 329 48 82 

 

 

Kısa adres tarifi

 

Marmaray Bakırköy durağınave Bakırköy Meydan’a çok yakınız.

 

Marmaray ile Bakırköy durağında indikten sonra yürüme mesafesindeyiz. Bakıröy Meydan’daki Taksim dolmuşlarının tam karşı sokağı.

 

 

 

 
va9fR1
 
 
1E43RS
 
yAVwzT
KuK3v2

Bizi Taklit Edenlerden Uzak Durunuz SHN İSTANBUL  Başka Şubesi Yoktur.

TÜM OYUN KONSOLLARI VE AKSESUAR TAMİRLERİ YAPILMAKTADIR

Referans olarak google’a shn istanbul yazarak araştırabilirsiniz. 20 yıldır Oyun Konsolları teknik servis işlemleri ile uğraşıyoruz.Adres ve İletişim

PS3 PS4 FAN SESİ TAMİRİ

PS3 PS4 ANAKART TAMİRİ

PS3 PS4 HDMI TAMİRİ

PS3 PS4 TAMİR İŞLEMLERİ

PS3 PS4 KOL TAMİRİ

PS3 PS4 HDMI ENTEGRE

PS5 TAMİR

PS5 KOL TAMİRİ

DUALSENSE TAMİR

PS5 KOL DRİFT

PS5 HDMI

TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ

PS4 İLE İLGİLİ TÜM TAMİR İŞLEMLERİNİ GARANTİLİ VE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE YAPILMAKTADIR	

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

5 Yorum

  • O zaman ilk yorum benden gelsin umarım 3-5 ay içinde kırma işlemi tamamlanır ama şöyle bir sorunumuz var. Piyasada maalesef sıfır ps5 bulmak çok zor stoklar sınırlı geliyor ocak ayından sonra ps5 stokları düzenli bir şekilde gelecek ama o zamanda yüksek ihtimal ps5 yazılımları yüksek olacaktır 4.03 ün üstünde olur. Bu ay içinde stok bulmaya çalışacağım umarım düşük versiyonlu ps5 bulmak nasip olur. Aksi takdirde Sony açığı kapatır ve artık uzunca bir süre belki 2 yıldan önce başka kırma işlemi gerçekleşmez zaten 4.03 kırma işleminden yüksek ihtimal çok az bir kullanıcı kitlesi faydalanacaktır. Bu da kırık Ps5 lerin ikinci el piyasasını bile yükseltecektir.

    • Ps5 in 4.03 yazılımını kırıp debug menüyü aktif hale getirmişler. fakat bunu yapan hacker yayınlamayacağını söylemiş. Zaten şuan herkese açık bir şekilde yayınlarsa Sony ile mahkemelik olabilir. Çünkü 4.03 yazılımı en güncel yazılım ancak Sony 4.03 ün üzerine en az 3 yada 4 yazılım daha çıkarıp açığı kapatır ondan sonra bu yazılımın hen işlemini herkese açık bir şekilde yayınlayabilirler bu da tahminimce en az 7-8 aydan önce olmaz.

Araç çubuğuna atla