Genel

Ps4 Downgrade Ps4 Versiyon Düşürme

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

Ps4 versiyon düşürme Ps4 Downgrade

Ps4 versiyon düşürme konusuna yeni bir bakış açısı getiren hacker gurubu yeni bir yöntemle Ps4 downgrade yani versiyon düşürme işlemi ile ilgili detaylı bir açıklama yaptı.

Ps4 versiyon düşürme işleminde flash okuyucu bir aparat sayesinde Ps4 downgrade yapılacağı belirtiliyor.

Ps4 Downgrade versiyon düşürme Nasıl Olucak?

Ps4 downgrade işleminde, Ps4'ün içi açılarak içerisindeki entegreye lehim kullanılarak kablo bağlantıları yapılıyor.

 

Resimdeki Ps4 chip'ine kablo bağlantı şeması verilmiştir bu bağlantıları yaparak Ps4'ün versiyonu 4.07 veya daha farklı bir versiyonu 1.76 versiyonuna düşürme imkanı sunuluyor. Şu ana kadar bu işlemi yapıp videolu olarak paylaşan kimse olmasada bilgiler gayet açık görünüyor.

Ps4 downgrade olursa ne olur?

Ps4 versiyonunuz 4.07 yani en son versiyon olduğunu düşünelim, bu işlemler sayesinde Ps4 1.76'da bulunan açık sayesinde Ps4 kırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme ile Ps4 konsolunun versiyonunu yükseltenler için çok önemli bir konudur. Aynı sistem hala Ps3'te kullanılmaktadır. Sistem yapısı aynıdır fakat tam olarak 1.76 CFW yayınlanmamıştır. Ps4 versiyonunu düşürdüğünüzde veya downgrade yaptırdığınızda herhangi bir CFW YÜKLEME HENÜZ YOKTUR.

Ps4 versiyon düşürme işleminin detayları.

Ps4 downgarde versiyon düşürme işleminde PS4 Konsolunun güney köprüsü chipine müdahale edilmektedir. Ps4 pro içinde bu yol kullanılabilir. Tüm Ps4 modellerine uygun olan bir sistem olduğu söylenmektedir.

Ps4 anakartının içindeki chip şeması.

 

Ps4 downgarde versiyon düşürme işlemini yukardaki şema gibi bağlantı yapıldığında flash okuyucu aparat ile Ps4'ün dump dosyalarına ulaşılabileceği bilgisi verilmekte.

 

En sonunda ise bu işlemleri yapmak için resimde gösterilen aparata ihtiyaç duyulacak. Bu aparat sayesinde nintendo wii U , xbox one, ps vita gibi oyun konsollarının da dosyalarının okunabileceği hakkında bilgiler var.

 

Bu işlem ile yapılan yani kırılan bir Ps4 henü yoktur. Bilgi amaçlı olup ilerleyen günlerde detayları ve bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

6 Yorum

  • Son zamanlarda ps4 kırılma ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor.Umarım biran önce kırılırda bütün oyunları oynarız.

  • Herşeyi Çıkıyo bi jailbreak çıkmıyo merakla bekliyoruz yeni yılada girdik heyecanlıyız 🙂

  • Ps4 ün artik kirilacagina inanmıyorum hepsi hikaye somut elle tutulur bigelisme yok yok linux yok mario oynadık bilmem ne ee biz şimdi linuxu kurup mario mu oynucaz herkez adını duyurma peşinde adam bi mario çalıştırmış diye 6 saat konuşma yapıyor uzun lafın kısası bugün ps4 son surume güncelledik  ins ben yanilirimda cfw çıkar 

  • kardeşlik olayı ps store indirimleri ile oyunlar 20-30 liraya geliyor.

    online da cabası….

    bence çok da kırık olayına gerek yok

Araç çubuğuna atla