Genel PLAYSTATİON 5 PS5 FAN SESİ SORUNU-PS5 FAN SESİ TAMİR SON HABERLER VE GELİŞMELER

PS5 FAN SESİ – PS5 YÜKSEK FAN SESİ TAMİR

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PLAYSTATİON 5 FAN SESİ SORUNU

PS5 YÜKSEK FAN SESİ

Ps5 fan sesi sorunu yavaş yavaş çoğalmaya başladı. Playstation 5 aynı ps4 lerdeki gibi zaman geçtikçe ortalama 1 yıl kadar, fan sesi yükselmekte. Bu ps4’lerdeki gibi içerisindeki termal macun ve toz gibi etkenlerden kaynaklanmaktadır. Ps5 fan sesi tamirini garantili olarak yapıyoruz.

Ps5 Neden yüksek Fan Sesi Çıkarıyor?

Ps5 te zamanla içerisindeki hava yolları soğutma kanalları toz ile kapanıyor. Bu kapanmadan sonra Ps5 konsolunuzu çalıştırıp oynadığınız zaman yavaş yavaş içerisindeki termal macun bitmeye başlıyor. Bittikçede daha kısa sürede yüksek fan sesi yapmaya başlıyor.

Örn: Ps5 yüksek fan sesini ortalama 2 saat sonra yapmaya başlıyorsa, zaman geçtikçe 1 saat sonra , sornasında yarım saat ve sonunda ekranda uyarı verecektir. Ps5 sistem çok ısındığı için kapatılacaktır uyarısı çıkacaktır. Bu şekilde çalıştırmaya devam ederseniz Playstation 5 işlemcisi kendisini soğutamadığı için işlemciye zarar verecektir. Sonrasında ise Ps5 açılmayacaktır, Ps5 mavi ışık sürekli yanıp sönüp, görüntü gelmeyecektir.

PS5 FAN SESİ TAMİRİ- PS5 FAN SESİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

PS5 FAN TEMİZLEME

Ps5 fan temizleme için tornavida yada herhangi bir aparata gerek yoktur. Ps5 in üst kapaklarını açın ve hava kompresör makinası yada temiz bir fırça ile Ps5 fan temizliğini yapın. Bu işlemi ortalama 2 ayda bir tekrarlarsanız Ps5 konsolunuz çok geç fan sesi yapacaktır.

Ps5 kapaklarını nasıl açacaksınız?

Ps5 fan temizleme için, aşağıdaki videoda gösterildiği gibi, Ps5 kapaklarını çıkartıyorsunuz. Sonrasında bir fırça yardımı ile temizliğini yapabilirsiniz. Ps5 fan temizliğinde her hangi bir sıvı yada wd 40 gibi bir sprey kullanmayınız.

Ps5 fan temizliğini yaptıktan sonra yine aynı şekilde Ps5 konsolunuzun kapaklarını takın ve çalıştırın.

 

Ps5 Fan Temizliği Yaptım Ama Sorun Çözülmedi

Ps5 fan sesi problemi için, içerisini açıp temizlik yaptınız fakat sorun çözülmedi mi ?

Bunun sebebi, Ps5 konsolunuzu aşırı tozlu olarak çalıştırdığınızda yada Ps5 yüksek fan sesi ile çalıştığında içerisindeki işlemci soğutucu sıvının bitmesine yol açıyor. Bu sıvı metalin değişmesi gerekiyor. Bazı müşterilerimiz farklı yerlerde Ps5 fan sesi tamiri yaptırdıklarını ve sorunun hala devam ettiğini hiç memnun olmadıklarını belirttiler.

Makinanız ile beraber gelin , kontrolunu sağlıyalım dediğimizde müşterimiz Ps5 ile beraber gelince kontrol sağladığımızda içerisindeki sıvının Ps4 te kullanılan soğutucu kremin konulduğunu gördük.

Tamamı ile yanlış bir işlem, Ps5 ps4 ten çok farklı olarak sıvı metal kullanıyor , termal macun kullanılmıyor , Ps5 işlemcisine ps4 termal macunu sürdüğünüzde en fazla 2 gün çalışır sonrasında tekrar Ps5 yüksek fan sesi yapar.

Ps5 işlemcisinin üzerine sıvı metal kullanılmaktadır. Bu sıvı metal soğutucu kremin belli oranlarda değerleri vardır. Her sıvı metal soğutucuyu kullanamazsınız. Her sıvı metal kullanılamaz. Bu değerler sayesinde orjinal olarak Ps5 soğutucu sıvı metal kullanmaktayız.

İşlemlerden sonra müşterilerimize 1 yıl garanti vermekteyiz. İşlem süresi ortalama 2 saattir. Aynı gün Ps5 fan sesi sorunu çözüp garantili olarak teslim ediyoruz.

Ps5 şu anda yeni bir konsol, bilinmedik yerlerde makinanızın içini açtırmayın. Daha önceden bu işi yapmış ve bilindik yerleri tercih edin.

 

 

PS5 FAN SESİ SORUNUNU GARANTİLİ OLARAK TAMİR EDİYORUZ.

PS5 yüksek fan sesi sorunu var ise, bizimle irtibata geçebilirsiniz. Ps5 fan sesi tamir işlemlerini, bakımlarını garantili olarak yapıyoruz.

İşlemlerden sonra müşterilerimize 1 yıl garanti vermekteyiz. İşlem süresi ortalama 2 saattir. Aynı gün Ps5 fan sesi sorunu çözüp garantili olarak teslim ediyoruz. ÜCRETSİZ kargo ile makinalarınızı gönderebilirsiniz.

Sadece Ps5 değil, Xbox series x fan sesi, xbox series s fan sesi, Ps4 fan sesi, Ps3 fan sesi tamirlerini yapıyoruz. Anakart tamiri hdmı değişimleri ve aklınıza gelen tüm tamir işlemlerini yapıyoruz.

22 YILDIR oyun konsolları teknik serivis işlemlerini yapıyoruz. Google’dan shn istanbul yazarak referanslarımıza bakabilirsiniz.

PS5 HDMI DEĞİŞİM VİDEOMUZU İZLEYEBİLİRSİNİZ.

Herkese iyi oyunlar. . . .

TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ

SHN ISTANBUL YOUTUBE KANALI TIKLA

Ps4 Oyun yükletmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayıp, oyunlarınızı seçip,  PS4 konsolunuzu yada varsa Harici Harddiskinizi ÜCRETSİZ olarak kargo ile gönderebilirsiniz.16 TB OYUN ARŞİVİ İLE İSTEDİĞİNİZ OYUNLARI SEÇİP BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ.

Adres Ve İletişim

Kartaltepe Mahallesi, Mektupçu Sokak, No: 4 Bakırköy/ISTANBUL

0212 66075 15

0543 329 48 82

Whatsapp : 0543 329 48 82 

Kısa adres tarifi

Marmaray Bakırköy durağına ve Bakırköy Meydan’a çok yakınız.

Marmaray ile Bakırköy durağında indikten sonra yürüme mesafesindeyiz. Bakırköy Meydan’daki Taksim dolmuşlarının tam karşı sokağı.

 
va9fR1
 
 
1E43RS
 
yAVwzT
KuK3v2

Bizi Taklit Edenlerden Uzak Durunuz SHN İSTANBUL  Başka Şubesi Yoktur.

TÜM OYUN KONSOLLARI VE AKSESUAR TAMİRLERİ YAPILMAKTADIR

Referans olarak google’a shn istanbul yazarak araştırabilirsiniz. 20 yıldır Oyun Konsolları teknik servis işlemleri ile yapıyoruz.

PS5 PS3 PS4 FAN SESİ TAMİRİ

PS5 FAN SESİ SORUNU

PS5 PS3 PS4 ANAKART TAMİRİ

PS5 PS3 PS4 HDMI TAMİRİ

PS5 PS3 PS4 TAMİR İŞLEMLERİ

PS5 PS3 PS4 KOL TAMİRİ

PS5 PS3 PS4 HDMI ENTEGRE

PS5 TAMİR

PS5 KOL TAMİRİ

DUALSENSE TAMİR

PS5 KOL DRİFT

PS5 HDMI

TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ

PS4 İLE İLGİLİ TÜM TAMİR İŞLEMLERİNİ GARANTİLİ VE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE YAPILMAKTADIR

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

2 Yorum

Araç çubuğuna atla