Genel

PS4 Tom Clancy’s The Division

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

The_Division_-ps4

 

PS4 Tom Clancy's The Division

Ubisoft sonunda PS4 The Division için kesin bir tarih verdi 8 Mart 2016. Evet doğru duydunuz sonunda kavuşuyoruz. MMO ve RPG karışımı olacak olan Division 2016 ilk çeyreğinde PS4, Xbox One ve PC platformlarında biz oyunseverlerle buluşuyor. The Division'ın performansı PS4'te daha iyi olacak çünkü 1080P olarak geliyor. Diğer cihazlar için henüz net bir bilgi yok.  

 


PS4 Tom Clancy's The Division 2013 yılında duyuruldu ve çok iddialı geleceğini o zamanlardan bizlere hissettirdi.  Haritalar Destiny'de olduğu gibi çok geniş ve co-op oynamaya müsait görevlerde barındırmakta. Oyunda inatçı bir karaktere canlandırıyoruz ve birçok değişik karakterde kişi ile tanışıyoruz oyun içinde.  

The_division_ps4

Toplumun çöküşünden sonra olanlar oldu. . .  

PS4 Tom Clancy's The Division, post apocalyptic New York'da geçiyor ve RPG ve TPS elementlerini bir çatı altında birleştiriyor.  Oyunda, 2007 yılında dönemin Amerikan başkanı  George Bush tarafından imzalanan Directive 51 kanunu uyarınca, felaket durumunda Amerikan hükümetinin devamlılığını sağlayacak The Division adlı kuruluşun ajanlarından birini canlandıracağız. Oyunun hikayesine göre, salgın başlamış; ama, The Division ajanları bunun önüne geçememiştir. New York hem kara kışa hem de bu salgına teslim olmuştur. Artık kaosun hüküm sürdüğü bir adadan farksız olan New York’u düzene sokmak yine The Division ajanlarının sorumluluğundadır. New York şehrini düşünün; bütün temel hizmetler birer birer çökmüş, insanlar yemek ve su olmadan hayatlarını sürdürmeye çalışırlarken kısıtlı kaynaklar toplumdaki bireyler arasında çatışmalara sebep oluyor. Tam bir kaos ortamı, tek önemli şey hayatta kalabilmek.  

Walking Dead'deki gibi aslında oyunun temel prensibi hayatta kalmak. Sınırlı olan muhimmat ve temel kaynaklar ile hayatımızı devam ettirmeye çalışacağız. Oyunda Fallout serilerinden aşina olduğumuz Pipboy gibi bir kol saatimiz var ve bu saat bildiğiniz İsviçre çakısı gibi. Haritayı açabiliyor (mükemmel bir görselliği var), envanterimizi görebiliyor ve skillerimizi yani yetenek ağacımızı elden geçirebiliyor ve daha birçok değişik şeye erişim sağlayabiliyor olacağız. Tıpkı Assassin's Creed'deki gibi bir de öldürdüğümüz adamların üstündekileri alabileceğimiz loot özelliği olacak.  

Ps4_oyun_division

PS4 Tom Clancy's The Division'da Oyuna başladığımızda bize 3 günlük erzak temin ediliyor ve gerisi bize kalmış. Araştırıcagız, gezeceğiz, girmedik delik bırakmayacağız. Oyunun içindeki eşleştirme sistemi sayesinde size bir takım veriliyor ve bu ekiple ilerliyorsunuz. Ama Rambo gibi aksiyona dalmak yerine takım halinde hareket etmek durumundasınız. Rainbow Six atmosferindeki gibi görev paylaşımı üzerine dayalı ama hızlı bir oyun diyebiliriz kıyaslarsak.


Skill'lerden bahsetmişken oyunumuzda zengin bir yetenek ağacı mevcut. Yetenekler akla gelen çoğu şeyi kapsamakla birlikte FPS oyuncularının aşina olduğu COD serisindeki radar açma, düşman yeri belirleme gibi işimize çok yarayacak şeylerde mevcut.  

Oyunda çeşitli gruplar, çete tarzı oluşumlarda mevcut. Deus Ex:Human Revolution oyunundan hatırlayacağınız FEMA'da bunlardan biri. Aynı yolun yolcusu olduğunuz bazı gruplar sizinle işbirliği yapıp savaşırken, bazıları ise sizinle ittifak yerine size düşman olup elinizdeki tüm erzağa göz dikebiliyor.

 

PS4 Tom Clancy's The Division, Snow Drop isimli grafik motorunu kullanacak ve biz oyunseverleri mest edeceğe benziyor. Animasyonlar çok detaylı, araçlar, kar efektleri, duman, sis efektleri kısaca aklınıza gelen tüm görsel şaheserleri bu oyunda görebileceğiz. Dying light oyunundaki gibi çok çok uzaklarda bile bir şeylerin yaşandığını görebiliyorsunuz. Bu da oyunun ne kadar büyük bir ortamda geçtiğini ortaya koyarken, atmosferi de güçlendiriyor.

ps4_oyun_division-_

PS4 Tom Clancy's The Division ses efektlerine gelince oldukça doyurucu ve gerçekçi diyebiliriz. Telsiz konuşmaları çatışma sesleri arasında kaybolmuyor ve herşeyi rahatlıkla duyabiliyoruz. Takım arkadaşlarımızla konuşmak oyunun önemli bir taktiğini oluşturmakta ve iletişim bizim için çok önemli. Oyunun karakter seslendirmeleride başarılı gözükmekte.  

PS4 Tom Clancy's The Division'da akıllı cihazlarımıza kuracağımız uygulama sayesinde gerçek zamanlı olarak oyuna dahil olabileceğiz. Bu uygulama bize kuş bakışı bir görüş sağlarken; düşmanlarımızla savaşabilecek, müttefiklerimiz için düşmanların yerini belirleyebilecek veya yeteneklerini artırabileceğiz.

 


 

The Division Ps4 Çıkış Tarihi 8 Mart 2016

PS4 The Division oyununu çıkış tarihinden sonra ps4 oyunları ile takas yapabilirsiniz. Ps4 oyun takası için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla