Genel PS3

PS3 KIRMA İŞLEMİ 2017 PS3’Ü KENDİNİZ KIRABİLİRSİNİZ !!!

Tarafından yazıldı: Shn İstanbul

PS3 YENİ KIRMA İŞLEMİ ÇIKTI 2017

Bu Ps3 kırma işlemini evinizde kendi başınıza yapabileceksiniz.

Ps3 kırma işlemini kendiniz evinizde kırabilirsiniz. Sadece USB flash bellek ve internet bağlantısı ile artık kendiniz evinizde kırma işlemini yapabilirsiniz.

Bu işlem çıkalı ortalama 1 hafta kadar oldu, işlem;DAHA ÖNCEDEN KIRMA İŞLEMİ YAPILMIŞ, YANLIŞLIKLA GÜNCELLEME YAPARAK MULTİMAN HATASI ALAN VEYA OYUN ÇALIŞTIRAMAYAN PS3 KONSOLLARI İÇİN GEÇERLİDİR.

Ps3 kırma işlemi yapmaya başlamadan önce önemli bir konuya deyinmek istiyorum. Bu işlem sadece PS3 2XXX serileri ve tüm Ps3 kalın kasa ( PHAT ) modeller içindir.

Ps3 300X modelleri ve Ps3 süper slim modelleri KESİNLİKLE BU İŞLEMİ DENEMEYİNİZ. AKSİ TAKTİRDE PS3'ÜNÜZ KULLANILAMAYACAK HALE GELECEKTİR.

Ps3'ün Hangi Model Olduğunu Öğrenmek

Ps3 konsolunuzun altında yere gelen kısmında resimdeki gibi bir etiket bulunur. Bu etikette Ps3 model no yazar burada yazan model no'lar Ps3'ün kırma işlemine uygun olup olmadığını belirler. Resimde örneklendiriyorum.

PS3 KALIN KASA ( PHAT ) MODELLERİN TÜMÜ BU İŞLEME UYGUNDUR.

 

RESİMDEKİ İLE AYNI PS3'E SAHİPSENİZ KIRMA İŞLEMİ İÇİN MODEL NO'YA BAKMANIZA GEREK YOKTUR.

 

PS3 200X SERİLERİ

Ps3 resimdeki gibi bir modele sahipseniz ps3 kırma işlemi için model no'ya bakmanız gereklidir. Ps3 Slim kasa model no aşağıdaki gibi Ps3 konsolunuzun arkasında yazmaktadır.

Resimdeki gibi MODEL NO YAZAN YERDE  200X veya 210X ile başlıyor ise Ps3 kırma işlemine uygun demektir. 250X ile başlıyor ise yanındaki DATA CODE yazan yere bakılmalıdır. Bu DATA CODE : resimdeki 0C gözükmektedir. Ps3 konsolunuzda DATA CODE: 0 ile başlayan 9 ile başlayan kodlar PS3 kırma işlemine uygundur.

PS3 DATE CODE: 1-A veya 1-B yazıyor ise Ps3'ün fabrika çıkış versiyonunu öğrenmemiz gereklidir. Ps3 kırma işlemi FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56 olması gereklidir.

Ps3 Fabrika Çıkış Versiyonu Nasıl Öğrenilir?

Ps3 kırma işlemi için fabrika çıkış versiyonunu tüm model makinalarda öğrenebilirsiniz herhangi bir zarar vermez.

PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONUNU ÖĞRENME PROGRAMI İNDİR

Rar şifresi : shnistanbul

Linkten dosyayı indirin ve winrar programı ile klasör haline çıkartın. İçerisinden çıkan PS3 klasörünü FAT 32 FORMATLI bir USB flash belleğe kopyalayın ve PS3'konsolunun USB girişine takınız. Ps3'ü çalıştırın ve sol taraftaki SİSTEM GÜNCELLEME bölümüne gelin. DEPOLAMA ortamından güncelle'yi seçin. X'tuşuna basın. Burada PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU yazar.

PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56 ve daha düşük bir versiyon ise örn: 3.40 PS3 kırma işlemini yapabilirsiniz demektir.

PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56'NIN ÜZERİNDE İSE KESİNLİKLE PS3 KIRMA İŞLEMİNİ YAPMAYINIZ: Örn: 3.60 Bu işlemi yapmayı denerseniz Ps3'ünüz kullanılamaz hale gelebilir. Sorumluluk size aittir.

Ps3 model numaramızdan yada Ps3 fabrika çıkış versiyonumuzdan EMİNİZ. Ps3 kırma işlemini hiçbir aparat olmadan içini açmadan sadece program ile nasıl kırma işlemini yapıcaz.

PS3 KIRMA İŞLEMİ E3 FLASHER OLMADAN SADECE PROGRAMSAL OLARAK KIRMA İŞLEMİ

Ps3 versiyonunuzu yanlışlıkla internet üzerinden güncelleme yapıp 4.82 versiyona çıkardırdınız ve multiman programı çalışmıyor bu hatayı eskiden kırma işlemi için ücret karşılığında düzelttirebiliyordunuz. Şimdi ise kendiniz evinizde bu işlemi yapacaksınız.

Ps3 kırma işlemini yaparken tüm sorumluluk size aittir. Ps3'te kalıcı hasarlar olabilir. Hiçbirşeyin garantisi yoktur. İşlemi bizzat test ettim ve sizlerle paylaşıyorum.

PS3 KIRMA İŞLEMİ SADECE FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56 VE DAHA DÜŞÜK OLANLAR YAPABİLİR. PS3 FABRİKA ÇIKIŞ VERSİYONU 3.56'NIN ÜZERİNDE İSE BU İŞLEMİ KESİNLİKLE YAPMAYINIZ.

 

***PS3 300X SERİLERİ BU İŞLEMİ YAPMAYINIZ***

***PS3 400X SERİLERİ BU İŞLEMİ YAPMAYINIZ.***

 

PS3 KIRMA İŞLEMİ YENİ E3 FLASHER OLMADAN İÇİ AÇILMADAN

Ps3 kırma işlemini yapıcaz yanlışlıkla çocuğunuz veya kendiniz internete bağlandı online oyun oynama hevesi ile veya yeni bir oyun indirdi internetten multimanda çalıştırırken yeni 4.82 OFW'yi yükledi. Multiman çalışmıyor. İnstall pack age yazısı kaboldu. Bu işlem ile tekrar PS3 konsolunuzu kırma yapabilir, içerisindeki oyunlar slinmeden oyunlarınızı oynamaya devam edebilirsiniz.

Ps3 YENİ KIRMA İŞLEMİ PROGRAMI İNDİR TIKLA

Rar şifresi : shnistanbul

Linkten dosyayı indirdiniz. Winrar programı ile klasöre çıkarttınız. İçerisindeki flsh.hex'i FAT32 formatlı flash belleğin içerisine kopyalayınız. Kopyaladıktan sonra PS3 4.82 OFW'li ps3'e takınız. ( ORJİNAL VERSİYONA DÖNMÜŞ OLAN PS3 )

( Ps3'ün versiyonu 4.82 değil ise internete bağlayıp sistem güncelleme bölümüne gelip 4.82 OFW yazılımını indirin. Kurulum otomatik olarak yapılacaktır. İşlem bittiginde 4.82 versiyon olucaktır. )

FAT32 formatlı flash diskimize flsh.hex'i kopyaladık ve Ps3 modelimizi veya PS3 fabrika çıkış versiyonumuzdan emin olduktan sonra USB flash belleği Ps3'e takalım ve Ps3'ü çalşıtıralim. USB flash belleğimizi sağdaki usb girişine takıyoruz. Resimdeki gibi

 

 

*Ps3 menüsü açıldı, ana menüdeki AĞ bölümüne gelin. İNTERNET TARAYICISINA giriş yapın.

*Otomatik olarak playstation.com sitesine gidecektir. Üçgen tuşuna basın sağda menü gelecektir. ARAÇLAR bölümüne girip anasayfayı Boş sayfa olarak kaydedin sonra. Yuvarlak tuşuna basıp geri gelip yada tekrar üçgen tuşuna basıp sağdaki menüden Dosya yazan yere tıklayın Adres Girişi bölümüne tıklayın.

*Yazı yazma menüsü gelecektir. Buraya  http://redthetrainer.com/ps3/ yazın ve START tuşuna basın. EN SAĞLIKLI VE OLUMLU YORUM OLAN SİTEDİR. Farklı sitelerde vardır fakat test ettiğim site budur.

*Yazıyı yazdıktan sonra bir sayfa belirecektir ve size java uyarısı gelicektir buna OK dedikten sonra.

Resimdeki gibi bir sayfa açılacaktır.

 

 

BURAYA KADAR GELDİK ŞİMDİ GELELİM EN ÖNEMLİ KONUYA

ÖNCELİKLE TEKRAR YAZIYORUM. TÜM YAPICAĞINIZ İŞLEMLER KENDİ SORUMLULUĞUNUZ ALTINDADIR. PS4OYUN.COM VEYA SHN İSTANBUL SORUMLU DEĞİLDİR. RİSK VARDIR. BU RİSK TAMAMI İLE  YAPAN KİŞİYE AİTTİR.

YURT DIŞINDA YAPAN ARKADAŞLAR DA VARDIR. PS3 KONSOLU BRİCK YANI BOZULAN ARKADAŞLARDA VARDIR.

Bunları kabul ediyorsanız yazımı okumaya devam ediniz.

Yukarıdaki resimdeki gibi tıkladıktan sonra size iki seçenekli bir seçenek çıkacaktır.

PS3 KALIN KASA ( PHAT )model ise sağdaki NAND 4.82'yi seçin. 

 

 

PS3 SLİM KASA İSE SOLDAKİ KALIN PS3'LERİN ALTINDAKİ MODEL NO'DAN AŞAĞIDAKİ TABLO İLE KARŞILAŞTIRIP NOR-NAND SEÇİMİNİ YAPINIZ.

emsitki@*****.com ) SIKTI arkadaşımıza teşekkürler.

 

Kesinlikle yanlış seçim yapmayın.

 

 

Bu işlemden sonra ekranda yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada en altta yazan WRİTE TO NAND MEMORY VEYA WRİTE TO NOR MEMORY yazan yere tıklayınız.

İşlem birkaç dakika sürecektir. Hiç bir tuşa basmadan bekleyiniz Ps3 kendiliğinden bip sesinden sonra kapanacaktır.

Kapandıktan sonra işlem başarılı olarak yapılmış demektir. Bu işlem sırasında hata ile karşılaşanlar olabiliyor. Ben şahsen hiçbir hataya rastlamadım.

İşelm bittikten sonra Ps3 kırma işlemimizin zor kırmı bitti ve kolay kısmına devam ediyoruz.

Ps3'ten USB flash belleği çıkartalım bilgisayara takalım linkten PS3 4.82 CFW kırık PS3 yazılımı indirelim.

Ps3 versiyonumuz 4.82 OFW olduğu için sadece 4.82 CFW yükleyebiliriz. Daha düşük versiyon yüklenemez denemeyiniz.

PS3 4.82 CFW İNDİR TIKLA

Rar şifresi :shnistanbul

Ps3 kırma işlemi için 4.82 CFW'yi indirdik. FAT32 formatlı Flash belleğimize içerisinden çıkan PS3 klasörünü kopyalayın. Kopyalama bittikten sonra PS3'ü çalıştırın ve soldaki SİSTEM GÜNCELLEME bölümüne gelip DEPOLAMA ORTAMINDAN GÜNCELLE seçeneğini seçin. PS3 4.82 FERROX CFW yazısını göreceksiniz. İşleme devam edin. Yükleme işlemi bittikten sonra Ps3'ü kırmış olucaksınız.

Ps3 ana menüsünde İNSTALL PACKAGE yazısını göreceksiniz. Alttaki linkten dosyayı indirip winrar programı ile içindeki çıkartıp FAT32 formatlı flash diskinize kopyalayınız. Ps3'e takıp İNSTALL PACKAGE bölümüne geliniz ve yükleyiniz.

QA_Toggle TIKLA İNDİR

 

Multiman'programını silmediyseniz oyunlarınızı silmediyseniz aynı şekilde devam edeceksiniz.

Multiman programı silinmiş veya sildiyseniz BURAYA TIKLAYARAK indirebilirsiniz.

 

 

Bu işlemi yapmak istemiyorsanız Ps3 kırma işlemi veya oyun yükletmek istiyorsanız PS3 TÜM MODELLERE OYUN YÜKLEME YAPIYORUZ. 

SHN İSTANBUL'UN BAŞKA ŞUBESİ YOKTUR. TAKLİTLERİMİZDEN SAKININIZ.

PS4 TAMİR PS3 KIRMA TAMİR XBOX 360 KIRMA VE TAMİR PSP KIRMA TAMİR PS VİTA KIRMA VE TAMİR YEDEK PARÇA AKSESUAR PS4 KOL TAMİRİ PS3 KOL TAMİRİ KONSOLLAR İLE İLGİLİ TÜM İŞLEMLERİ YAPMAKTAYIZ.

ARAS KARGO İLE ANLŞAMAMIZ VARDIR.

 

PS3 4.82 veya Tüm yazılımları kırma işlemi için tıkla

PS3 PS4 TAMİRİ

PS3 PS4 KOL TAMİRİ

PS3 PS4 BGA ANAKART TAMİRİ

PS3 PS4 KIRMIZI IŞIK MAVİ IŞIK TAMİRİ

PS3 PS4 FAN SESİ TAMİRİ

PS3 PS4 HDMI TAMİRİ

PS3 KIRMA OYUN YÜKLEME TIKLAYINIZ

PS3 PS4 KOL SATIŞI

2.EL PS3 PS4 SATIŞI

PS3 PS4 XBOX 360 XBOX ONE  İLGİLİ TÜM KONULARDA YANINIZDAYIZ.

 

Yazar Hakkında Bilgi

Shn İstanbul

Shn İstanbul Adres Bilgileri
Kartaltepe Mah, Mektupçu Sokak No : 4 Bakırköy İstanbul
0212-660-75-15 0543 329 48 82 whatsapp’tanda ulaşabilirsiniz.

50 Yorum

 • güzel paylaşım olmuş. çeviri yapıp tercüman olmuşsunuz. riski vardır tabiki downgrade yapmak isteyenler için çok iyi paylaşım. en azından 50-80 tl ücret vermekten kurtulacaklar…

 • Abi eline sağlık, amma uğraşmışsın. Emeğine sağlık. Senin sayende ps3 ordan oraya taşıma hammallığından kurtuldu millet.

 • Bu işlem sadece daha önce multimanlıyken yanlışlıkla ofw ile güncelleme yapılan cihazlara mı uygun? Yoksa dowgrade uyumlu olan ancak daha önce hiç downgrade yapılmamış veya kırılmamış cihazlara da uyumlu mudur? Benim cihaz 2004a serisi ama daha önce hiç kırdırmadım hep orjinal kullandım şimdi bu işlemi yapıp cihazı kırabilir miyim?

 • selamın aleykum şahin bey QA TOGGLE programı ne ise yarıyor onu anlamadım rica etsem anlatirmisiniz

 • S. Aleyküm çok güzel paylaşım olmuş üstad bir sorum olaçak fat cihazda 2 ayrı flash) nand-nor) olduğundan tüm modellere işlem yaparken nor mu seçilmeli 

 • ustam öncelikle ellerine saglık benim hiç kırılmamış 4.82 ofw olan 2504b modeli ps3 bu yöntemle kırılabilir mi? denediğimde tiggering faild hatası aldım ?

 • Ben 2004B alacaktım bu yöntemle ama onun yerine hazır kırık FAT kasa aldım CECHK Model. Çok memnunum. Çıt fan sesi yok. İyi mi yaptım acaba ?

  • Kalın kasa ps3’lerin bozulma olasılığı çok daha fazladır. İnşallah sorunsuz oynarsınız.

 • Merhaba abi benim ps3ü yanlışlıkka güncelledim sonra multimanı açmayı denedim hata verdi sonra ps3e format attım sıfırladım buna bu işlemi yapabilirmiyim

 • ''PS3 KALIN KASA ( PHAT )model ise sağdaki NAND 4.82'yi seçin. ''''

   

  Dostlar Tüm FAT modellerde NAND olmayacak ben denedim olmadı.

  Çalışan şekli A'dan G'ye kadar NAND- H'den Q'ya kadar NOR zaten  http://redthetrainer.com/ps3 sayfasına girince yazıyor

 • öncelikle anlatım için çok teşekkür ederim ben şu şekilde bi hata aldım işlemleri takip ederken !Bu işlemden sonra ekranda yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada en altta yazan WRİTE TO NAND MEMORY VEYA WRİTE TO NOR MEMORY yazan yere tıklayınız. bu butona tıklıyorum ve belli bisüre sonra hata veriyor ekranda işlem tamamlanmıyor sağ usb portunda fat32 formatlı ana dizininde flsh.hex dosyasını olan flash da çalışıyor çünkü fotograflar menüsünde usb yi tanıdığını kontrol ettim. benim sıkıntım budur bu adımı atlıyamadım eğer yardım etme şansınız varsa çok sevinirim nerde hata yaptığımı bilemiyorum

  • Yaptıklarınız doğrudur. Bazı Ps3’ler bu şekilde olmayabilir. Yurdışında bu şekilde zorlayıp PS3’ü brick yapan arkadaşlar mevcuttur. Dikkat edin. Olmuyor ise bize getirebilirsiniz. İçi açılıp kırma işlemi yapıyoruz.

 • Ben multiman singstar yüktetmiştim ama güncelleme yaptım normale döndü 

  bu kırmayı da denedim olmadı      birde benim oyunlarım    normal  xmb ekranındaydı 

  şimdi ban yememek için multimanı silsem oyunlarım yine çalışır mı ?

 • Benim oyunlarım xmb de yani multiman singstar var. Şimdi multimanı silsem oyunlarım çalışır mı ? Peki çalışırsa ben yine o oyunları oynarken ban yermiyim?????

 • Valla ben hiç biriyle uğraşmak istemiyorum açıkçası , bana şöyle exclusive oyunların ( gow tüm seri. Uncharted tüm seri. infamous. Last of us v.s.) yüklü olduğu kırık multimanlı hazır bir makine olsa iyi olur.

 • selamlar şahin hocam ps3 3004b aldım bu gün mutiman yada kırma yapıla biliyormu bilgilendirirseniz sevinirim

 • Abi oyunlarım xmb de. Yani multiman singstar var. Ve ben yanlışlıkla güncelledim bunu da denedim fakat başarılı olmamadım. Şimdi multiman singstarı silsem xmb deki oyunlarım çalışır mı? Çalışırsa yine oynarken ban yermiyim? Teşekkürler

 • XMB ekranına bütün oyunları nasıl getirebiliriz multimana girip oyunu seçip filan biraz zaman alıcı 🙂

  • Ps3 oyunlarını convert edip yukleyebilirsiniz. Ana ekranda gözükecektir anlatımı ps3 oyun yükleme bölümünde mevcuttur. Saygılar.

 • Bu sayfada en altta yazan WRİTE TO NAND MEMORY VEYA WRİTE TO NOR MEMORY yazan yere tıklayınız. bu butona tıklıyorum ve belli bisüre sonra hata veriyor ekranda işlem tamamlanmıyor sağ usb portunda fat32 formatlı ana dizininde flsh.hex dosyasını olan flash da çalışıyor çünkü fotograflar menüsünde usb yi tanıyor” bu sorun bende de var varmi e3 flashersiz bi çözümü ?

  • İşlem 100% başarılı değildir. Olmayan yapılmayan  birçok Ps3 vardır. Olmuyor ise e3 flasher ile içi açılıp kırılması gereklidir.

 • Şahin abi sahibinden.com da 599 tlye 40 oyunlu 2.el super slim diye bi ilanin var dukkanina gelmek istiyom.online oyun oynayabilirsin yazmisin o kirilmamis mi oluyo yani pes veya baska bi oyunu online oynayabiliyommu?kirdirinca online bitiyo diolar??

 • yapamayanlar icin cok önemli bir sey var yukarda anlatilmayan. nor nand secenegi ciktiginda basmadan o sayfayi yer imlerine ekleyip explorer i kapatin. tekrar acip yer imlerine kayit ettiginiz yerden acin ve nor yada nand secin daha sonra devam edin. 3 saat ugrastim ama sikinti buymus. inanilmaz ama bu.

  • Yapabilirsiniz tabiki fakat yer ilimlerine eklemeden olan ekledikten sonra olan birçok kullanıcı yorumları var. Tabiki denenebilir.

 • Öncelikle çok teşekkürler biraz ugraşma sonrasında işlemi yaptım ve başarılı oldu. 

  öncelikle yer imlerine eklemeyi yaptım  yine burada hata aldım WRİTE TO NAND MEMORY VEYA WRİTE TO NOR MEMORY bir kaç kez hata aldıktan sonra her seferinde tarayıcı yı kapatıp tekrar deniyordum son seferinde tarayıcıyı kapatmadan hata aldıgımız sayfada sayfa yenileme yaparak denedim ve işlem tamam oldu.

   

Yorum bırak