TAMİR İŞLEMLERİ Xbox 360 Xbox One Xbox Series X

XBOX KOL TAMİRİ

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

 

Xbox Kol Tamiri

Xbox kol tamiri yapıyoruz. Xbox 360 kolları, xbox one kolları, xbox series x kolları, xbox series s kollarının tamir işlemlerini yapıyoruz.

Xbox kolları arızalarında başlıca arızalar şunlardır.

 

XBOX SERİES S / SERİES X / XBOX ELİTE RB LB TUŞU

 

Xbox kol RB LB tuşları basmıyor. Bu arızada Xbox series s RB LB tuşları yada xbox series x LB RB tuşları genellikle plastik çitaları kırılmaktadır. RB LB tuşları tek parçadır bu yüzden RB tuşu değişiminde mecburen LB tuşu da değişmektedir. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.

 

 

Xbox lb rb tuşlarının değişimi, kolu sökerek yapılmaktadır. Lehim kullanılmaz. Bazı xbox kol tamirlerinde RB LB tulşarı plastik yada çita dediğimiz kısmın değiştirlmesi ile düzelmeyebilir. Bu tür xbox kol arızalarında aşağıdaki RB LB anakart ta olan switch tuşu değişir.  Bu tuşu değiştirmek için lehim kullanılır. İşlemi diğer LB RB plastik aksam değişiminden biraz daha zordur kendiniz yapamayabilirsiniz.

Xbox kol tamirlerinde RB LB tuşları dış çita ve anakarttaki RB LB tuşu da aynı anda değişebilir.

 

Xbox LB RB tuşları 9. nesil, 8. nesil, ve diğer xbox one , one s kolları olarak çeşitli farklılıklar göstermektedir. Aynı model olmayınca RB LB tuşları birbirlerine uymazlar.

Xbox kol tamiri işlemleri çeşitlilik göstermektedir. Xbox kol analog kayması, xbox kol şarj sorunu, Xbox X,Y,B,A tuşlarının basmaması, Xbox RT LT tuşlarının yapışması gibi birçok sorun olabilmektedir.

Xbox series x kolu tamiri analog drift sorunu ( kayma sorunu ) RB LB tuşarının basmaması tamir işelmlerini ve anakart arızaları usb soket değişimi gibi işlemler yapılmaktadır.

 

 

Xbox Kol Drift Kayma Sorunu

Xbox kollarında genellikle rastlanan drift yani kayma sornu, xbox kollarında analoğu hareket ettirdiğiniz yöne gitmiyor ise yada kendi kendine sola, yukarı, yada aşağı, sağa doğru kendi kendine hareket ediyor ise analog motoru arızası var demektir. Bu arızada analog motorunu değiştiriyoruz. Orjinal analog motoru yada yan sanayi analog motoru isteğe göre takılabilir. Yan sanai analog motoru daha ucuzdur ve kalitesi düşüktür.

 

 

 

 

 

 

 

 

Xbox kol drift tamiri analog motorunun değişmesi ile yapılmaktadır. Geçici çözüm için içi açılıp temizlik yapılarak belki çözülebilir ama değişim yapılmayınca çok kısa bir sürede tekrar drift kayma sorunu ile karşılaşılacaktır. Xbox series x, series s, xbox one s, xbox one analog motoru değişmleri yapılmaktadır. Xbox kol tamiri istanbul içi yada istanbul dışından anlaşmalı korgolarımız ile gönderebilirsiniz. Detaylı bilgiyi aşağıdaki iletişim numaralarından arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Xbox kol tamiri analog kayma sorunu ortalama 30-40 dakika sürmektedir. Xbox kol tamiri için adresimize geldiğinizde bekleyip tamir işlemlerinden sonra xbox kolunuzu alabilirsiniz. 

 

 

 

Sadece xbox kolları değil, Dualsense ps5 kolu, ps4 kolları, nintendo switch, ve oyun konsollarında tüm tamir işlemlerini yapmaktayız.

 

 

 

PS4 HDD DOLUMU ALTTAKİ RESİME TIKLAYINIZ

Ps4 Oyun yükletmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayıp, oyunlarınızı seçip,  PS4 konsolunuzu yada varsa Harici Hard diskinizi ÜCRETSİZ olarak kargo ile gönderebilirsiniz.20 TB OYUN ARŞİVİ İLE İSTEDİĞİNİZ OYUNLARI SEÇİP BİZE BİLDİREBİLİRSİNİZ.

Adres Ve İletişim

Kartaltepe Mahallesi, Mektupçu Sokak, No: 4 Bakırköy/ISTANBUL

0212 66075 15

0543 329 48 82

Whatsapp : 0543 329 48 82 

Kısa adres tarifi

Marmaray Bakırköy durağınave Bakırköy Meydan’a çok yakınız. Marmaray ile Bakırköy durağında indikten sonra yürüme mesafesindeyiz. Bakırköy Meydan’daki Taksim dolmuşlarının tam karşı sokağı.

 
va9fR1
 
 
1E43RS
 
yAVwzT
KuK3v2

Bizi Taklit Edenlerden Uzak Durunuz SHN İSTANBUL  Başka Şubesi Yoktur.

TÜM OYUN KONSOLLARI VE AKSESUAR TAMİRLERİ YAPILMAKTADIR

Referans olarak google’a shn istanbul yazarak araştırabilirsiniz. 20 yıldır Oyun Konsolları teknik servis işlemleri ile uğraşıyoruz.Adres ve İletişim

PS3 PS4 FAN SESİ TAMİRİ

PS3 PS4 ANAKART TAMİRİ

PS3 PS4 HDMI TAMİRİ

PS3 PS4 TAMİR İŞLEMLERİ

PS3 PS4 KOL TAMİRİ

PS3 PS4 HDMI ENTEGRE

PS5 KOL TAMİRİ

PS5 FAN SESİ TAMİRİ

PS5 YÜKSEK FAN SESİ

PS5 HDMİ TAMİRİ

PS5 TAMİR

Xbox Kol Tamiri

Xbox Series X tamiri

Xbox Series S Tamiri

Nintendo switch çip takma işlemi

TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ

PS4 İLE İLGİLİ TÜM TAMİR İŞLEMLERİNİ GARANTİLİ VE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE YAPILMAKTADIR

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp'tanda ulaşabilirsiniz.

Yorum bırak

Araç çubuğuna atla