Genel

PS4 Just Cause 3 İnceleme

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

 JustCause3 kapak resmi ps4

PS4 JUST CAUSE 3 İNCELEME

 

Evet sonunda beklenilen gün geldi ve Just Cause 3'e kavuştuk. Peki oyun beklediğimize değdi mi? Evet koca bir evet. Oyun tek kelimeyle muazzam olmuş.

Oyunda ana karakterimizi Rico Rodriguez'i canlandırıyoruz. Emekli olup kafa dinlemek isteyen Rico, bu işlerden kolay sıyrılamıyor ve yine kendini maceranın tam göbeğinde buluyor. Just Cause serisinin bundan önceki oyunları açık dünya öğeleri ile tanınırken, karakterimiz ile yaptığımız akrobatik hareketler ile de dikkat çekiyordu. Oyunun geçtiği bölgeler gerçek dünyadan esinlenerek modellenmiş olsada görevlerimizi yaptığımız ülkeler tamamen hayaliydi. Serinin ilk oyunu Karayipler'de, ikinci oyunu Güneydoğu Asya'da geçmekteydi. Serinin 3. oyunu Akdeniz bölgesinde tamemen hayal ürünü olan Mecidi isimli bir adada geçmekte.Karakterimiz Rico ile, adadaki terörü bitirmek için uğraş veriyoruz.


Just cause ps4

PS4 JUST CAUSE 3 DÜŞMANLAR

Adadaki düşmanımız Sebastiano Di Ravello, astığım astık kestiğim kestik bir diktatör.
Medici Cumhuriyeti’nde kendi ordusu, radyo ve medya aracılığıyla karşı propaganda yapıyor. Oyun bize bir yerlerden tanıdık geliyor gerek senaryo benzerliği gerekse tarz olarak. Evet ; Farcry 4'ün TPS versiyonu gibi.

Just cause 3 ps4 uçak

PS4 JUST CAUSE 3 NEDEN OYNANMALI?

 

Peki madem Farcry 4'e benziyor neden oynayalım diyeceksiniz, aslında o iş tam öyle değil 🙂

Öncelikle bu oyunda çılgın bir özgürlük var. Oyunda üzerimizde sürekli bulundurduğumuz 3 ekipman var. Biri paraşütümüz, heryerden atlayıp direk paraşütümüzü açabiliyoruz ve süzülüyoruz.Bir diğer ekipman ise son yıllarda internetteki videolarda gördüğümüz yeni trend Wingsuit, yani uçuş elbisesi, kollarımızı iki yana açıyor ve bir kuş gibi kendimizi rüzgara bırakıyoruz. Ve son ekipmanımız da Grappling Hook yani çok fonksiyonlu kancamız.

 

Just cause 3  helikopter

 

 

Bahsettiğimiz gibi oyun bizlere biryerden biyere giderken bile farklı kombinasyonlar kullanmamıza olanak veriyor. Kancanızla gerek bir yere fırlatıp kendisinizi oraya çekebilirsiniz tıpkı Batman oyunlarda olduğu gibi, veya bir cismi diğer bir cisme kanca yardımıyla bağlayıp birbirlerine çarpıştırabilirsiniz. Tamemen sizin hayal gücünüze bağlı. Spoiler vermek gibi olmasın ama oyunun ilk görevleri tutorial anlamında kancanızı nasıl kullanacağınızı gösteren bir görevle başlamakta. 

Just cause 3 araba
 

Oyun bildiğiniz görevimiz tehlike filminin oyun versiyonu diyebiliriz.

Bir uçağın üstüne çıkmış roketatarla sağa sola füze fırlatırken bir anda kendinizi paraşütle manzaranın keyfini çıkarıp, ada sahillerinin kumsallarında süzülerek dolaşırken bulabilirsiniz. Tıpkı GTA V 'de olduğu gibi açık dünya bir haritada havada , karada, denizde düşmanlarınızla istediğiniz her yerde savaşabiliyorsunuz. Gerisi sizin hayal dünyanıza kalıyor. Just cause 3 bize açık bir dünya vaad ederken görebildiğiniz tüm binaları, araçları ve materyalleri patlatıp havaya uçurma özgürlüğüde veriyor. Oyunda muazzam bir patlama ortamı mevcut. Neredeyse gördüğünüz herşeyi havaya uçurabiliyorsunuz. Efektlerde bir harika tabiki. Patlama efekti olarak en iyi oyunlardan biri diyebiliriz.

Just cause 3 ps4 oyun

 

PS4 JUST CAUSE 3 ARAÇLAR

Oyunda araç çeşitliliğide gayet geniş bir yelpazeye sahip diyebiliriz. Spor araçlar, klasik araçlar ve askeri araçlar gibi. Askeri helikopterlerden savaş jetlerine kadar gayet geniş bir çeşide sahip diyebiliriz. Oyunda geliştirme bölümüde mevcut, challenge’lardan kazandığınız gear yani dişlilerle gear mods’a girip wingsuit, paraşüt, silahlar ve ekipmanınızı upgrade edebiliyorsunuz. 

Oyun Farcry’a benziyor demiştik, evet tamamen aynı mantıkla çalışıyor. Örneğin görev gereği ele geçirmeniz gereken yer kasabaysa diktatör generalin heykeline, propagan panolarınızı , hoparlörleri ve karakolları ele geçirmeniz veya yok etmeniz gerekiyor. Hedefiniz askeri üssü ele geçirmekse elektrik santrallerini, yakıt depolarını ve tüm araçları patlatarak bu bölgeyi ele geçirebiliyorsunuz.Bayağı yaratıcı değil mi?

Oyundaki loot sisteminden biraz bahsetmek gerekirse öldürdüğünüz adamların düşürdükleri silahların üstünden geçerek mermi toplayabiliyorsunuz. Bir önceki oyunda sınırlı olan C4 bu oyunda sınırsız olarak yanımızda bulunmakta, bu da aksiyonun hızının kesilmesini önlüyor doğal olarak. 

Özet olarak Just Cause 3 , 1000 km2’lik bir harita ile özgür bir dünyada aksiyon filmini aratmayan sahneleri ve oynanışı ile biz oyunseverlere görsel bir şölen sunuyor. Alın , oynayın… bize hak vereceksiniz.

PS4 JUST CAUSE 3 TAKAS VEYA SATIN ALMA İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

0212 660 75 15

0543 329 48 82

Ps4 Just Cause 3 Oyun içi videosu 41 dakika

 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla