Genel

PS4 4.50 İNTERNET BAĞLANMA HATASI NW-31297-2

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS4 İnternete bağlanma hatası 4.50 versiyon

 

Ps4'te internete bağlanma hatası NW-31297-2 kodlu hata yazısı çıkıyor ise bu yazı size çözüm olacaktır. Ps4 4.50 versiyondan sonra internete bağlanma hatası ile karşılaşan bir çok kullanıcı olmuştur. PS4 wifi üzerinden internete bağlanmaya çalışıken hata kodu ile karşılaşılmaktadır.

PS4 DNS ADRESİ DEĞİŞTİRME

İlk önce dns atarlarını değiştirmeyi deneyin. Ps4 DNS ayarlarını 8.8.8.8 alt satıra 8.8.4.4 yazıp deneyiniz. Bu ayarlar kısmına, Ps4 ağ ayarları bölümünden, Kolay veya özel seçeneğinden ÖZEL'i seçerek ulaşabilirsiniz.

Ps4 4.50 internet hatası ile karşılaşanlar, tekrar internet ayarlarını yapmalıdırlar. Bu ayarlar, Ps4'te ayarlar bölümüne girip, Ağ ayarlarından, internet bağlantısını kur bölümüne girilir. Ayarları tekrar yapılmalıdır. Birden fazla kablosuz ağ kullanıyorsanız diğer bağlantıları kesip Ps4^ten ağ ayarlarına girip, İnternet bağlantısını test et kısmına girmelisiniz.

 

Yukardaki yazılanları yaptınız ama hala aynı hatayı alıyorsanız, modem ayarlarınızı değiştirmeniz gerekicek.

 

 

Bilgisayardan modem arayüzüne girin, kablosuz bağlantısını  sinyal desteğini B / G / N'den sadece B / G'ye geçirin ve tekrar deneyin. modu "600Mbps'ye kadar" dan "54Mbps'ye kadar" olarak değiştirmeyi deneyiniz. Aşağıdaki resimler örnektir.

 

 

PS4 KABLOLU ETHERNET BAĞLANTISI 4.50 VERSİYON


Bu işlemleri yaptıktan sonra yüksek ihtimalle sorun düzelecektir. Olduki sorun hala düzelmedi Ps4 4.50 internet bağlantısı hatası alıyorsunuz. En kısa çözüm kablolu bağlantı, Ethernet kablosu ile Ps4'ünüzü internete bağlayın. Bağlantıyı yaptığınızda yani kablonun bir ucu PS4 ethernet girişinde diğeri modeme taktığınızda otomatik olarak internete ayar yapmadan bağlanacaktır.

 

 

 

 

 

 

Gelişmeler oldukça yazacağım. Umarım yardımcı olmuşuzdur. 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

1 Yorum

Araç çubuğuna atla